• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Dali se ta kabina može staviti na Tv starijih datuma? Mislim da traktor serije 700!
Koliko je ta kabina široka, može li još koja slika iznutra. Da vidio kako su komade raspoređene!

Dali prednje izlazno pogonsko vratilo ( kardan) ima izlaz iz mjenjača ili isto kao Tv od remenice motora?
Hvala na svim odgovorima!

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

P.S.
Arijan moram te pohvaliti, puno si mi pomogao sa informacijama vezna za hidrulični upravljač na Tv 730.
Ako se sjećaš ćuli smo se prije neki cca 3 mjeseca.

Savjet za ostale forumaše pitajte Arijan-a ma meli, kako sam ja.
Pošalješ mu pitanje, a on odgovori u najkraćem mogućem roku stvarno ga moram pohvaliti.
Andrija samo tako naprijed!!

Pozdrav zbalija
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: HITTNER

arijan drago mi je da si opet s nama,dugo te nije bilo-mislio sam da si se naljutio i da više nikad nećeš doć na ovaj forum,traktori su super :!: ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: HITTNER

ta sajla ti služi za pomicanje vrha surle, tj. usmjerivača na bloweru
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

zbalija4 kaže:
Dali se ta kabina može staviti na Tv starijih datuma? Mislim da traktor serije 700!
Koliko je ta kabina široka, može li još koja slika iznutra. Da vidio kako su komade raspoređene!

Dali prednje izlazno pogonsko vratilo ( kardan) ima izlaz iz mjenjača ili isto kao Tv od remenice motora?
Hvala na svim odgovorima!

Naša kabina se ugrađuje jedino na Ecotrac modele, s tim da je moguća i naknadna ugradnja... Na TV traktore ne postavljamo kabine, zbog razlika u dimenzijama i spojevima.

Što se kardana tiče, izlaz je direktno s radilice, sa spojkom za uključivanje/isključivanje.

Inače, prednje izlazno vratilo (i prednja hidraulika) nisu dio serijske opreme traktora, nego se dodaju po narudžbi. U serijsku opremu (i samim time u cijenu) ulaze stražnja hidraulika i izlaz kardana.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Arijan kaže:
Naša kabina se ugrađuje jedino na Ecotrac modele, s tim da je moguća i naknadna ugradnja... Na TV traktore ne postavljamo kabine, zbog razlika u dimenzijama i spojevima.

Što se kardana tiče, izlaz je direktno s radilice, sa spojkom za uključivanje/isključivanje.

Inače, prednje izlazno vratilo (i prednja hidraulika) nisu dio serijske opreme traktora, nego se dodaju po narudžbi. U serijsku opremu (i samim time u cijenu) ulaze stražnja hidraulika i izlaz kardana.

Evo prije par dana sam saznao neke razlike između Ecotraca i Tv:
sredina je malo modificirana, znači traktor se lomi bliže prednjem trapu, upravljač ide u smjeru kao zadnji trap (znači ako zadnji se trap nagne prema desnoj strani i upravljači stup ide u desnu, dok kod Tv upravljački stup ide u lijevo)

Za prednji kardan i prednju hidrauliku znam da se naknadno ugrađuje (doplaćuje), te ista ne spada u serijsku opremu!
Samo sam htio znati dali je možda modificiran mjenjač i možda ima izlaz za prednje vratilo!
 
L

luka3099

Guest
Re: HITTNER


Taj traktor sa frezom sam ja kupio. Kad sam ga dovezao doma shvatio sam da su mi uvalili "muda pod bubrege". Naime zbog nedostataka sam se prvi dan skoro prevrnuo. Reklamirao sam odmah. Kad su shvatili o ćemu se radi pravili su se ludi , po principu glavno da smo uzeli lovu.Sada smo na sudu. Traktor sam sa 6 radnih sati prodao, a frezu sam si ostavio za drugi kvalitetniji.Firma koja je kupila hittnera ima između ostalog u svom voznom parku i tomo vinković kao i agt.Sa hittnerom imaju najviše problema. Od osmog mjeseca prošle godine do sada hrpa kvarova.Čovjek koji radi u hittneru mi je u povjerenju rekao da je ipak tomo vinković bolji traktor od njihovog.
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

