• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
C

CrnIM

Guest
Prenosim s Vercernji.hr

Mali poljoprivredni traktori iz bjelovarske tvrtke Hittner obrađivat će iračku zemlju

Barem tisuću malih poljoprivrednih traktora proizvedenih u Bjelovaru uskoro bi trebalo obrađivati iračku zemlju. Rezultat je to dogovora između Abdula Rahmana, predstavnika iračke tvrtke, i Stjepana Hittnera, vlasnika poznate bjelovarske tvrtke Hittner, koja je 2005. počela proizvodnju malih traktora.

– S iračkim smo partnerima u kontaktu nekoliko mjeseci, a sada smo to i konkretizirali – ističe Stjepan Hittner. Naglašava da bi ugovor trebao biti potpisan u idućih mjesec dana. Ne otkrivajući sve detalje, bjelovarski poduzetnik ističe da vrijednost dogovorenog posla iznosi oko 10 milijuna eura.

– Prve isporuke trebale bi biti tri mjeseca nakon potpisivanja ugovora – ističe Hittner te dodaje da je posao s iračkim partnerima od velikog značenja za njegovu tvrtku. Dodaje kako će zbog toga morati proširiti sadašnje kapacitete i zaposliti dodatne ljude te da je to ujedno šansa i za nove kvalitetne kooperante.

Posao će, kaže, ponuditi tvrtkama u okruženju, a ako bude trebalo, tražit će ih i izvan Bjelovarsko-bilogorske županije. Irački partneri su, tvrdi, iskazali spremnost za dugoročnu suradnju te ponudili da se zbog manjih troškova dio proizvodnje ili finalno sklapanje organizira u samom Iraku, o čemu će još razgovarati.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo malo cijena i kataloga iz HITNERA , možda se nekome nešto i svidi , a valja se pripremati i za sajam :rolleyess:




:drinkers:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I evo još malo , slike nisu baš čiste ali koga zanima vidje če ,,:cry:



:drinkers:
 
C

CrnIM

Guest
Nije ti dugo trebalo da skines boju na plugu.
Lijepo obavljeno, sve po spagu!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ARNO cijene su im masne ili ja ne mogu prihvatiti tihu inflaciju:rolleyess::rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@ivan33 - dobro odrađen posao:supz:

Plug mi se sviđa, vidim ima neko sečivo ispred daske (kao predrezač), prvi put vidim tako nešto...interesantno

pozzz joe!
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Nije ti dugo trebalo da skines boju na plugu.
Lijepo obavljeno, sve po spagu!

Hvala na pohvali! Prvo oranje sa ovim plugom i ovim traktorom je prošlo uspješno. A boja nije imala drugog izbora nego da popusti. Evo još malo slika:


Evo i malo starijih, koje pokazuju da nije ni kod mene sve ravno:



Joe, pozdrav! Dobro mu dođe taj nož, ali možda izvedem izboljšanje da i gore bude neki nož ili crtalo. Dobro je i ovako, ali dok ne probam, neda mi vrag mira
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Možda je i bolje što je dole nož, da je gore možda bi se kačili razni biljni ostaci, i zagušivalo.:scratch
meni se dopada ovako kako je, interesantno...
 
G

GROF

Guest
., pohvala za oranje ivan33! ...

., lip TI pozdrav mladiću - moj forumski prijatelju - liko moja! ivane33!!!

., fala za pokeljene slikice kako si nam i obećal?., perdpostavljal sam da imaš 100-tinu obveza kad nisi imal vremena pokeljit slikice?., ALI, fala Bogu!, slikice uspješno pokeljene iz ki se lipo da vidit oranje, oranje za početnika!, odradjeno i više nego DOBRO! ., živio TI nam! :drinkers: ...

., p.s., heheheee., jedino TI farba ispala sa plužne daske i lemeša, A nisi koristil brusnu ploču - šajbu., nemogu verovat., ... ALI, istina! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
., lip TI pozdrav mladiću - moj forumski prijatelju - liko moja! ivane33!!!

., fala za pokeljene slikice kako si nam i obećal?., perdpostavljal sam da imaš 100-tinu obveza kad nisi imal vremena pokeljit slikice?., ALI, fala Bogu!, slikice uspješno pokeljene iz ki se lipo da vidit oranje, oranje za početnika!, odradjeno i više nego DOBRO! ., živio TI nam! :drinkers: ...

., p.s., heheheee., jedino TI farba ispala sa plužne daske i lemeša, A nisi koristil brusnu ploču - šajbu., nemogu verovat., ... ALI, istina! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

Grofe prijatelju, pozdrav! Točno, malo su me obveze stisle, ali i slike su stigle. Bit će još slika, čim se vrijeme malo proljepša, čim malo prigrije. Farba je popustila od straha, dok je mene vidjela ;) malo potero po ledini i ide dole
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
hitner

6hm0is.jpg


2pt5g7t.jpg


Svi su izgledi da će snijeg pa evo slika ralice potavljene na hitneru, pa ako neko ima volje ... ili možda novca ...
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
qqsn4l.jpg


erlbf5.jpg


A prije nekoliko dana napravljen i izvlakać za ležajeve na diferencijalu a vjerojatno će moći i nešto drugo ako zatreba.
Isproban i radi savršeno jer sam do kraja jedva nabio ovaj podobro zahrđali ležaj a bez ikakvih problema je bilo skidanje.
Pozdrav svima.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Sve je to ljepo ali mi se čini da si fulao TEMU , preseli u temu HITNER , a traktorčič je istina ljep a i ralica a naročito mi se sviđa ovo hidroulično zakretanje :D

Mislio sam ako neko radi ralicu da iz ovoga može nešto i prepisati, jest da ima posla i materijala ali...
 
S

siniša

Guest
POZDRAV ivan33
ljepo si obavio posao sa hitnerom i novim plugom.još kad ugradiš crtalo bit će ti još lakše,stvarno ok.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
POZDRAV ivan33
ljepo si obavio posao sa hitnerom i novim plugom.još kad ugradiš crtalo bit će ti još lakše,stvarno ok.

Tako je, dobro je i ovako ali bi sa crtalom bilo urednije. Imam par ideja kako ga izvesti, ali mislim da "ne drže vodu". Problem je što je plug niskog klirensa, pa je pri dubljem oranju jako mal razmak između zemlje i grede. A kad pravim, htio bi napraviti da bude kako treba. Valjda će koja ideja uroditi plodom.
Evo baš gledam Hittnerovu stranicu, sada u Ecotrac ugrađuju i motor od 40ks, Lombardini, 3 cilindra, hlađen vodom
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
tomo522

ma slab je on za šumu jedino ako misliš:supris::supris::supris:
 

Najnoviji postovi

Na vrh