• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
L

lješko

Guest
Problem sa diferencijalom na hittneru 32.

Pozdrav društvu,

Posjedujem hittnera sa deutez motorom 32 ks. Bit ću iskren da sam relativno zadovoljan s tim traktorom. U početku kad sam ga kupio prije nešto više od pet godina dobio sam poluproizvod koji je bio sklepan za sajam u Gudovcu (navodno u prvi proizvodnji sa deutez motorom). No kako se dosta kužim u mehaniku malo pomalo sam osobno otklanjao nedostatke koje sam uočavao u hodu, a bilo ih je poprilično. Nedavno je jedan poznanik kupio isti takav no kako se ne kuži previše u mehaniku niti ga zanima on isti koristi bez da u startu otkloni nedostatke koji zapravo kod novog traktora ne bi ni smjeli postojati. Od večih zahvata imao sam izmjenu zupčanika koji uključuje kardansku osovinu (totalno se istrošio - zupčanici se na rubnom djelu iskrivili). Istodobno sam zamjenio zupčanik druge brzine u koji se on uključuje.
No ovih dana primječujem novi problem, a to je pojavljivanje čudnog zvuka iz getribe kad motor sam koči (kad idem nizbrdo) i taj isti zvuk se pojavljuje kad na kratko uključim kardan pod manjim ili večim opterečenjem kardana u brzohodnoj brzini. Nazvao sam tehnologa u prizvodnji tvornice Hittner koji mi je vrlo ljubazno odgovorio da je u pitanju dupli zupčanik koji se okreće na valjčićima što mi je malo nelogično jer sam isti detaljno pregledao kod izmjene zupčanika za uključivanje kardana prije nešto više od mjesec dana jer su mi se kod skidanja poklopca rasipali valjčići.
Stoga vas molim ako je netko od vas imao sličnih problema ili ima više iskustva sa getribom TOMEKA neka se oglasi.
Ne mogu a da ne pohvalim djelatnike u Hittneru koji su mi poslali katalog rezervnih djelova na moj upit o kvaru.
Pozdrav svima!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
jes jbg edo nervira pomalo al nek ide dok ne stane.a kad stane e onda cemo razmisljati vec otome :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
I moj Tomo zuji iz menjača. Čini mi se da u sporima malo više nego u brzim brzinama. Inače vam mogu reči da to nije tvorničko nego je to uzrok da se več malo istrošilo, a što? :scratch Mažda neki lageri ili zupčaniki. Inače kako vidimo zuji puno traktora pa i naši :scratch :lol:. OK ako zuji, ali kad prestane onda počne zajebancija.

A kako znam da tvornički ništa ne zuji?
Imaju moji rođaci jednog TV 420 koji je prešao jako malo radnih sati i taj ne zuji ništa, čuje se samo motor a on radi kao zadovoljna maca samo sa nešto više buke :rolfer::lol:. A istina je i to da se menjači na seriji 700 vrte brže od serije 400 pa onda i lako može na 700 više zujit.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Pozdrav društvu,

Posjedujem hittnera sa deutez motorom 32 ks. Bit ću iskren da sam relativno zadovoljan s tim traktorom. U početku kad sam ga kupio prije nešto više od pet godina dobio sam poluproizvod koji je bio sklepan za sajam u Gudovcu (navodno u prvi proizvodnji sa deutez motorom). No kako se dosta kužim u mehaniku malo pomalo sam osobno otklanjao nedostatke koje sam uočavao u hodu, a bilo ih je poprilično. Nedavno je jedan poznanik kupio isti takav no kako se ne kuži previše u mehaniku niti ga zanima on isti koristi bez da u startu otkloni nedostatke koji zapravo kod novog traktora ne bi ni smjeli postojati. Od večih zahvata imao sam izmjenu zupčanika koji uključuje kardansku osovinu (totalno se istrošio - zupčanici se na rubnom djelu iskrivili). Istodobno sam zamjenio zupčanik druge brzine u koji se on uključuje.
No ovih dana primječujem novi problem, a to je pojavljivanje čudnog zvuka iz getribe kad motor sam koči (kad idem nizbrdo) i taj isti zvuk se pojavljuje kad na kratko uključim kardan pod manjim ili večim opterečenjem kardana u brzohodnoj brzini. Nazvao sam tehnologa u prizvodnji tvornice Hittner koji mi je vrlo ljubazno odgovorio da je u pitanju dupli zupčanik koji se okreće na valjčićima što mi je malo nelogično jer sam isti detaljno pregledao kod izmjene zupčanika za uključivanje kardana prije nešto više od mjesec dana jer su mi se kod skidanja poklopca rasipali valjčići.
Stoga vas molim ako je netko od vas imao sličnih problema ili ima više iskustva sa getribom TOMEKA neka se oglasi.
Ne mogu a da ne pohvalim djelatnike u Hittneru koji su mi poslali katalog rezervnih djelova na moj upit o kvaru.
Pozdrav svima!

koliko radnih sati si nagurao i koji imaš filter za zrak ,......po svim pravilima ne bi smio zujati ali eto zuji to mislim na svoj traktor
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Crni, jedino ti radiš, a oko tebe sve parcele zapuštene? Isti slučaj je i kod mene
 
C

CrnIM

Guest
Na zalost tako je.
Najradje bih i to preorao da se muvar ne siri ali sta ces...

Ja se jos sjecam kad je se tu s konjima oralo.
Sad konjski plug stoji u garazi i ceka moj sljedeci godisnji da ga dovedem u red i stavim povise njive za ukras.
Bilo je toga prije puno vise ali je najveci dio zavrsio na otpadu.
Ja nisam dao da se nase dira, neka vidi sin cime se prije radilo.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Na zalost tako je.
Najradje bih i to preorao da se muvar ne siri ali sta ces...

Ja se jos sjecam kad je se tu s konjima oralo.
Sad konjski plug stoji u garazi i ceka moj sljedeci godisnji da ga dovedem u red i stavim povise njive za ukras.
Bilo je toga prije puno vise ali je najveci dio zavrsio na otpadu.
Ja nisam dao da se nase dira, neka vidi sin cime se prije radilo.

Eeee ... , tako je isto i kod nas , sve više zapuštenih njiva , ljudi neće da pokose travu dva puta godišnje , a kamoli nešto više :mad::mad:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
garant se ljudi bave ekološkom proizvodnjom ,pa dobiju fini poticaj za tu neuzoranu zemlju,a ti ako mu probaš to malo urediti,bude te još i tužio,na vašem i na mnogo drugih koji se i nevide vidi se da poljoprivredna inspekcija ne radi svoj posao več j..e one koji rade,najbolji mi je primjer bio tu blizu kao čovjek je kupio 50 kg sjemena žita manje nego što bi trebalo za prijavljenu površinu, užas:rolfer:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Crni, kod mene je i ljudi nestalo, nemam pojma čije je grmlje i šikara pored mojeg, neka zajednica od 35 ljudi na vlasničkom listu, a na posjedovnom netko iz Zagreba... Niš ne kužim...
 
C

CrnIM

Guest
Ja sam iz Zagore, kod nas je i tako tesko sastaviti povrsinu za neku ozbiljnu zemljoradnju. Vecina parcela nije dovedena na status 1:1 a posto svadje i zavist cuda cine takve parcele ostaju neobradjene. Ostavi ih tako par godina i izgledaju kao da ih se i nije nikad obradjivalo.
Hvala Bogu u mom selu se stvari pomicu na bolje. Zemlja se opet pocela obradjivati a posto blizu imamo covijeka s 2 bagera i ono sto je bilo neprohodno polako se dovodi u red.
Ja sam u petom mjesecu doveo covijeka da mi bagerom prekopa zemlju za mali vocnjak na mjestu gdje se nitko nije nadao. Bager je zakon.
Sljedecu godinu cu posaditi nesto tresanja i sljiva na jednoj strani a na drugoj orah. Ne ocekujem cuda ali ne volim kad mi zemlja stoji bez icega.

Posto smo na temi Hittner veceras cu ubaciti novitet u mojoj i tako novoj mehanizaciji- plug za krompire. Covijek ga je vrhunski napravio. Tamo gdje smo prije cijeli dan rucno vadili krompire sad smo za 2 sata gotovi sa svime.

Plug sam takodjer dao preurediti jer ipak kod nas nije Slavonija pa da plug nece zapinjati. Prvo oranje (a ono na slici je bilo prvo oranje) sam 4 puta zapeo za kamen i nema greske, nista nije puklo.
Polako se ucim raditi s traktorkom za svoj gust i tako.
 
G

GROF

Guest
., svaka čast i fala forumašu CrniIM!

Evo da tema ne ode u nirvanu.
(Ovo je prvo stavljanje slika preko imageshack pa da vidim)
Malo se radilo

., bravo forumašu CrniIM!

., kako na lipoj oračini, tako i na voj lipo - pokeljenoj sličici!!!., čekamo sličic još., a tvoj majstor je stvarno meštar od zanata!, sve napravno odlično - izvaredno - izvrsno!, Sretno TI!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
C

CrnIM

Guest
Pitali me zasto sam uzeo "mali traktor" a ne Zetora ili takvo nesto.
Evo jednog odgovora:



Uploaded with ImageShack.us

Sumnjam da bi se bilo koji drugi uspio ovuda provuci. Inace isao sam po kamen za gradnju zida.



Uploaded with ImageShack.us

Rezultat rada (jos nije fugiran)



Uploaded with ImageShack.us
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Crni, ovakve terene imam i ja po šumi samo kod mene nema nigdje kamena...

Zid ti je super... sam si zidao?

Crni, ovakve terene imam i ja po šumi samo kod mene nema nigdje kamena...

Zid ti je super... sam si zidao?

PS: traktor je morao biti maskirnih boja, koje li divljine...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh