• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ja ne znam, ali mislim da to nije treča, to bi mogla biti druga.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LtL9tonFJ7Y[/YT]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Tu je video, pa procijenite koja je brzina.

Mogu ga pitati tek kad bude sjetva, prije toga mislim da neću vidjeti majstora
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel ti pucala gdje?
Da,na par mijesta,a sijao sa sa zetorom 7245 drugom brzom,treča je pre brza za sijanje.U sijetvi nema brzine,skaču kutije,mlate lijevo desno trečom kada idem,druga je bila ok.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A vidiš jedan kolega sije 4-tom na 1300 o/min.. A većinom 3-om.. Uglavnom ona neće kod mene previše raditi i sijacu do max 10km/h..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma dodro ona radi samo su materijali slabi i lagana je.U tezoj zemlji sam stalno držao kutije pune sijemena,da budu teže baterije.
Bit če todobro.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
@Marko: Što se ti onda ne riješiš te igračke ako je već tako loša..

Da se to mene pita,davno bi bila prodana..


Super da netko posije 1000 jutara i prvi raonici,kod mene ih nakon 100ha treba mjenjat,ili dovarit jer je takva zemlja..
Kod mene je brzina 7-8km/h,i dobro je posijano,ali sama izrada sijačice je ocjena +2.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Svake godine ih navarim prije sjetve. Podmazem i to je sve odrzavanje do sad.
Zastarjela je, za neke zemlje lagana i tanka ali za moje skroz ok. Za 5000 € mozes kupit srpsku kopiju ili polovnu zapadnu da je svoje odradila. 15-20000 mi je malo puno za gaspardo koja i nije vrh ponude.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Koliko je puta dečko pital za ovu sijačicu ili onu i tako dalje. Pratio sam ali nisam baš vidio nekih komentara. Sad kad je kupljena ima tisuću mana. E jebiga dečki.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ma nema problema kolega :). Bude ona mene služila više nego dobro :). Sijem 20-25 rali, za silu to ona u danu posije..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nemoj navarivati ništa,kupi samo nove lemeše na ulagačima ako ih nećaš mijenjati kompletne,toliko je to jeftino da se ne isplati ništa drugo raditi,a kada staviš nove bit češ miran dugo godina.Razlika je stvarno velika kada imaš nove ulagače.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ma dobra je psk, kolega ju ima 12, 13 god i ta sijacica posije u sezoni 100+ jutara i tek prosle godine je mijenjao nekakve plasticne pikse na njoj i stavio nove raonike, inace nikad nikakvog kvara..
E da, i pred dvije godine je dobila kutije za umjetno i 539 je vec i s kutijama posijao 200 jutara bez greske, napred 50 ili 100 kg, ne znam tocno, i ide..
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pozdrav! Moj je djed uslužno nasijavao kukuruz. Pneumatskom četverorednom sijačicom Becker. Mislim da je nasijavao 2 ili čak 3 brzohodnom sa IMT 549.
Zemlja je bila pripremljena frezanjem, a sama sijačica je dosta teška ( zna malo podići prednji kraj na traktoru) ,stabilna, tako da kod veće brzine nema velikih drmanja kutija. Kutije su željezne čvrste i masivne kao i sama sijačica. Kak bi rekli profesionalni model sijačice.
Sječam se da je djeda govorio, natrpaj pune kutije sjemena, a duljina table bila je oko 1 km...... U 2 ili treću brzinu i deri .....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Izvadi ih van i ako ih je brtveni pvc prsten vidljivo usjekao onda su za izmjenu i one i prsteni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh