• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o Hittner traktorima

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
Možda je problem u šoferu ?..hihi

mora da je tako ,ali ne vjerujem ,kad sam ga prvi put otvorio vidjelo se ishabanosti nekih osovina ,koje sam promjenio i to ona za izmjenu smjera,sad mislim da mi je pukla osovina od kardana u mjenjaču,.....vidjet ču kad otvorim danas popodne
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
nisi prvi a nazalost ni zadnji kojem je osovina promjene smjera dohakala

prije ugradnje nove si trebao makar laicki "provjeriti" tvrdocu......
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
nisi prvi a nazalost ni zadnji kojem je osovina promjene smjera dohakala

prije ugradnje nove si trebao makar laicki "provjeriti" tvrdocu......
nije samo ona ošla ,i onaj zupčanik iznag njega se raspo ,šteta oko 800 kn ,kvaliteta materijala je glavni uzrok sad moram mjenjati i osovine i zupčanike i ležaje odnosno valjčiće
,mislio sam da sam nešto obrnuto stavio ali nisam ,a i primjetio sam da mi ne liježu zubi po cijelom zupčaniku ,lud sam zbog tog traktora nikad mi se nije to raspalo niti na jednom tomi a promjenio sam ih tri i svi imali preko 7000 radnih sati a ovaj nije ni frtalj proživio a već četvrti put otvaram ......
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
par slika štete na traktoru eco 32 sve je razlog loš materijal

slabo se vidi ali ležajevi su se raspali od kardana i kuglice leže na dnu u lijevom čošku




ova osovina je napravila nešto malo više od sto sati a ima trag istrošenosti

.jpg[/IMG][/URL]
treča brzina načeta slabo se vidi ali tko zna prepoznati vidjet če zubi su u početku za raspad
 
Posljednje uređivanje:

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
drago mi je da je samo sitnica ,garancija tek istekla a da imaš popravak a da nisi praktički ništa ni radio ....
moj hittner počeo kao zvečarka rondati mislim da mi je opet najebala osovina i valjčiči i sam zupčanik od izmjene smjera ....i to naročito kad orem ,
Kod:
[U][U]da bar oče krepati do kraja da ga imam zašto rastaviti[/U] [/U]
,rastavio bih ga i sada da nije tolika zajebancija oko crijeva hidraulike i ostalih majmunarija koje su mogli jednostavnije riješiti ....
treba mi jači kvalitetniji traktor samo koji je to traktor a da je istih gabarita mislim veličinom samo teži može biti ....

Kod:
nije trebalo dugo od predviđenog,da nisi možda nostradamus:lol:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
sve je dobro dok pucaju zubi i lezajevi, yebatanja je kad pocne razvaljivati dekla :mad: kad se iskrivi neki od zupcanika

meni se desilo da je zaglavio mjenjac, iz istog razloga, pa smo morali vuci traktor k'o mrljinu po putu.......

srecom za lezaje imas izbor, nesto od poznatijih proizvodjaca (sto je malo skuplje za placanje) ili hrpa lezajeva za bagatelu pa onda samo cekaj kad sve da prhne u vjetar

ja bih ti preporucio da trazis osovine od nekog starog TV-a, ili da narucis da ti to neko kvalitetno napravi......ovo prvo radim redovno, ovo drugo nikad nisam, ali sam naveo kao opciju

zupcanik trece je ujeden zbog freze, mozda nisi nastimao dovoljno nalijeganje zupcanika izlaznog vratila.......
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja da sam na njegovom mjestu ja bi to prodo i to pod hitno,odma kad ga sklopi na oglasee,ratosiljaj se krsa i kupi pravu masinu..........
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ja da sam na njegovom mjestu ja bi to prodo i to pod hitno,odma kad ga sklopi na oglasee,ratosiljaj se krsa i kupi pravu masinu..........

Mani se prijatelju nase proizvodnje...materijali i obrada je ocajna.hebes traktor u 21 stoljecu sta ga rade kovaci a proizvodi se isti vec skoro 40 godina i nisu bili u stanju iskopirat bolji mjenjac.BOze hvala ti sto se nisam zajebao pa kupio tv nego japansku makinju
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
ma da samo imam para za nadodati i kupiti nešto ali nemam pa mi samo preostaje da krpam žuto gov*o i tjeraj do slijedečeg kuršusa ....sreća je jedino što dekli nije nigdje pukao pa se može sa relativno malo para koje nemam popraviti ....u ponedjeljak stižu dijelovi a posla ima da se vrati popravak ,ali zato na moru če biti manje sladoleda i pive....

matrix ta ti stoji ali prava zvijer košta a ciljam na pasqualija zglobnog sa 40 konja jedino što me pere što je lagan treba mu još jedno 300 kila da može orati kao tomo .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Darko, drži se Antonia Carrara. Za tvoje uvjete rada je to ipak broj 1. Dobre su i druge marke, ali AC je samo jedan.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Darko, drži se Antonia Carrara. Za tvoje uvjete rada je to ipak broj 1. Dobre su i druge marke, ali AC je samo jedan.
jbt dobar je i goldoni...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma darko kosto ti kaze ZJ samo Antonia Carrara i miran sii,po meni bolje masine za tvoje potrebe neces pronaci...
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
narode sastavio sam ga i radi ,samo dokle.... imam pitanje ...još uvijek nije izgubio onaj zvuk kao zvečeraka i to kad je nije napet odnosno nije pod opterečenjem .....jel to normalno i naravno jače se čuje kad se ugrije....i ne čuje se kad ide nizbrdo.........čim je ono malo slobodniji traktor zuji iz mjenjača ...sve radi normalno ništa ne zapinje ne skače samo to zujanje....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
narode sastavio sam ga i radi ,samo dokle.... imam pitanje ...još uvijek nije izgubio onaj zvuk kao zvečeraka i to kad je nije napet odnosno nije pod opterečenjem .....jel to normalno i naravno jače se čuje kad se ugrije....i ne čuje se kad ide nizbrdo.........čim je ono malo slobodniji traktor zuji iz mjenjača ...sve radi normalno ništa ne zapinje ne skače samo to zujanje....

Nažalost je normalno. I na mojem se to traktoru čuje, iako je plaćen puno više od Hittnera. Nema više kvalitete 70-tih... :(
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
bojim se da je pitanje dana kad će se to opet sve razletiti.očito je tu riječ o tvorničkoj grešci
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ako zuji bez opterečenja kao osinjak, kak zuji i štore,
onda je sve ok i radi dobro..i na mojem Vinkoviću zuji kad nema optrečenja..
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
moj zveci u brzoj.....nema veze sa opterecenjem, ali prekida......u sporoj usuti, sumnjam na zupcanike redukcije i promjene smjera, jer su oni slobodni u brzoj pa zvece
prije neki dan sam skinuo rukavac da provjerim, mislio sam da je nesto sa spojnickom i onim medjuzupcanikom.....otkrijem zgnjecen tanjirasti, srecom imao sam jednog u rezervi, provjerio sam i one zupcanike na osovinama, nemaju lufta na valjčićima ali su im zubi istroseni.......i to ce doci na red
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
kod mene tomo zuji uvjek pjeva mjenajc i diferencijali vec koliko godina,mislim da to ne treba da te brine....
 

Najnoviji postovi

Na vrh