• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

...EVO MOJI BEĆARI., MALO SMO PRTEKLI ARIJANA SA SLIKICAMI O NJIHOVOM PROIZVODNOM PROGRAMU., ZNAM DA SE NEĆE LJUTIT., JEDINO SVI SKUPA OČEKUJEMO OD NJEGA SAMOG, /MISLIM NA ARIJANA IZ HITTNER-a/ DA OPIŠE STROJEVE - PROIZVODNI PROGRAM, DA IZNESE NOVITETE I POBOLJŠANJA KOJA SU IZVEDENA I DODATA NA NOVIM STROJEVIMA IZ NJIHOVOG BOGATOG PROIZVODNOG PROGRAMA!...

POZDRAV ARIJANU U LIPI BJELOVAR., POZDRAV RADNOM KOLEKTIVU U HITTNER!!!

BOG!., ČITAMO SE...
 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

swizach kaže:
jel zna netko koliko dojde vitlo?


...VITLO KOŠTA OKO; =1.000,00 EURA.- /SA KARDANSKIM VRATILOM KOD HITTNER-a/.-

SVE ZAVISI OD; VELIČINE / JAČINE VITLA., NARAVNO I OD MARKE - PROIZVODJAČA!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: HITTNER

Propao izvoz hrvatskih traktora u Ganu

Zbog iznenadne smrti ministra financija za vrijeme posjeta JAR-u upitan ugovor o 55 milijuna eura za bjelovarsku tvornicu poljoprivrednih strojeva

Iznenadna smrt ganskog ministra financija Kwadwa Baah-Wiredua, samo tjedan dana prije potpisivanja bankovnih jamstava za projekt uvoza bjelovarskih traktora, dovela je u pitanje ostvarenje posla dogovorenog sredinom lipnja.

80 milijuna eura vrijedan je cijeli projekt, pribroji li se i prodaja rezervnih dijelova 80 milijuna eura vrijedan je cijeli projekt, pribroji li se i prodaja rezervnih dijelova Naime, bjelovarska tvornica poljoprivrednih strojeva Hittner potpisala je ugovor s predstavnicima tvrtke Ahaman Enterprises iz Gane o izvozu 4000 poljoprivrednih traktora Ecotrac 30 i 12.000 različitih poljoprivrednih priključaka. Uz svaki traktor dogovorena je isporuka više priključaka: prikolice, stražnje kosilice i pluga. Potpisan je desetogodišnji ugovor vrijedan 55 milijuna eura, s rokom isporuke traktora od pet godina, a pribroji li se tome i 25 milijuna eura od očekivane prodaje rezervnih dijelova za traktore i priključke stvarna vrijednost posla je 80 milijuna eura. O značaju ugovorenog posla za bjelovarsku tvrtku najbolje govori podatak da je u 2007. ostvarila ukupni prihod od 5,6 milijuna eura. Zamjenik direktora Hittnera Dinko Turk tvrdi da se usprkos iznenadnoj smrti ganskog ministra financija za vrijeme posjeta Južnoafričkoj Republici ništa ne mijenja i da izvoz hrvatskih traktora u Ganu nije doveden u pitanje. Eventualno će se, kaže, posao malo prolongirati zbog novonastale situacije. “Očekujemo da će se nova vlada formirati do kraja godine i da će posao biti završen kako je i planirano. Ugovor je potpisao ministar poljoprivrede, a ne ministar financija Baah-Wiredu, no jasno je da zadnju riječ u tako velikom projektu ima ministarstvo financija. Proizvodnja traktora za gansko tržište neće početi dok ne dobijemo bankovna jamstva”, kazao je Turk. U Hittneru za sada ne žele kalkulirati s posljedicama koje bi za njih imao neuspjeh ovog projekta od 55 milijuna eura. Ipak, određena sumnja postoji u bjelovarskom poduzeću jer je riječ o izvozu na nepredvidljivo afričko tržište.

Tvrtka Hittner je 2007. ostvarila ukupni prihod od 5,6 milijuna eura, što znači da bi ovim projektom ostvarila najmanje desetogodišnji prihod. Inače, ministar Kwadwo Baah-Wiredu, koji je umro krajem rujna za posjeta Južnoafričkoj Republici, bio je jedan od najnaprednijih financijskih stručnjaka u tom dijelu svijeta, što su potvrdile i međunarodne financijske institucije. Gana je ostvarivala godišnji rast BDP-a od šest posto i postala jedna od najperspektivnijih afričkih država. Formalnosti u vezi s financijskim jamstvima za posao s Hittnerom trebale su biti obavljene samo nekoliko mjeseci prije općih izbora u Gani, koji su planirani za 7. prosinca. Smrt ministra financija i izbori mogli bi uzdrmati dosadašnju stabilnost Gane, čemu može pridonijeti i činjenica da je lani uz gansku obalu pronađena nafta. Sada je pitanje hoće li ona nastaviti putem stabilnosti i prosperiteta, a ne kaosa i krvoprolića što se dogodilo u posljednjih 18 mjeseci u Nigeriji, Keniji i Zimbabveu. Direktor bjelovarske tvrtke Stjepan Hittner je prilikom potpisivanja ugovora s predstavnikom ganske tvrtke Ahaman Enterprises Alexom Adukom kazao da je u ovom projektu riječ o modelu zglobnog traktora Ecotrac 30, snage 22 kW, koji je 80 posto domaći proizvod. Hittner je rekao kako su se gosti iz Gane za hrvatski traktor odlučili zbog njegove kvalitete i jednostavnosti. Da bi ispunila ugovor za Ganu, bjelovarska tvornica mora povećati proizvodni kapacitet. Osim Gane za uvoz traktora zainteresirale su se i druge afričke zemlje, poput Alžira, Maroka i Jemena. Izvoz traktora i poljoprivredne mehanizacije mogao bi tako popraviti negativnu trgovinsku bilancu koju Hrvatska ima s Ganom. Tijekom deset mjeseci 2008. je, prema podacima Hrvatske gospodarske komore, Hrvatska u Ganu izvezla robe i usluga u vrijednosti od 2,86 milijuna dolara, a istodobno je uvezla za 10,5 milijuna dolara.

Obrisan neispravan link.

Gadno... :-(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: HITTNER

Jebi ga, ispadam licemjeran gad koje ne misli kako bi takav posao mogao baciti tvrtku na koljena..
Ali kaj ste ga podmitili da bi dobili taj posao ili je i Gana bez strateških ciljeva kao i naša Hrvatska..pa sve ovisi o jedno /dvoje ljudi
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: HITTNER

Maksimalna lobiranja, vile po svijetu, skupa školovanja, par zgodnih bjelkinja i dalo bi se ispeglati ;) Sredit ću ima ja to lobiranje za brdo karamela ;)
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: HITTNER

nadajmo se da će sve biti u redu i da će posao uspiti. ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: HITTNER

Problem je rat. Lako za posao. Nekako mi čudno kako je nastala ta ekspanzija ratova i kako se dolar oporavlja, hmm... Ali sigurno nema tu nikakvih paralela, ma jok.
 
A

Ado

Guest
Re: HITTNER

8) Sve super kad se izvozi to cijenim ima neki napredak i za proizvodaca i za drzavu Hrvatsku . :D .Nemojte me pogresno shvatiti danasnji traktor kao sto je ovaj"Hittner" nije ni blizu po izdrzljivosti starom "Tomi Vinkovicu" u svakom pogledu :?: .Tomica je bio jedan i ostace. Danas je ovo sve štura kopija sa losim materijalima. Svi znamo da je priznat u svijetu bio a kod nas najprodavaniji traktor "Tomo Vinković " svako ga je gotovo domacinstvo imalo . Ado_ 8)
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

Ado kaže:
8) Sve super kad se izvozi to cijenim ima neki napredak i za proizvodaca i za drzavu Hrvatsku . :D .Nemojte me pogresno shvatiti danasnji traktor kao sto je ovaj"Hittner" nije ni blizu po izdrzljivosti starom "Tomi Vinkovicu" u svakom pogledu :?: .Tomica je bio jedan i ostace. Danas je ovo sve štura kopija sa losim materijalima. Svi znamo da je priznat u svijetu bio a kod nas najprodavaniji traktor "Tomo Vinković " svako ga je gotovo domacinstvo imalo . Ado_ 8)


Da se ubacim s malo OFF-TOPICA...

Tomo Vinkovic je vjerovatno bio najprodavaniji hrvatski traktor, iako uz torpeda u to sumnjam... Da niti ne spominjem kako u SVAKOM selu u hrvatskoj ima barem 1 IMT 539, a TV je u slavoniji rijetka roba...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: HITTNER

Bobo kaže:
Ado kaže:
8) Sve super kad se izvozi to cijenim ima neki napredak i za proizvodaca i za drzavu Hrvatsku . :D .Nemojte me pogresno shvatiti danasnji traktor kao sto je ovaj"Hittner" nije ni blizu po izdrzljivosti starom "Tomi Vinkovicu" u svakom pogledu :?: .Tomica je bio jedan i ostace. Danas je ovo sve štura kopija sa losim materijalima. Svi znamo da je priznat u svijetu bio a kod nas najprodavaniji traktor "Tomo Vinković " svako ga je gotovo domacinstvo imalo . Ado_ 8)


Da se ubacim s malo OFF-TOPICA...

Tomo Vinkovic je vjerovatno bio najprodavaniji hrvatski traktor, iako uz torpeda u to sumnjam... Da niti ne spominjem kako u SVAKOM selu u hrvatskoj ima barem 1 IMT 539, a TV je u slavoniji rijetka roba...


Pa iskreno da ti kažem dok nisam bio na ovom forumu nisam ni znao šta je Tomo Vinkovič...sječam se da si u temi o ursusima nešta napiso da zaore i tomu vinkoviča...ja nisam znao šta je tomo vinković :oops: kod mene jako rijetko vidim Tomu...ali zato fergusona na svakom čošku... ;)
 
S

strongboy

Guest
Re: HITTNER

izgleda da, i kad je rec o HITNER traktorima,diskusija skrece ka TOMU VINKOVICA ;) .al ajde...kad je vec skrenula,a u vezi nekoliko predhodnih postova, da i ja nesto kazem :) .kazacu kakva je situacija ovde kod nas u makedoniji,odnosno kakva je bila.a verujem , kad je poljoprivreda u pitanju,situacija u bivsoj jugoslaviji je bila gore dole ista...u mom kraju traktori tomo vinkovic su bili jako retki,u mom selu imamo samo mi, a u okolna nekolika sela, ni jednog.kao mali,dok nismo imali tomo vinkovic, kolko sam se samo cudio kad bih ugledao malog tomicu.dok se ne pojavi ,cujes nesto sto stvara nesvakidasnju buku..kao helikopter,a kad pojavi-ono mali traktorcic :lol: . e sad, za razliku od naseg kraja, u TIKVESIJI (to je vinogradarski kraj izuzetno velikih prostranstva),tamo je tomo vinkovic bio car.ma nemozes proci od tomica.ko mravinjak.ili recimo u PRESPI(kraj poznat po velikim vocnjacima jabuka).isto i tamo puno puno tomica.tek po neki je imao imt 533-539.a o drugim traktorima i da ne pricam.bili su prava retkost. e a sad se vremena promenila.nove nasade vinograda su vecih dimenzija izmedju redova, vocnjaci isto tako,i malo po malo tomica gubi "vlast" nad zemljom.polako, ali sigurno odlazi sa nasih vinograda i vocnjaka, jer ga veliki traktori istiskuju.(kad kazem veliki, mislim na imt 539 i slicni njemu).a to sto neko,narocito ovi mladji forumasi , nije nikad vidio tomicu je zbog toga sto tomica se povlaci i sa mesta gde je bio neprikosnoven, a kamo li sa mestima kde nema ni sto traziti.a to su velike parcele gde se seje zitarica,kukuruz,suncokret,lucerne i tako dalje.ranije su seljaci imali male njive,i tomica je bio dovoljan. a sada vec imaju velike blokove, pa trebaju veci i jaci traktori nego mali tomica ;) .al u svakom slucaju tomica je bio jedan i jedini na prostorima citave bivse jugoslavije...njegov doprinos u razvoju poljoprivrede ne moze, a i ne bi trebalo, niko da ospori.
 
B

Bobo

Guest
Re: HITTNER

Hittiner, prima, Tomo vinkovic... Mehanika je ista, limovi drugaciji, koliko sam ja skuzio, da su vrlo male razlike medju tim traktorima, posto se ne razumijem ni u jedan od navadenih...

HITTINER je napravio malo doradjeniji traktor nego sto je bio Tomo vinkovic, i koliko vidim da se i oni prodaju. Sad afrikanci imaju male njive, i njima je takav traktor i vise nego dovoljan, jer su do sada vjerovatno radili zemlju volovima, kao nasi djedovi, pradjedovi...

Sretno im bilo u izvozu tog traktora, jer kvaliteta uopce nije upitna. masivan je to traktor za svoju velicinu,a odrzavanje se svodi na osnovno; podmazivanje, promjenu ulja, te filtera...

Kako je TV jos uvijek na dobrom glasu kod nas, tako ce i HITTINER biti poznat u africi, samo ako im uspije ovaj ugovor realizirat.
 
A

Alen

Guest
Re: HITTNER

Jako puno idem po okolnim selima i još nigdje nisam vidio hittnerov traktor kod nekoga. Pretežno su to TV ili Prima traktori.....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: HITTNER

Alen kaže:
Jako puno idem po okolnim selima i još nigdje nisam vidio hittnerov traktor kod nekoga. Pretežno su to TV ili Prima traktori.....


Ja se slažem sa tobom ni još nisam vidio u Hrvatskom Zagorju ni jednog malog Hittnera!
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Evo još par fotki našeg Ecotraca 30 (ovaj je bio u izvedbi s kabinom i snježnom frezom):

Upload1.jpg


Kabina1.jpg


Kabina2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh