• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: HITTNER

slazem se s Alenom, takodje cijenim sto se neko iz tvornice direktno, ukljucio na forum
takodje se slazem oko lose izvedbe kvacila, sjecam se da je bilo problema s odvajanjem kvacila, naime nakon nekoliko sati rada pucala je sajla kvacila, ili se izvlacila i kvacilo nije dovoljno odvajalo........uglavnom morali smo izvaditi svaku trecu oprugu na korpi kvacila (ne znam u cemu je problem, dali su stavljene jace opruge ili...) mislim da je bilo pet takvih slucajeva
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: HITTNER

arijane molio bih te ako možeš da malo detaljnije poslikaš traktor(motor,kontrolnu ploču..) i da staviš cjenik na ovu temu.

SLIKE SU SUPER :!: :!: :!:
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Lijep pozdrav svima, još jednom hvala na dobrodošlici na forum, pokušat ću opravdati vaše povjerenje, odnosno u što kraćem roku odgovoriti na vaša pitanja i ponuditi informacije koje vas zanimaju, a za ono što neće biti u mojoj moći- usmjerit ću vas kolegama iz tvrtke... Netko je spomenuo gospodina Nikolu Papca, i slažem se da je kolega Papac odličan čovjek za posao kojim se bavi, jer je vrlo susretljiv i vjerujte, potrudi se oko svake molbe ili pitanja koje mu se uputi...

A sad malo na odgovaranje :)

Sakupljač trave i lišća radi na principu usisivanja podtlakom, pomoću ventilatora, te je kao takav dovoljno jak baš za travu i lišće. Postavit ću i par slika kasnije o tom uređaju...

Razlike između TV i Hittner traktora su dosta velike, ali to je i logično s obzirom da je u razvoj traktora Ecotrac uloženo dosta sredstava i vremena za razvoj, da je moderniziran, te kao takav predstavlja daleko moderniji traktor po tehničkim rješenjima. Detaljnu listu najbitnijih razlika bih mogao pripremiti za neko drugo javljanje :)

Vama, Alene, obećajem da ću se još danas raspitati oko nabave dijelova za kardane, znam da je gosp. Culjak u trgovini rezervnih dijelova maher jer ima dugogodišnje iskustvo rada u Tomi Vinkoviću (ako se ne varam, 28 godina).

Cjenik nažalost nemam ovlasti postaviti na forum, upite za cijene bih preusmjeravao na kolege iz komercijale (gosp. Turka - komercijalnog direktora, te gosp. Papca), a slike ću objavljivati s vremena na vrijeme, to nije problem.

Svima želim ugodan dan, čitamo se ;)

 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Alen kaže:
Arijan usput pitanje: da li ima kod vas dijelova za kardane? Naime imam kardan za frezu na TV. Problem je jel je kockasti a nemogu u bj nači viljušku. Pukla mi je viljuška i nema je za kupit sad ima samo trokutastih.

Evo i odgovora od gosp. Culjka, obavještava vas da se kod nas ne mogu nabaviti dijelovi, već samo kompletni kardani, i to za sve modele TV-a i za sve priključke.
 
A

Alen

Guest
Re: HITTNER

Hvala na trudu....
Našao sam kod Ferenčaka u Križevcima...

Kakav sistem kardana ima ecotrac? Jel standardni sa dvije brzine ili sa 4?
Pitam zato jer vidim da imate dva tipa freza. One kao što je imao TV serije 7 i ove nove kao TV serije 8.

Meni se sviđaju više one starije sa serije 7 jer su bile puno kvalitetnije i bolja je bila obrada zemlje zbog broja obrtaja kardana.
 
A

Alen

Guest
Re: HITTNER

A nebi nama naš član Arijan otkrio da je danas kod hittnera bio ambasador iz Jemena i da se isto interesira za veču količinu traktora.
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

Hmmm, na kraju ce pola zemlje raditi u HITTINER-u ;) ;)
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Alen kaže:
A nebi nama naš član Arijan otkrio da je danas kod hittnera bio ambasador iz Jemena i da se isto interesira za veču količinu traktora.

A što ću vam otkrivati toplu vodu, kad sve piše u novinama :)

Uostalom kontakti i slični upiti za veće količine su stigli i iz Maroka i Tunisa...

