• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT Slavonac 10"

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to uopće i nije slavonac......a ni posavac.....to je PTO-2 (2x25)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovdje imaš neke podatke oko tog pluga, ja ga imam, i radio sam s njim sa 533......samo nemam crtala na njemu, i ja ga više nekoristim, a plug sam kako sam i prije napisao.....dobio,a čovjek je umro, pa mi ostala uspomena......

 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
I jel ima onda slavonac od 10?Kolko sam se nagledal već plugova "slavonaca".Ko nezna kak mu se plug zove,napiše da je slavonac i amen.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
po ovoj tablici izgleda da nema, samo PTO i posavac su od 10" 2 brazde......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dajte da rešimo tu nedoumicu već jenput,morem reći da mi pomalo ide na živce,ali kad usporedim OLT PTO i Slavonca,Slavonac ko da je 2 puta veći.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mogu i poslikati svoj......koji ima obje pločice na sebi......kada budem stigao
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Dajte da rešimo tu nedoumicu već jenput,morem reći da mi pomalo ide na živce,ali kad usporedim OLT PTO i Slavonca,Slavonac ko da je 2 puta veći.
Pa logično da je veći.....i jači .....Slavonac je za teže uvjete rada i dublje oranje ,naspram PTO koji je povrtlarski plug za plića oranja....
"-Osnovna karakteristika pluga PTO-2.25 je njihov promjenjiv ovjes, što omogućava oranje uz samu među, ogradu ili drvored. Plug se odlikuje spiralnim daskama koje savršeno premeću i mrve plasticu i kod relativno plitkog oranja. Idealan je izbor za oranje pri uzgoju povrtlarskih kultura.
- Plugovi tipa SLAVONAC koriste se za teže uvjete rada i odlikuju se čvrstom konstrukcijom okvira i ovjesnog sustava. U radu jednolično slažu brazde, kvalitetno zaoravaju biljnu masu i iza sebe ostavljaju široko i čisto dno brazde za slijedeći prohod.
"
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
kupio sam ga prosle godine u garenju ide super ,nisam ga probao u duboko jer je vreme bilo lose pa sam orao jednoobraznim 16 cola
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
skratil,lameši su odrezani i nadovarena vidija pod manjim kutom,daske odrezane na određenom dijelu.
buš osjetil di ti je daska oštra od struganja po brazdi,to sam odrezal u obliku trokuta.

Mogu li slike tog predelavanja? Ja sam nesto skemijao od glave 12",slozio 1-braznjak 14",pogigao konstrukciju.
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
kupio sam ovaj plug za 1000 kuna,čovjek od koga sam kupio kaže da je to OLT slavonac 10 cola,
ovdje na forumu neki tvrde da slavonac 10 cola ne postoji,može li mi netko reči koji je to plug i dali je to realna cijena za taj plug
 

Prilozi

  • P3110045.jpg
    P3110045.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 712
  • P3110046.jpg
    P3110046.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 937
  • P3110047.jpg
    P3110047.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 807
  • P3110048.jpg
    P3110048.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 2,656
B

Bobo

Guest
Ja koliko znam da slavonac od 10" ne postoji ali netko tko bolje zna od mene ce znati bolje reci. Vidjao sam slavonaca u zivotu i previse ali ni jedan nije bio 10".

U mom kraju se slavonac moze naci u urednom stanju "kopcaj i ori" cak i za 500kn. Cjena im se krece oko 1000 i ako je uredan plug i ako si zadovoljan kako ore nisi puno platio, to je ta cjena...
 

Najnoviji postovi

Na vrh