luka3099 kaže:
Taj traktor sa frezom sam ja kupio. Kad sam ga dovezao doma shvatio sam da su mi uvalili "muda pod bubrege". Naime zbog nedostataka sam se prvi dan skoro prevrnuo. Reklamirao sam odmah. Kad su shvatili o ćemu se radi pravili su se ludi , po principu glavno da smo uzeli lovu.Sada smo na sudu. Traktor sam sa 6 radnih sati prodao, a frezu sam si ostavio za drugi kvalitetniji.Firma koja je kupila hittnera ima između ostalog u svom voznom parku i tomo vinković kao i agt.Sa hittnerom imaju najviše problema. Od osmog mjeseca prošle godine do sada hrpa kvarova.Čovjek koji radi u hittneru mi je u povjerenju rekao da je ipak tomo vinković bolji traktor od njihovog.

Mhm... Ovo je baš vrsta posta kakve nisam želio vidjeti na ovoj temi... Mislim, "muda pod bubrege", nenavođenje konkretnih "nedostataka" i slično nisu baš argumenti protiv kojih mogu išta reći...

Više bih cijenio da je kolega forumaš naveo (ili poslao na PP) konkretne probleme koje je on ili netko drugi imao s traktorima "Ecotrac". Na takvim se porukama unaprijed zahvaljujem. To bi bio konstruktivan primjer... Ovo citirano je običan zlonamjeran post, neargumentiran i napadački. Bez uvrede, ali tako je... Pazi, mislim, "hrpa kvarova". Mda...

A čovjek koji radi u Hittneru i "u povjerenju" nekome kaže da su traktori konkurencije (koju inače ne bih ni spominjao, nije korektno) - bolji od traktora koje proizvodi njegova tvornica, OČITO ne bi mislio na svoje radno mjesto. Naime, on ovisi od uspjeha njegovog poduzeća. Pogotovo u ovoj krizi i uz nezaposlenost koja ruši (ionako previsoke) hrvatske rekorde. Mislim, ne vjerujem u ovo gore napisano, svaka tvornica ima svoju kvalitetu i imidž, i ne vjerujem da bi itko od zaposlenih bio tako neobazriv, da ga tako "u povjerenju" narušava.

Evo, toliko od mene, do idućih vijesti ili upita - lijep pozdrav svim forumašima, vidimo se na sajmu u Gudovcu!
 

brane

Član
Tu od
16 Velj 2008
Poruka
44
Re: HITTNER

Arijane imam jedan problem oko freze rosit 115 kako god složim noževe ne stoje mi spiralno kao što stoje na novoj frezi od prime moja freza je proizvedena 1998g neznam imali tu neke razlike,zamolio bih te ako možem malo pogledati šemu noževa a i slike freze, stavio sam na forum tome vinkovića hvala
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

brane kaže:
Arijane imam jedan problem oko freze rosit 115 kako god složim noževe ne stoje mi spiralno kao što stoje na novoj frezi od prime moja freza je proizvedena 1998g neznam imali tu neke razlike,zamolio bih te ako možem malo pogledati šemu noževa a i slike freze, stavio sam na forum tome vinkovića hvala

Pogledat ću što ima tamo pa pitati nekog od majstora s montaže... Možda nešto i iskemijamo ;)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: HITTNER

