• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o traktorima Carraro

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: CARRARO

ja mislim da su oba motora odlična, zar ne?!
sa kojom mašinom si ti klapio traktor?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CARRARO

Dobar je. Zglobni, 4 wd, 4 cilindra, preko 2000 cm3, uski, nizak, nije težak, jedino nema kabinu...Zato moraš uzeti onaj model sa 70-ak konja i platiti 233.000 kn. Znam da je nešto bilo skupo ;) Deutz Fahr me razočarao sa motorom od 1500 cm3. Ovaj je solidan ali je opet skuplji od najopremjenijeg IMT 546 sa grijanom i ventilirajućom kabinom. Jest ovaj moderan, ali čini mi se da ima hrpu elektronike ;)
 
K

kingletic

Guest
Re: CARRARO

Evo jedna slika od Carrara... Ako treba jos neki model, imamo svacega.. Slobodno trazite.

Obrisan neispravan link.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: CARRARO

Kontam kaže:
Dobar je. Zglobni, 4 wd, 4 cilindra, preko 2000 cm3, uski, nizak, nije težak, jedino nema kabinu...Zato moraš uzeti onaj model sa 70-ak konja i platiti 233.000 kn. Znam da je nešto bilo skupo ;) Deutz Fahr me razočarao sa motorom od 1500 cm3. Ovaj je solidan ali je opet skuplji od najopremjenijeg IMT 546 sa grijanom i ventilirajućom kabinom. Jest ovaj moderan, ali čini mi se da ima hrpu elektronike ;)
Neka te ne brine 1500 ccm3 kod DF ja imam Same sa 1500 kubika i 55 ks i traktor ima dovoljno snage i na kardanu i za povući ima negdje mojih slika na kojima je prikolica sa preko 2m3 kamena što sa prikolicom ima oko 5,5 tona i vukao sam to bez problema i došao me je sa kabinom,i još nekom opremom 155000 kn što je ipak isplativije nego AC bez kabine,pgotovo ako ti treba za špricanje....kabina je zakon....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CARRARO

Nego, dali govorimo o istoj kategoriji traktora? Mislim ovaj Same i Antonio? Same je "pravi" traktor, a Ante je zglobni. Ili sam ja nesto krivo shvatio?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CARRARO

E sad ćeš izazavati gnjev :) Mislim da Deutz nije ga đaba nazvao Agrokid, dok Carrao i AC nisu baš kidovi :lol:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: CARRARO

AC je car naspram ovih malih traktorcica,,,premda su u klasi 50ks,,,ali 700ccm vise itekako znaci,,,jebes kabinu kada ja snjim nemog kuda treba i kada on nemoze radt ono sto treba a ja sa AC idem kuda hocu,,nadalje i da sam imo novce opet nebih uzeo kabinu,,,

DF ekipa je samo za plastenike,,,
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: CARRARO

Smiljan kaže:
A na ravnoj njivi?

na ravnoj njivi?mislis oranici ili ravnom vinogradu??
mislim da je opet AC cisto zbog 700ccm vise,,,,a mislim daje i tezi,ima 1650kg i jace hidraulike (2250kg)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: CARRARO

Tih 700 kubika meni nadoknadi turbina,a zanima me što ti sa tim svojim možeš a ja recimo ne???ja imam atomizer 400 l i idem s njim kud poželim,a zanima me i što češ ti sa njime dizat i nosit da ti je bitna hidraulika od 2000kg?,a meni je kabina itekako bitna pogotovo za špricanje....da ne govorim o zdravlju....
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: CARRARO

vinogradar kaže:
Tih 700 kubika meni nadoknadi turbina,a zanima me što ti sa tim svojim možeš a ja recimo ne???ja imam atomizer 400 l i idem s njim kud poželim,a zanima me i što češ ti sa njime dizat i nosit da ti je bitna hidraulika od 2000kg?,a meni je kabina itekako bitna pogotovo za špricanje....da ne govorim o zdravlju....

