• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

olt sijačica - novi sistem za izbacivanje zrna

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Potpisujem! Prošle godine namontirao i stvarno je preporod u odnosu na plastične izbacivace i razmak između zrna je pravilan..uz sve treba pripaziti da nisu ulagači kukuruza jako poderani,ako jesu šipku 6 ili 8 mm navariti da zrno prilikom pada u zemlju ostaje di padne.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Najvažnije je da sjeme bude okruglo a ne pljosnato. Ako je pljosnato uzalud vam bilo kakvi sistemi. Na novom jedino što se nemože pomotati skidač zrna ali zato može puknuti pločica.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Kolega, ti sav kukuruz sijes sa mehanickom sijacicom?
Na koji razmak ti je postelana i jel donekle tocan taj razmak, tj jel ne baci na jedno mjesto 3 zrna, a onda pola metra nema nicega?

Tako je, sve sa mehaničkom. Nema nigdje da je prazno pola metra. Ali ima gdje bude gušće. 2 reda je sijala još i dobro(jako stari izbacivači), a gdje su bili novi tu previše baca. Prošle godine je kolega uzeo i posijala mu perfektno, ja se nadam da će i moja sad tako. Sada kada sam baš mjenjao, stari čistač kupljen prošle godine uopće ne dodiruje pločicu već je višlji od nje 3-4mm.

Što se tiče razmaka, to sve ovisi, šta sijem i za šta sijem. A razmak je točan kada sije kako treba(kad ide po jedno zrno)

Za ove metalne piše da trebaju pločice biti za broj veće od zrna.


Ja sam dole na ulagače flah navario, ne znam sad napamet koliki. Jedino još za gnojivo moram napraviti sa strane jer moja ima sistem da gnojivo ide iza sjemena i onda je se tu između znalo nakupiti zemlje i onda zrno ne ide. Tako da je to skinuto odavno, ali sada bi napravio gnojivo u redove.
 
Posljednje uređivanje:

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
I ja sam jos prosle godine poslije sjetve nabavio ovakve metalne izbacivace, bumo videli jel bu to bolje ili isto ili gore od starih, nadamo se bolje
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ma joj na te izbacivače zrna sam mislio ali prsti su brži od pameti. Imam ja tj, moj stric ima 4-rednu oltovu sijačicu koja stoji stalno vani pod vedrim nebom i prije sjetve se malo pregleda ali kad se sije to ima na mjestima gusto pa onda metar prazno pa onda dobro pa koma to izgleda onda trava lakše izbije i tako. Ugl te izbacivače zrna metalne sam mislio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Cijena ti je 98,90kn/kom i dostava ti je 45kn. Agro Simpa kako je napisano gore ih ima.
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Sad ima i u pc ferecak

Tako je, sve sa mehaničkom. Nema nigdje da je prazno pola metra. Ali ima gdje bude gušće. 2 reda je sijala još i dobro(jako stari izbacivači), a gdje su bili novi tu previše baca. Prošle godine je kolega uzeo i posijala mu perfektno, ja se nadam da će i moja sad tako. Sada kada sam baš mjenjao, stari čistač kupljen prošle godine uopće ne dodiruje pločicu već je višlji od nje 3-4mm.

Što se tiče razmaka, to sve ovisi, šta sijem i za šta sijem. A razmak je točan kada sije kako treba(kad ide po jedno zrno)

Za ove metalne piše da trebaju pločice biti za broj veće od zrna.


Ja sam dole na ulagače flah navario, ne znam sad napamet koliki. Jedino još za gnojivo moram napraviti sa strane jer moja ima sistem da gnojivo ide iza sjemena i onda je se tu između znalo nakupiti zemlje i onda zrno ne ide. Tako da je to skinuto odavno, ali sada bi napravio gnojivo u redove.
moze slika da is navario
 

Najnoviji postovi

Na vrh