Čini se da bi nam cijela Afrika uskoro mogla biti klijent... Ništa, Crni kontinent ima velike potrebe za jednostavnim i pouzdanim tehnološkim rješenjima u poljoprivredi, pa će to tržište svakako rasti uz sav strah od globalne nestašice hrane...
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Re: HITTNER

Arijan, jel imate nekakvih PDF-ova sa više detalja i specifikacija za ove male zglobne traktore?
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

zaja kaže:
Arijan, jel imate nekakvih PDF-ova sa više detalja i specifikacija za ove male zglobne traktore?

Naravno, pošaljite mi PM s vašom mail adresom, i dostava slijedi isti dan ;)
 
A

Alen

Guest
Re: HITTNER

Arijan kaže:
zaja kaže:
Arijan, jel imate nekakvih PDF-ova sa više detalja i specifikacija za ove male zglobne traktore?

Naravno, pošaljite mi PM s vašom mail adresom, i dostava slijedi isti dan ;)

E jesi moj Bjelovarac ali si naporan.....

Pa digni taj PDF na net i postavi linkove pa koga zanima nek si skine.... Mislim,što si tako tajnovit? Pa niste izmislili toplu vodu na tom traktoru da je tajna!
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

POŠTOVANJE!!!


...MA BEĆARI MOJI., MA JA MALKO PRATIM OVE POSTAVE., SVIH TEMA I TRAKTORA POMALO., I IZ SVEGA SE DA IZČITAT I ZAKLJUČIT KAKO STE VI SKORO SVI; 99% TAJNOVITI., PA ČEMU TOLIKA TAJNOVITOST., ČEGA SE BOJITE., PA KAD PIŠETE PO FORUMIMA???., MA NEPIŠETE POREZNE PRIJAVE DA BI SE TREBALI BOJAT RAZNO, RAZNIH POREZA I DRŽAVNIH NAMETA...

...PRIMJERICE., NAŠA NOVI ČLAN; ARIJAN., DOLAZI DRITO IZ TVORNICE., A KAD PIŠE O TRAKTORI., PIŠE KODA SE NEKOG BOJI ILI SRAMI., ZNAM DA SE NESMIDU IZNOSIT POSLOVNE TAJNE., ALI CIJENE TRAKTORA, PRIKLJUČNIH ORUDJA, NEKAKOVE KARAKTERISTIKE., I TAKO TO., PA TU NI TAJNE., PRIMJERA RADI., AKO TRAKTOR OD 30 KS., KOŠTA =10.000,00 EURA., A JA SAM PRIJATELJ OD GAZDINE ŽENE LIČANKE., KADI PIŠE DA GA NEĆU KUPIT ZA =7.000,00 EURA.-., MA ŠALA MALA...


...ARIJAN., PITANJE VAMA???., DALI STE NA VAŠIM TRAKTORIMA POPRAVILI., OĆU PISAT POJAČALI ŠARAFE NA KOTAČIMA, POLUOSOVINAMA, RUKAVCIMA,... I TAKO TO., MOJIM POZNANICIMA SU DOSLOVCE ISPADALI KOTAČI!!!?
...MOLIM!!! DA NE OKOLIŠATE SA ODGOVOROM.-., A JA SE UNAPRVO ZAHVALJUJEM., BOG I ČITAMO SE...
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

GROF kaže:
...ARIJAN., PITANJE VAMA???., DALI STE NA VAŠIM TRAKTORIMA POPRAVILI., OĆU PISAT POJAČALI ŠARAFE NA KOTAČIMA, POLUOSOVINAMA, RUKAVCIMA,... I TAKO TO., MOJIM POZNANICIMA SU DOSLOVCE ISPADALI KOTAČI!!!?
...MOLIM!!! DA NE OKOLIŠATE SA ODGOVOROM.-., A JA SE UNAPRVO ZAHVALJUJEM., BOG I ČITAMO SE...

Što se vijaka i matica na kotačima i poluosovinama tiče, nisu mjenjani, ali podrazumijeva se da ih je povremeno potrebno provjeriti i pritegnuti, jer se ipak radi o radnom stroju. Ne vjerujem da je vijak M14 sam od sebe iznenada popustio, zar ne? Možda bi spomenutim poznanicima trebalo preporučiti malo više pažnje i redovitije servise?