e nejdes kuda pozeliš,,,

nadalje Turbina znaci samo vise pokretnih djelova i veca mogucnost za kvar,,,

nadalje tih 700ccm znaci i daleko veći okretni moment sto mnogi nepravedno zapostavljaju tvoj je 122NM a moj 150NM,

a za kabinu?svaka cast kapu skidam sve je to ljepo,ali sada se radi o traktoru a ne o udobnosti,

i da ja imam 2 kardana.... :D
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CARRARO

swizach kaže:
Smiljan kaže:
A na ravnoj njivi?

na ravnoj njivi?mislis oranici ili ravnom vinogradu??
mislim da je opet AC cisto zbog 700ccm vise,,,,a mislim daje i tezi,ima 1650kg i jace hidraulike (2250kg)

Mislim na ravnom vocnjaku. Zasto mislis da je Same bolji za plastenik? Dali AC moze nositi 400l atomizer npr? AC nema kabine u ponudi?

Uopce mi nije namjera utvrditi koji je bolji koji losiji jer je to nemoguce, vec pokusati shvatiti koji je bolji za koju primjenu posto su, ako se ne varam, slicne snage i slicne cijene, a koncepcijski razliciti. Da sad ne idem traziti po specifikacijama, cini mi se da je AC (odnosno koncept takvog traktora) uzi i shodno tome okretniji i bolji za brda i uske redove, a Same (odnono koncept) bolji za ravnije terene. Tocno?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: CARRARO

Smiljan kaže:
swizach kaže:
Smiljan kaže:
A na ravnoj njivi?

na ravnoj njivi?mislis oranici ili ravnom vinogradu??
mislim da je opet AC cisto zbog 700ccm vise,,,,a mislim daje i tezi,ima 1650kg i jace hidraulike (2250kg)

Mislim na ravnom vocnjaku. Zasto mislis da je Same bolji za plastenik? Dali AC moze nositi 400l atomizer npr? AC nema kabine u ponudi?

Uopce mi nije namjera utvrditi koji je bolji koji losiji jer je to nemoguce, vec pokusati shvatiti koji je bolji za koju primjenu posto su, ako se ne varam, slicne snage i slicne cijene, a koncepcijski razliciti. Da sad ne idem traziti po specifikacijama, cini mi se da je AC (odnosno koncept takvog traktora) uzi i shodno tome okretniji i bolji za brda i uske redove, a Same (odnono koncept) bolji za ravnije terene. Tocno?

da bolji je samo zbog kabine,,

a gle to za atomizer,,ajde nemora to nista znaciti ali same ima 1360kg na hidraulici a moj AC 2250kg,,,
nadalje ja ac mogu suziti na 999mm najmanje i prosiriti do 1360mm najvise
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: CARRARO

badava ti on ima na hidraulici 2250 ako ni on sam nema tu težinu..
i to opet tako piše a kad neš zakapčiš od cca1000kg i neče moč pomaknut šta češ onda reč??
zato bolje da piše manje pa si siguran.ne vjeruj prospektima.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Re: CARRARO

marko hurlimann xa86 kaže:
badava ti on ima na hidraulici 2250 ako ni on sam nema tu težinu..
i to opet tako piše a kad neš zakapčiš od cca1000kg i neče moč pomaknut šta češ onda reč??
zato bolje da piše manje pa si siguran.ne vjeruj prospektima.

slusaj da se on nemoze pomaknuti,da on nemoze to dici onda vjerojatno inžinjeri to nebi metali na njega,
i kakve veze sto no nema tu težinu?ajde malo vidi težine viličara i moć dizanja pa reci,,,a AC-u je prednji kraj preko tone a zadnji ostatak,,i vjerojatno i to nesta znaci,,,

da se razumijemo vjerojatno ja necu u zivotu na hidraulici imati nista teze od 700kg,,ali brate nemos nesta govoriti sto nije,jel daje tako nebi to metali
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CARRARO

Swizach jel tvoj vinogradar ili voćar? Ili je mulitpraktik? Jel voćarski traktori su duplo skuplji od vinogradarskih, samim time i...
 

Najnoviji postovi

Na vrh