• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
E tako vec da.
Deponirao sam par godina, presporo mi je to. Da je neka kutija od tone kao na novim zapadnim onda vec da.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kićo Novo ili? Po meni si previše spustio ove ulagače naprijed..

Nh: Da zeznuo sam se ipak. Mi ne sijemo previše i većinom smo dvojica na parceli pa kad treba sipat gnojivo u kutije uskoči i ovaj drugi. A sijem po danu max 8-10 rali i puno je preciznije doziranje gnojiva u odnosu na rasipač.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kutije su nove uzete u 1. mjesecu u OLT_u na sniženju. Tek su smontirane treba još pogon složiti i crijeva. Ulagači isto samo postavljeni a u radu ćemo vidjet na koju dubinu . Nadam se da mogu izbacit 200kg gnojiva po rali-jutru.
Nisam mogao naći originalne Inox kutije da su u nekom ok stanju. Čak sam išao kupit jednu istu takvu s manje opreme samo zbog kutija i odusto jer je u jako jadnom stanju bila.
Nije Majevica već Nodet PL-2 sad joj je nekih 6 ili 7 godina kod mene.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Kada sam video sliku bio sam ubedjen da je to majevica,i onda sam ukucao sejalice majevica i iste su kao i tvoja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
OLT PSK, 4 reda, bez kutija za gnojivo.

Jedan iz sela prodaje, trazi 10000kn. Nisam isao gledati, ali mislim da je uredna sijacica. Jel cijena u redu?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Idi pogledat, ako je dobra nije puno, ako je losa puno je i 5000kn

Gledaj raonike, kutije, mjenjac, reduktore, da nije prevelik luft u zadnjim gusanim kotacima, da nije savijena baterija.....
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Kupio sam nove zupčanike z24 ali ne plastične nego metalne, jer su mi plastični stalno odlazili, ili loša plastika ili nešto drugo
Kod kukuruza je bilo još ok ali kod sjemena od buča katastrofa, svakih dva hektara mjenjaj zupčanike, pa je bilo dva reda dva hektara pa dva druga reda ostatak... Al overseas godine planiramo sijati sva 4 reda jer sam nabavio ploče pa sam uzeo ove metalne zupčanike
Jel' ko stavljalo te metalne? Mislite da bi to moglo biti dobro?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo ovdje se vidi za pločice sa 18 i 22 otvora.
5aac7457b2afa6425f3840d4aa1ea7ed.jpg


Poslano sa S 7 edge
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
Kupio sam nove zupčanike z24 ali ne plastične nego metalne, jer su mi plastični stalno odlazili, ili loša plastika ili nešto drugo
Kod kukuruza je bilo još ok ali kod sjemena od buča katastrofa, svakih dva hektara mjenjaj zupčanike, pa je bilo dva reda dva hektara pa dva druga reda ostatak... Al overseas godine planiramo sijati sva 4 reda jer sam nabavio ploče pa sam uzeo ove metalne zupčanike
Jel' ko stavljalo te metalne? Mislite da bi to moglo biti dobro?
Jesi radio s metalnim? ja sam lane stavio metalne i pokazalo se katastrofa, izlomi mi oba zupčanika kad pukne, puno sam s plastičnim zadovoljniji. A ako ćesto pucaju moguće da su loše pločice, ja kupio nove i posijao 50 ha bez stajanja
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Od nodeta, isto je na oltu. 200€
Ajd uslikaj svoje.


Gledam sad, ipak je na oltu malo drugacije. Malo su modificirali nodeta.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Da li se može ugraditi na bilo koju ili?
imam becker aeromat,a definitivno bih volio danas sutra nadograditi sa hidrauličnim markerima..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Izgleda jako kvalitetno. Isprva mi bilo puno 200€ za neku malu privredu, pa kad sam vidio ispostavilo se skroz drugo. Ugradnja je trajala ni 5 minuta.
Moze na bilo koju samo treba pripasat nosac, posto je na olt/nodet okrugla greda za kopcanje pa je takav i prihvat.
Mislio sam kemijat sa hidr. cilindrom pa dok njega kupim, crijeva, nosace dok povarim ispalo bi me mozda malo manje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Dečki imam jedan problem na Olt psk.. Znači kad pogledam na ploče tu i tamo u sjetvi vidim da mi ne uhvati po zrno ili čak po dva na ploči..

Trebam raspustiti skidač ili??

Sad je na broju 18 na onoj skali.

f01bec089279b347efe0325e138bde84.jpg
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Stavi sve na 30 pa pogledaj kako hvata..
Ponekad napukne plastika od skidaca pa polozaj na skali ne bude na istome broju za sve redove..
 

Najnoviji postovi

Na vrh