dugo nisam bio na ovoj temi, pregledao sam malo prethodne postove i moram reci da se ne slazem sa mnogim, svi uglavnom daju primjedbe kako je hittner kopija TV-a medjutim kako nije ni blizu u pogledu kvalitete i sl. ista situacija je sa slovenskim AGT-om
jos nisam procitao da neko pise konkretne probleme, npr. puklo je TO i TO, uglavnom se valja prica kako je losiji od TV, a zasto? pa eto onako, ne znam ni sam, ali je losiji..... :twisted:
niko ne spominje korisnike, naravno uvijek se problem prebacuje na proizvodjaca, dostavljaca, prodavaca.....odmah se pocinje gadjati tuzbama, reklamacijama i ko zna cime jos za sto se culo negdje na televiziji, a o cemu se pojma nema
uvijek je korisnik u pravu jer molim te lijepo on je taj koji placa i zahtijeva, zahtijeva ali nekada nema granice u zahtjevima
prica se kako su lose kvalitete i kako se mjenjaci zdrobe nakon nekoliko sati rada, a niko nije posten da kaze kako je nepravilno koristio blokadu diferencijala te zdrobio lezaj u bocnom reduktoru (svojom krivicom).....jeli stao i trazio pomoc? naravno da nije, jer pazi molim te on je kupio nov traktor i dobio garanciju za njega i zaboli ga neka stvar za stetom, nastavio voziti dok nije samljeo kompletan reduktor i onda helo servis, nemam pogona na prednjim tockovima
ili kada na AGT-u slomi kljuc za paljenje jer nije stisnuo kvacilo......a majku mu sto imaju nekvalitetne brave, ni blizu nekadasnjih tominih.....i nastavi ga lomiti dok mu se ne prespoji da pali bez kvacila
a i kardani su kao od plastike, nema sanse da se freza nepooran vocnjak ili ledina.....zbilja su nekvalitetni
 
L

luka3099

Guest
Re: HITTNER

Arijane,moj problem je bio slijedeći:
Nisam poljporivrednik već mi je traktor trebao za čišćenje snijega i košnju trave oko poslovnih i privatnih objekata. Preko poznanika sam došao do gazde Stjepana i objasnio mu što trebam. Odveo me je u pogon i pokazao mi Ecotrac 30 i rekao da je to ono što ja tražim. Pozvao je Dinka i dogovorili smo traktor sa kabinom i prednjom hidraulikom, snježnu frezu i prednju kosilicu, Za dobar posao mi je obećao gratis hidraulični dizač tereta. Ja sam uplatio avans i za 45 dana mi je isporučeno sve osim obećanog hidrauličnog podizača. Dobio sam samo vilice.Kad sam ga kod kuće istovario skoro sam se upalio jer je u zglobu ostao komadić cijevi koji je kod skretanja spojio žice. Kočnice nisu uopće držale već sam to morao sam poštelati. Kad sam sa traktorom i prikopčanom frezom krenuo nizbrdo digli su se zadnji kotači, ostao sam bez volana i kočnica, zabio se u obrov i traktor se nagnuo na bočnu stranu. Sreća da je bilo tako jer je na kraju te nizbrdice rijeka pa bi vjerojatno zaplivao. Reklamirao sam, Dinko mi je rekao da u zadnje kotače natočim vodu mjesto zraka. Odbio sam. Dakle dali ste na tržište nešto što niste atestirali i što je opasno za sigurnost i živote. Htio sam vratiti sve ali nije išlo. Pokušali su vaši sa posipačem i zadnjim utezima ali nije bilo bolje. Sad smo na sudu.
Što se tiče kvarova, firma koja ga je kupila koristi ga za vuču prikolice i ništa drugo. Održavaju parkove i groblje. Do sada su mjenjeli akomulator, ugrađivali zbog toga alternator, mjenjali nešto od hidraulike na volanu. To je bilo u prva četiri mjeseca korištenja, za dalje ne znam.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

skladistar kaže:
P3280031.jpg

Arijane to je iznenađenje o kojem si pričao??
Pitao sam skladištara,
ali on nije znao o čemu se to radi dali je traktor samo tako obojan ili je za vojsku napravljen,
te imali li možda kakvu dodatnu opremu??

Koliko vidim ima hidraulične kočnice, jesam ili upravu??

Ovako obojan lijepo izgleda,
meni čak i ljepše nego oni sa standardnom žutom bojom.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: HITTNER

Bok Arijane pozdrav iz gorskog kotara.Radim kod jednog mehaničara koji između ostalog ima ugovor sa Hrvatskim šumama i pošto po malo hittneri izbacuju LKT-e zanima me ukratko kako i dali je uopče moguče dobiti licencu za servisiranje hittnera(ecotrac-55V i ecotrac-120v).
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

Pozdrav svima, i da, jedno od dva iznenađenja je bio i ovaj "maskirni" mali ECOtrac... Nije on za vojsku ni ništa, to je bila jedna gazdina ideja malo za dizajn koji privlači pažnju, ali je upalilo jer je dogovorena prodaja jednog maskirnog modela, ovako komunalnog, samo s jačim motorom i kabinom...

ECO32-mask-forum.jpg


Na sajmu je bilo super, imali smo dosta toga izloženoga, puno interesenata i nekoliko realiziranih prodaja na sajmu (dali smo solidne popuste, pa je bilo dosta zadovoljnih kupaca)...

Drugo iznenađenje koje smo pripremili je "Hittner TRANSPORTER 30":

Transporter30-B.jpg


Transporter30-A.jpg


Inače, to rješenje je najbviše zastupljeno u Dalmaciji i na otocima, radi teških terena, i velikih pogonskih mogućnosti...

Za sva pitanja, tu sam... :)

ECO30-kabina.jpg


prikolica.jpg


sanduk.jpg


SRK70.jpg


 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Arijan kaže:
Drugo iznenađenje koje smo pripremili je "Hittner TRANSPORTER 30":

Transporter30-B.jpg


Transporter30-A.jpg


Za sva pitanja, tu sam... :)

Pozdrav Arijane!

Baš mi je drago da si odgovorio ovako brzo na moj post.
Kako sam napisao u prijašnjem postu, dizajn mi se dopada,.

Prije svega pohvale što ste stavili u ponudu sličan transporter kakav je nekad imao u ponudi slavni "Tomo Vinković"
E sad pitanje o ovom transporteru:
Vidim da si naveo da je model "Hittner TRANSPORTER 30", to znači da je 30ks motor,
ili je nosivosti 3t.
Ajde stavi malo tehničkih karakteristika (ako nije problem) tog modela (nosivost, snaga, težina, manevarske sposobnosti, sistem kočenja, itd...)
 
A

Arijan

Guest
Re: HITTNER

zbalija kaže:
Pozdrav Arijane!

Baš mi je drago da si odgovorio ovako brzo na moj post.
Kako sam napisao u prijašnjem postu, dizajn mi se dopada,.

Prije svega pohvale što ste stavili u ponudu sličan transporter kakav je nekad imao u ponudi slavni "Tomo Vinković"
E sad pitanje o ovom transporteru:
Vidim da si naveo da je model "Hittner TRANSPORTER 30", to znači da je 30ks motor,
ili je nosivosti 3t.
Ajde stavi malo tehničkih karakteristika (ako nije problem) tog modela (nosivost, snaga, težina, manevarske sposobnosti, sistem kočenja, itd...)

"Hittner Transporter 30" je opremljen Lombardini motorom od 30KS, dvocilindraš sa zračnim hlađenjem...

Nosivost ovog modela je 1500 kg, masa transportera je 1360kg a gabariti: DULJINA: 485cm, ŠIRINA: 157cm, VISINA 134 (198) cm.

Utovarna visina je 92-95 cm, trag prednjih kotača: 120cm, a zadnjih: 140 cm.

Ne znam kakvo je kočenje, ali s obzirom da je pogon na obje osovina, vjerojatno je mehaničko na zadnjoj osovini, a hidrauličko na prednjoj...

 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: HITTNER

arijane traktori su vam odlični!!! ;)

ako ti nije problem stavi koju detaljniju sliku instrument table,.. :!: ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: HITTNER

Arijan kaže:


Ne znam kakvo je kočenje, ali s obzirom da je pogon na obje osovina, vjerojatno je mehaničko na zadnjoj osovini, a hidrauličko na prednjoj...


Koliko sam upućen u vaše traktore imaju isti sistem kočenja kao TV,
što znači mehaničko kočenje sa kočnim papučama (bubanj kočnice) na zadnjoj osovini, a zbog mehaničke povezanosti dolazi i do kočenja na prednjoj osovini.

Koliko sam uspio vidjeti na slici ovaj vaš "maskirni" EKO 32 ima i posudu za kočiono ulje,
te znači da ima hidraulično kočenje na zadnjoj osovini.

Ajde stavi još koju sliku transportera (zadnja osovina, spoj prednji dio traktora- prikolica i sl.)
 

Najnoviji postovi

Na vrh