• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

olt sijačica - novi sistem za izbacivanje zrna

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Imam ja na svojoj takve mehanizme,radi bolje nego orginalni,ali opet ne dovoljno dobro da se može usporedit sa pneumackom,kukuruz nesijem više sa mehaničkom i neču!
Ali opet za soju nema bolje sijačice od mehaničke,samo se malo pozabaviš sa pločicama i to je to!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja imam takav novi sistem,i radi odlično.
Prošle sezone sam promijenio desetak kompleta novih običnih izbacivača,ne rade nikako jer ni kad su novi nisu dobro napravljeni,čistači imaju previše lufta,i kad je sjeme manje i šiljato,zaglavi se,i samo krene curiti. Onda mi je pukao film,stavili smo ove željezne plave,i više nisam imao problema,posijano dvadesetak jutara s njima i vrijede svake lipe. S onim plastičnima sam toliko "molio" da me garant čeka ulaznica za pakao.

Mato- evo,imam prilike vidjeti kojekakve pneumatske sijačice u radu,i nikad nijednu nisam vidio da naštanca zrno do zrna,sve na isti razmak.
Imam jednu parcelu s kukuruzom,desni međaš je sijao s novom sijačicom od 10 000e,a lijevi s novom sijačicom od 20 000e,sve tri su posijane jednako,negdje padnu dva zrna,pa je dobro,pa opet padnu dva,ili je veći razmak između biljaka...
Tip iz sela kupio novu Gaspardovu sijačicu,i sijao mom susjedu. Kladili su se za gajbu pive da će sve biti posijano na 19cm. Kad je kukuruz nikao,išli smo s metrom u polje,ima svega od 13 do 25cm razmaka...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mislim oko 230 s poštarinom a ništa ako bude ljepo sijala jedva čekam složit pa ju isprobat kad dođe.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zgodno... ja imam jednu cetverorednu na dvoristu, kompletna ali potrosena do bola. Zapravo jedino su izbacivaci kolko-tolko ispravni. E sad, jel itko pravi i one plasticne lezajeve?
A sto se tice sjetve, jedina prednost pneumatske je brzina.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Gogo ja sam ove godine sijo sa OLT PSK,sijo sam grupu 600 na 24 cm,kukuruz kad je nikao rekao bih da je razmak točan unutar 2-3 cm a po dva zrna gotovo da niti nema nigdje posijano!
Neznam kako rade BECKER,GASPARDO i druge pneumacke sijačice ali mogu reč da OLT PSK(NODET) rade vrhunski!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Kod pneumatske je isto bitna brzina sjetve, cim se sporije sije, tocniji razmak ispada..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je normalna stvar, cim je zrno u slobodnom padu, njegova pozicija vise ovisi o brzini kretanja stroja, nego o samom stroju. Ali s mehanickom ne mozes sijati brzo uopce.
I jos vaznije, ako sjeme nije kalibrirano - mozes se slikat.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz svima hoću da kupim sijačicu pa me interesuje dali je kod olt sijačica moguće podešavati razmak između redova i koja je največa gustoča sijanja zrna ( može li se podesiti gustoča između zrna 5 cm i razmak redova na 50 cm)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
65b559bd6890c0fef2a08db2bf9fb085.jpg


Ja stavio nove metalne, oni plastični kada stavim novi bude gori od staroga.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Kolega, ti sav kukuruz sijes sa mehanickom sijacicom?
Na koji razmak ti je postelana i jel donekle tocan taj razmak, tj jel ne baci na jedno mjesto 3 zrna, a onda pola metra nema nicega?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Isti ko moji baš me zanima kakvo ce biti , hoću posao donekle a ne sprdnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh