• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Ode opet tema u tri punice a taman je malo zazivila

iskreno sad da ne pljujem previše po mom hittneru ali ogli su na nekim tako jednostavnim stvarima poraditi da ne dolazi do karova ,na kraju krajeva ja sam im mogao testirati traktore i reči nedostatke ali mulci ne pitaju nego vele ti puno radiš sa njim zato dolazi do kvarova ,ali nisu rekli daj nam reci kako možemo poboljšati naš proizvod da budemo bolji ...neka i poskupe traktor za 10% ali neka bude nešto kvalitetno jednostavno a ne oni ga zakomplicirali bez veze ...
 
C

CrnIM

Guest
Darko znam sto hoces reci.
Na zalost eksperimentira se sa djelomicno losim materijalima da bi se troskove drzalo u granicama. Sitni djelovi koji i nisu toliko skupi... Rezultati su ponekad porazavajuci.

Iskreno se nadam da su iz nekih stvari naucili jer inace nece opstati, bez obzira na internacionalni izvoz. Trziste se samo cisti a samo oni kvalitetni ostanu.

Ja sam se odlucio za Hittnera jer imaju svoju produkciju i imaju opskrbu rezervnim djelovima. Djelovi se parcialno sigurno kupuju ali djelomicno i proizvode. Traktor je pogodjen za nezgodne terene a ja ga koristim samo za vlastite potrebe.

Ono sto mene malo cudi je cinjenica da se firma jako lose prezentira. Bas po Dalmaciji gdje je takav traktor ponekad jedini u stanju obavljati potrebne poslove nema ga skoro nigdje viditi. Ljudi su zainteresirani, samo im se treba pokazati koje mogucnosti takav stroj nudi.

I na kraju- da ne ispadne sve negativno- greska koja je bila kod prikljucka koji sam ja kupio brzo je otklonjena. Nakon sto smo kontaktirali firmu poslana nam ze zamjena za defektni dio. Cak je sve bilo namontirano, tako da smo to trebali pricvrstiti sa par serafa i to je to. Gospodin koji je bio zaduzen za to je bio jako ljubazan i stalno je stajao na raspolaganju.

Po mojoj osobnoj procjeni sve ovisi o odlukama Hittnerovog managementa a ne o tehnickom osoblju. Tehnicko osoblje je kompetentno i spovest ce u djelo ono sto management odluci.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Na mom žuji je došlo do problema, gubi snagu i gasi se... Od kako je to počelo, promijenio sam gorivo, prao rezervoar, provjeravo sam i ac pumpu, mijenjao filter goriva, ali rezulatata nema. Upalim ga, radi normalno 20 minuta, počne gubiti snagu i gasi se, a onda malo teže upali, radi par sekundi i gasi se. Nakon svakog čačkanja sam odzračio na filteru goriva na onom vijku. a kad se ugasi, malo duže radi kad napumpam na pumpici. Molio bi pomoć, ako itko ima ideju šta bi to moglo biti
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Na mom žuji je došlo do problema, gubi snagu i gasi se... Od kako je to počelo, promijenio sam gorivo, prao rezervoar, provjeravo sam i ac pumpu, mijenjao filter goriva, ali rezulatata nema. Upalim ga, radi normalno 20 minuta, počne gubiti snagu i gasi se, a onda malo teže upali, radi par sekundi i gasi se. Nakon svakog čačkanja sam odzračio na filteru goriva na onom vijku. a kad se ugasi, malo duže radi kad napumpam na pumpici. Molio bi pomoć, ako itko ima ideju šta bi to moglo biti

mislim da nije problem u gorivu i filteru ni ac pumpi što ne mora opet biti ali po svemu sudeči mislim da te pati mehanizam gašenja na bošpumpi ne klizi kako treba i miče se kad ne treba probaj to provjeriti ako je još pod garancijom a mislim da nije ,probaj Damira nazvati možda ima ideju .....samo da nije ono najgore da ti nije povukao prašinu u motor ako je filter zakazao iz nekog razloga ali na tvom je uljni filter jer je talijan od 30 konja ....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Nije više u garanciji. u fiteru ima ulja, a nisam ni radio baš u prašini. Popravak sigurno neće bit jeftin :(
 
S

staffmen

Guest
zalosno je da u ovoj temi citamo 70 i vise% kritike rjetko di koja pohvala.
Tolko o kvaliteti.
Ajd kod ivana je problem motora to nema veze sa hitnerom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde drago mi je da ste napokon shvatili ..propatio sam ja nemaveze , glavno da je to sad to.
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Ajde drago mi je da ste napokon shvatili ..propatio sam ja nemaveze , glavno da je to sad to.