Što se tajnosti tiče, ne skrivam ništa od podataka i svakome tko je poslao poruku s upitom sam odgovorio isti dan... Postoji određena razlika u komunikaciji mailom (svima odgovaram sa službene, tvrtkine e-mail adrese i nasumičnog postanja po forumu...

Nadam se da je sada malo jasnije zašto nisam zasuo forum linkovima, podacima i cjenicima...

Hvala i lijep pozdrav!
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

...ARIJANE., FALA VAM NA DIJELOMIČNOM ODGOVORU!


...KADA STE NAPISALI DA TREBA PAZIT NA TRAKTORE I DA JI TREBA ODRŽAVAT., NARAVNO UZ DOTEZANJE ŠARAFA., MA MORAM VAM SKRENUT PAŽNJU., OĆU PISAT OVAKO., ČOVIK JE KUPIL TRAKTOR., I TO NE JEDAN., PRVI DAN NAKON POSLA ISPAL MU JE KOTAČ., ŠARAFI SU MU SE DOSLOVCE ISČUPALI IZ RUKAVCA., OČITO DA JE UREZANI NAVOJ BIL LOŠ., ILI ŠARAF NIJE BIL ADEKVATAN...

...A TAJNOVITOS., PA RECIMO KOMENTARI DRUŠTVA MOG., MALIH TRAKTORA TOMICA, JEDNOGLASNO JE ZAKLJUČIL DA STE BAŠ VI ŠTURI SA ODGOVORIMA., PRIMJERICE.,; NISTE OVAJ MOJ POST U CELOSTI PROKOMENTIRALI., OVAJ VAŠ KOMENTAR BIL JE, KAKO BI REKLI MI LIČANI??? S VISOKA..., A MOJA PORUKA VAMA., BILO BI DOBRO KAD BI DOŠLI KOD NAS U LIKU NA TESTIRANJE TIH VAŠIH STROJČIĆA., MA MOGLI BI VAS SVEMU POUČIT!!!

...MOJ SUSJED I PRIJATELJ KUPIL JE OD VAŠE FIRME ONAJ VELIKI ŠUMSKI TRAKTOR., IMAL JE OKO 10 REKLAMACIJA., OD PUCANJA VITLA, NAMOTAJA, DIFERENCIJALA, ..., ISTINA I BOG!., VAŠI SU TO ODMA I RJEŠAVALI U VRLO KRATKOM ROKU..., ALI PRIJATELJ JE IPAK ODLUČIL I PRODAL STROJ...,OSTAL JA NA TIMBERČEKU!!!

...ARIJANE "TAJNOVITI" FALA VAM NA ŠĆUROM ODGOVORU I NEMOJTE SE NAĆ UVREDJENI., MA VI STE JOŠ MLADI, POMALO., MA ŽIVOT JE PRED VAMI.- BOG I SRETNO, ČITAMO SE..., A KO ZNA MOŽDA SE I NADJEMO U LIKI NA TESTIRANJU VAŠIH STROJEVA., EVO., JA VAS POZIVAM!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: HITTNER

Ja bi zamolil Arijana ako može stavit koje slike od njihovog traktora Hittner, zglobni, 30 KS. Mislim na slike iz kojih bi se moglo vidjeti poneke detajle, znači da bi morale biti napravljene iz blizine. Cjeli traktor več smo vidjeli, pa me sad zanima kako su odrađeni detajli, na primer hidravlika, motor, menjač...

Več u napred hvala.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: HITTNER

to i mene zanima pa arijane ako ti nije problem...???? :p :roll:
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Može, nije problem, samo moram "stvoriti" malo vremena jer sam ovih dana (cijeli mjesec) pretrpan poslom... Ali potrudit ću se...
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

...ARIJANE!!!., FALA NA DOBROM DRUŠTVU., NARAVNO OČEKUJEM SLIČICA O STROJEVIMA., I TO O NOVITETIMA, DETALJIMA VAŠEG STROJA...

FALA., BOG I ČITAMO SE...
 
M

mali034

Guest
Re: HITTNER

moram se sloziti sa ostalima na forumu da bi Arijan trbao malo jasnije skije staviti na forum kako bi i sami mogli utvrditi u kvalitetu traktora u sto ne bi trebalo sumnjati zato nam ostaje samo cekanje da sto skorije uvidimo novotarije na traktoru.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh