• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

zbalija kaže:
Koliko sam upućen u vaše traktore imaju isti sistem kočenja kao TV,
što znači mehaničko kočenje sa kočnim papučama (bubanj kočnice) na zadnjoj osovini, a zbog mehaničke povezanosti dolazi i do kočenja na prednjoj osovini.

Koliko sam uspio vidjeti na slici ovaj vaš "maskirni" EKO 32 ima i posudu za kočiono ulje,
te znači da ima hidraulično kočenje na zadnjoj osovini.

Ajde stavi još koju sliku transportera (zadnja osovina, spoj prednji dio traktora- prikolica i sl.)

Skroz ste me zbunili, stvarno je kočenje mehaničko (bubanj), a ova posuda koja se vidi na fotkama je od hidrauličnog kvačila...

Više fotki (traktora i transportera) će biti kad ulovim vremena za slikanje, ovih dana je poprilična gužva...

Pozdrav, i hvala na pohvalama za traktore ;)
 
D

danijel

Guest
Re: HITTNER

vidio sam na sajmu i četku za ciscenje, gospodja je rekla da postoji i rezervar sa straznje strane traktora di prikuplja lisce, ako imas koju sliku stavi , jer me zanima ta cetka za ciscenje placova.
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

danijel kaže:
vidio sam na sajmu i četku za ciscenje, gospodja je rekla da postoji i rezervar sa straznje strane traktora di prikuplja lisce, ako imas koju sliku stavi , jer me zanima ta cetka za ciscenje placova.

Poslan E-mail i PP, pa se čujemo ;)
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Pozdrav forumašima, ulovio sam opet malo vremena da se javim ovdje, bacit ću jednu noviju fotku, a za ostale fotke, skupljam želje, nešto ćemo srediti...

Pitanja isto čekam, a da se pohvalim, od ovog tjedna moram na teren svakih par dana, pa se možemo naći i porazgovarati ako ima zainteresiranih...

Lijep pozdrav svima!

Eco302009-forum.jpg

 
G

GROF

Guest
Re: HITTNER

lipi pozdrav arijane!., lipo te za čitat.-

...daj ku slikicu proizvodnje, izrade rezervnih dijelova, nabaci nekakove ISO norme - kvalitete, predstavi dobavljače, PREDSTAVI SVOJ RADNI KOLEKTIV!; /iznesi kadrove po stručnosti, osposobljenosti, motivaciji, primanjima,odgovornosti prema onome poslu koji deladu,.../., neka narod ocijeni dali to valja ili ne. a svakako ovdeka na ovome forumu., bogom! danim, imaćete iz prve ruke pohvale, pokude, iskrena i zrela mišljenja samih korisnika., kako vaših proizvoda i usluga., a isto tako i vaših dobavljača., javna kritika ili pohvala, ZLATA JE VRIDNA., pogotovo kada dolazi iskrena i od naroda. jer u školi i knjigami piše jedno., a u samome životu i praksi je nešto sasvim., ne drugo., već sasvim treće!., nema lomova, trganja, kidanja,... i koje kakove gluposti ako se sve dobro posloži!., svaki stroj - roba je uvik preskupa a pogotovo kada nevalja., e narode moj! onda je najskuplja.-

...jedan proizvodjač dal je dobru izreku., čak je od nje napravil brend!; KRITIZIRAJ - PROFITIRAJ!!!., ali zna se!., kako sam već i pisal., mora doć iskrena i poštena!

ČEKAMO TE KODMENE U LIKI!
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Pozdrav svim forumašima, a pogotovo Grofu, koji me u prošli četvrtak lijepo ugostio, predstavio svoj kraj i žao mi je što nisam imao vremena dulje ostati tamo. Bit će prilike, dakle, za ljepotu tog kraja i gostoljubivost - čista petica!

Da najavim što ću u idućih tjedan dana ovdje objaviti: novu varijantu malog ECO traktora sa prednjim utovarivačem s korpom (svi me za to pitaju, pa smo napravili) i bit će nekih slika montaže i ljudi iz pogona da vidite malo kako to kod nas izgleda...

Eto, znate temu, bit će nekih detaljnijih izvještaja i fotki!

Pozdrav svima!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: HITTNER

Arijan kaže:
Drugo iznenađenje koje smo pripremili je "Hittner TRANSPORTER 30":

Transporter30-B.jpg
molio bih malo detaljnije fotografije ovog transportera, srednji zglob koji sluzi za upravljanje trektora, zatim zadnji diferencijal, rukavci zadnje osovine, konstrukcija prikolice itd.
prednji dio mi je jasan, motor i mjenjac....sve do volana, ali ovo nazad me zanima kako je izvedeno
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

edosoko kaže:
molio bih malo detaljnije fotografije ovog transportera, srednji zglob koji sluzi za upravljanje trektora, zatim zadnji diferencijal, rukavci zadnje osovine, konstrukcija prikolice itd.
prednji dio mi je jasan, motor i mjenjac....sve do volana, ali ovo nazad me zanima kako je izvedeno

Nema problema, postavit ću i malo više fotki transporetera...
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Eto, forumaši, opet uz znatno kašnjenje (službeni put, stalna gužva na poslu), objavljujem prve fotke prednjeg utovarivača s korpom, instaliranog na naš Ecotrac 35... Za sva pitanja, znate proceduru :)

P.S. Detaljnije fotke i utovarivača i podizača i transportera budu ovaj tjedan... Lijep pozdrav svima!

utovarivac-forum1.jpg


utovarivac-forum2.jpg


utovarivac-forum3.jpg


utovarivac-forum4.jpg


 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: HITTNER

Bilo je nekad u Tomo Vinkoviću nekoliko protutipova koji su imali sličan utovarivač (pričao mi je razrednik u srednjoj školi koji je tamo radio kao inžinjer), samo što je taj utovarivač bio na zadnjem kraju, sjedalo je bilo stavljeno tamo gdje je sad volan, a volan tamo gdje je sjedalo (tako da je glavno kretanje u rikverc). Mislim da je to bilo puno bolje zamišljeno, jer je onda motor služio i kao protuuteg, a i manje su bile dimenzije tako da je bio pogodan za kojekave male prostore, a prvenstvena namjena je bila čišćenje staja.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: HITTNER

Nije ni čudo da mu treba veliki uteg, utovarivač je daleko naprijed. Ova poprečna cijev na kojoj je cilindar za korpu najviše onemogućava približavanje traktoru, a time i pomiče centar mase cijelog stroja. Veliki minus je i to što je motor naprijed... :scratch
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Pozdrav Arijane tebi i svima u ovoj temi!
Evo i mene nakon dužeg izbivanja i u "tvojoj" temi.

Traktor treba veliki tako veliki protu uteg jer mu je sa utovarivačem težište pomaknuto daleko ispred prednje osovine,
te se time jako opterećuju prednji ležajevi poluosovina, kotači, rukavci i glavčine kotača.
Mislim da je trebalo ovaj glavni nosač na kojem su "bum" cilindri (cilindri koji podižu teret) pričvršćeni malo pomaknuti unazad da se dobije utovarivač bliže traktoru.

Prije svega baš mi se dopada ovaj prednji utovarivač tereta!
Imam par pitanja:
1.koliko je težak ovaj zadnji protu uteg i od kakvog je materijala (gus ili beton)?

te za što su ovi sve izvodi hidraulike; pretpostavljam da su dva za prikolicu (jedan za kočnicu, a drugi za kipu),
a koliko vidim ovaj je opremljen sa četiri izvoda hidraulike!?

 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

zbalija kaže:
Prije svega baš mi se dopada ovaj prednji utovarivač tereta!
Imam par pitanja:
1.koliko je težak ovaj zadnji protu uteg i od kakvog je materijala (gus ili beton)?

te za što su ovi sve izvodi hidraulike; pretpostavljam da su dva za prikolicu (jedan za kočnicu, a drugi za kipu),
a koliko vidim ovaj je opremljen sa četiri izvoda hidraulike!?


Hvala na pohvalama, nadam se da će se i u praksi (po prodaji i uporabi) utovarivač pokazati kao odličan proizvod...

Kasnim s odgovaranjem na ovu temu, ali eto, protuuteg je težak 325 kilograma, a napravljen je od betona i željeza.

Dodatna dva izvoda hidraulike su standardni izvodi za snježnu ralicu (kada je montirana na zadnju stranu traktora), odnosno služe za zakretanje ralice, koja je bila isporučena uz ovaj traktor.
 
D

Daniel

Guest
Re: HITTNER

Poštovani,
potrebna mi je prednja kosilica trave za Tomo Vinković 30 KS.
Ne mora biti nova.
Molim za informaciju o cijeni i mjestu isporuke.
Unaprijed zahvaljujem.
 
A

agt835

Guest
Re: HITTNER

Imam ja za prodaju hitnerovu prednju roto kosu širine 130 cm , za traktor 30ks , stara godinu dana radila 1h.
 
P

Privatnik

Guest
Re: HITTNER

Tema je zamrla...
Nego, je li moguća aftermarket ugradnja prednje hidraulike sa korpom na drugi mini-traktor, a da nije hitner i koja bi bila cijena sa pdv-om i ugradnjom?
Kad bi se moglo iskombinirati bio bi dobar posao
 
D

Daniel

Guest
Re: HITTNER

agt835 kaže:
Imam ja za prodaju hitnerovu prednju roto kosu širine 130 cm , za traktor 30ks , stara godinu dana radila 1h.

Cijenu molim i može li tomo vinković pogoniti to čudo?
Zašto je se rješavate nakon samo jednog radnog sata i ima li kakvih mana kao one iz Gradipa

Hvala
 
A

agt835

Guest
Re: HITTNER

Na kosilici je još uvijek cijena 13 542 kune. Prodao bih je za cca 2/3 te cijene. Inače sam je kupio sa Ecotrakom 30 KS, a to je isto kao i Vaš TV 30 KS. Spomenuti traktor sam prodao nakon par mjeseci, prije sezone košnje, a kosilica mi je ostala. Iz tog razloga radila je samo sat vremena što se vidi i na njoj. Imam i set zupčanika sa kojima se može koristiti kao stražnja kosilica.
 
D

Daniel

Guest
Re: HITTNER

jeste li u mogučnosti izdati neku fakturu za kosilicu ili je to za gotovinu ?
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Privatnik kaže:
Tema je zamrla...
Nego, je li moguća aftermarket ugradnja prednje hidraulike sa korpom na drugi mini-traktor, a da nije hitner i koja bi bila cijena sa pdv-om i ugradnjom?
Kad bi se moglo iskombinirati bio bi dobar posao

Ne, tvornica ne ugrađuje podizač tereta s korpom na druge tipove traktora, jednostavno je razvijen samo za Ecotrace...

Evo još jedna objava, imamo novo dizajniranu web stranicu, pa za više slika, informacija i slično pogledajte novi: www.hittner.hr
 

Najnoviji postovi

Na vrh