neznam o čemu ti to ali još nisam čuo od nikog da mu traktor odnosno hittner radi kako treba a da radi sa njim barem 25 sati mjesećno ja radim oko 40 i uvijek kvarova i to ishabanost materijala ali kad radi divota nema što nemože .....
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Nije više u garanciji. u fiteru ima ulja, a nisam ni radio baš u prašini. Popravak sigurno neće bit jeftin :(

iva ako ima ulja ne znači da ima dovoljno ali mislim da je neka sitnica ne otvaraj glavu motora nikako još i mjeri kompresiju ali vidi na pumpi goriva ono od gašenja da li šteka ili je olabavio ....iskreno uvijek sam mrzio taj talijanski motor ,ni meni nikad nije valjao....zato sam ga prodao prvom prilikom.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na mom žuji je došlo do problema, gubi snagu i gasi se... Od kako je to počelo, promijenio sam gorivo, prao rezervoar, provjeravo sam i ac pumpu, mijenjao filter goriva, ali rezulatata nema. Upalim ga, radi normalno 20 minuta, počne gubiti snagu i gasi se, a onda malo teže upali, radi par sekundi i gasi se. Nakon svakog čačkanja sam odzračio na filteru goriva na onom vijku. a kad se ugasi, malo duže radi kad napumpam na pumpici. Molio bi pomoć, ako itko ima ideju šta bi to moglo biti
More biti da ne dobiva gorivo .. ako je VP u redu -ne valja AC .
Zaobiđi AC a dovedi mu naftu na VP ( posudu na haubu)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......mislim da te pati mehanizam gašenja na bošpumpi ne klizi kako treba i miče se kad ne treba probaj to provjeriti ako je još pod garancijom a mislim da nije ,probaj Damira nazvati možda ima ideju .....samo da nije ono najgore da ti nije povukao prašinu u motor ako je filter zakazao iz nekog razloga ali na tvom je uljni filter jer je talijan od 30 konja ....

ovo prvo pije vode, ali ovo drugo s prasinom i filterom stvarno ne razumijem
jesi mislio da je filter zacepljen pa motor nema dovoljno zraka?

iva ako ima ulja ne znači da ima dovoljno ali mislim da je neka sitnica ne otvaraj glavu motora nikako još i mjeri kompresiju ali vidi na pumpi goriva ono od gašenja da li šteka ili je olabavio ....iskreno uvijek sam mrzio taj talijanski motor ,ni meni nikad nije valjao....zato sam ga prodao prvom prilikom.....

u zracnom filteru uvijek je bolje manjak ulja nego visak, optimum je ipak najbolji
ako ti ne valja italijanski motor, sta ti onda valja na tom traktoru?

@ivan33 spomenuo si ozracivanje na filteru, nakon ispustanja goriva i sl. .....a na pumpi?
probaj ovo sto puknuti predlaze, ili iz kanistera ili samo crijevom iz rezervoara direktno na pumpu (obavezno ubaci mikro-filter na crijevo)

nakon izjave da zracis na filteru, pada mi na pamet da imas zracni dzep ipred PVP, probaj ozraciti na onom malom vijku M6
evo kako sam ja izveo kod sebe ne zbog zraka nego iz razloga koji sam tamo naveo, ali mislim da ovdje zrak ne zastaje

mozes li snimiti to gasenje?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Hvala vam na savjetima, sutra ću pokušati to srediti. Ako ne uspijem, snimit ću kako izgleda gašenje, ali nadam se da će sutra problem biti riješen
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
ovo prvo pije vode, ali ovo drugo s prasinom i filterom stvarno ne razumijem
jesi mislio da je filter zacepljen pa motor nema dovoljno zraka?



slušaj na mom motoru je bio papirnati filter zraka i to neki mali koji nije služio svrsi kako treba pa je motor povukao prašinu u cilindre pa ih rasturilo ,budući da imamo iste traktore a različite motore naime moj je deutz a njegov je lombardini uglavnom onaj standardni koji kao ima 30 konja ali nema ni blizu ,no da se vratim na temu ,ja mislim da je u najgorem slučaju povukao prašinu što se zaista nada da nije,već neka manja tehnikalija koja se da izliječiti i bez mastora....
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Izgleda da sam riješio problem, stvar je bila u ac pumpi. Sad samo čekam da kiša stane, pa da se opet bacim na radove
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Izgleda da je tako

drago mi je da je samo sitnica ,garancija tek istekla a da imaš popravak a da nisi praktički ništa ni radio ....
moj hittner počeo kao zvečarka rondati mislim da mi je opet najebala osovina i valjčiči i sam zupčanik od izmjene smjera ....i to naročito kad orem ,da bar oče krepati do kraja da ga imam zašto rastaviti ,rastavio bih ga i sada da nije tolika zajebancija oko crijeva hidraulike i ostalih majmunarija koje su mogli jednostavnije riješiti ....
treba mi jači kvalitetniji traktor samo koji je to traktor a da je istih gabarita mislim veličinom samo teži može biti ....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eto jednog Hittnera iz Velog Lošinja

hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854714.jpg


hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854857.jpg


hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854859.jpg


hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854858.jpg


hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854860.jpg


Imao je i zanimljivu prikolicu, kipanje na zadnju stranu inače kučni rad. Meni se sviđala, izgledala mi je dosta dobro napravljena.

hittner-iz-losinja-foto_10744305_17463157_18854861.jpg
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
uh majko mila

opet vrisnuo moj žučo ,kvaliteto moja ,stvarno kvalitetan do bola.,,,,, za poludjeti žao mi svih eura koje sam dao..... 1120 sati pet puta otvaran .....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
opet vrisnuo moj žučo ,kvaliteto moja ,stvarno kvalitetan do bola.,,,,, za poludjeti žao mi svih eura koje sam dao..... 1120 sati pet puta otvaran .....
Možda je problem u šoferu ?..hihi
 

Najnoviji postovi

Na vrh