• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito o traktorima Carraro

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: CARRARO

swizach kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
badava ti on ima na hidraulici 2250 ako ni on sam nema tu težinu..
i to opet tako piše a kad neš zakapčiš od cca1000kg i neče moč pomaknut šta češ onda reč??
zato bolje da piše manje pa si siguran.ne vjeruj prospektima.

slusaj da se on nemoze pomaknuti,da on nemoze to dici onda vjerojatno inžinjeri to nebi metali na njega,
i kakve veze sto no nema tu težinu?ajde malo vidi težine viličara i moć dizanja pa reci,,,a AC-u je prednji kraj preko tone a zadnji ostatak,,i vjerojatno i to nesta znaci,,,

da se razumijemo vjerojatno ja necu u zivotu na hidraulici imati nista teze od 700kg,,ali brate nemos nesta govoriti sto nije,jel daje tako nebi to metali
onda ti budi u uvjerenju da on može dič 2250 i samo vjeruj tehničarima ;)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

ha slusaj struka je struka,,,

u svakom slucaju inzinjeri vise imaju u malom noktu nego mnogi u glavi,,,
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
333
Re: CARRARO

Tocno,jos ako su ti inzinjeri zavrsili na nekom od ovih nasig poznatih faklteta iz ZG :(
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CARRARO

Kontam kaže:
Swizach jel tvoj vinogradar ili voćar? Ili je mulitpraktik? Jel voćarski traktori su duplo skuplji od vinogradarskih, samim time i...
E sad, ovo mi nije jasno. Kako to mislis duplo skuplji? Pa nije ovaj same koji vinogradar ima duplo skuplji od svizcevoga AC-a? Koliko mi se cini, i po cijeni i po snazi su tu negdje. Kakvi su odnosi kod npr. 80ks? Vidim da AC ima npr. TRH 9400 koji ima 85ks. Koji bi ekvivalent po snazi bio npr. Same, New Holland ili neki drugi vocarski? Koji bi, otprilike,odnos cijena bio?

Vjrujem da je npr. vocarski Massey Fergusson slicnih karakteristika skuplji ali to nije iskljucivo zbog perfomansi nego zbog imena, servisa itd itd (npr MF1540 sa 38ks i 1500ccm je, siguran sam, duplo skuplji od npr IMT536 koji ima 39ks i 2500ccm)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

Hm,,ja mislim da su vinogradari uvjek skuplji,,,AC od 85ks dojde preko 300 000kn,,

a cjena mog AC i Solarisa je u 3000kn razlike,,stim da on ima kabinu a ja ne,,a kabina za moga je kostala 62000kn,,,
tako bi bilo da sam uzeo kabinu iziso bi oko 210000kn,,,
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: CARRARO

Znaci ipak se plati danak mogucnosti da moze kroz uske redove i po brdima .... ako sam dobro shvatio prednost traktora tipa AC?
A kabina 65.000 kn... od cega li je npravljena kad toliko kosta....ima vjerojatno ugradjen aparat za tople i hladne napitke .. :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CARRARO

Voćarski traktori kreću od 27000 eura a vinogradarski od 14000 eura, koji god da se meni svidio, onako da je uzak i dobra kabina, na sajmu su mi rekli da je to vinogradarski i odveli me do voćara. Voćar radi sa širim oruđima i nosti teže terete. Recimo Fendt voćar je start oko 50000 eura, kod john deera je 23000 eura. I dalje mislim da ovi mali sa mitsubishi motorima nisu dorasli tom AC. Mislim da je ludost uzimati AC sa 85 ks jer tu konji 100% ne dolaze do izražaja. John Deer ima motor 4500 cm3 i 88 ks i sa njim radiš što ti srce zaželi, a pitat ću sutra za cijenu. Konji su jeftini skupa je oprema ;) Tako da bi mogao biti sa cijenom oko tog AC 85 ks. A sumnjam da AC može vući podrivač na 80 cm i praviti krtičnu drenažu ;) ali zanimljivo je uviditi da taj AC ima veliki raspn snage, što je kod Solarisa, Princa i Agrokida limitirano na 55 ks. Znači AC bi morao svakako biti bolji.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

Kontam kaže:
Voćarski traktori kreću od 27000 eura a vinogradarski od 14000 eura, koji god da se meni svidio, onako da je uzak i dobra kabina, na sajmu su mi rekli da je to vinogradarski i odveli me do voćara. Voćar radi sa širim oruđima i nosti teže terete. Recimo Fendt voćar je start oko 50000 eura, kod john deera je 23000 eura. I dalje mislim da ovi mali sa mitsubishi motorima nisu dorasli tom AC. Mislim da je ludost uzimati AC sa 85 ks jer tu konji 100% ne dolaze do izražaja. John Deer ima motor 4500 cm3 i 88 ks i sa njim radiš što ti srce zaželi, a pitat ću sutra za cijenu. Konji su jeftini skupa je oprema ;) Tako da bi mogao biti sa cijenom oko tog AC 85 ks. A sumnjam da AC može vući podrivač na 80 cm i praviti krtičnu drenažu ;) ali zanimljivo je uviditi da taj AC ima veliki raspn snage, što je kod Solarisa, Princa i Agrokida limitirano na 55 ks. Znači AC bi morao svakako biti bolji.

evo slazerm se sa ovime navedeno 100%,,
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: CARRARO

baš mi je dobar
34s54kz.jpg
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: CARRARO

E da i Johne Deere voćarski se sastvlja u Italiju u Carraru :) Koja slučajnost ;) Naravno po licenci JD :mrgreen:
 
K

kingletic

Guest
Re: CARRARO

Carraro i Schluter... ;)

Obrisan neispravan link.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

Kontam kaže:
E da i Johne Deere voćarski se sastvlja u Italiju u Carraru :) Koja slučajnost ;) Naravno po licenci JD :mrgreen:

i ne samo JD nego i FENDT,samo da se zna,,,njihova je samo boja,,,
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Re: CARRARO

Hočeš reći da je isti po kvaliteti kao ovi dva???Neznam zašto ti uzimaš za prednost to da možeš svoga suziti na 1 metar...meni su redovi 2 m tako da mi to nije potrebno,a i same može biti od 1300-1650 cm....ja ne kažem da je moj traktor bolji od tvoga kako si ti to protumačio,več sam rekao da neke tvoje izjave ne drže vodu....i da ima Same svojih prednosti u odnosu na AC i isto tako ima i AC prednosti u odnosu na Same...npr.tebi se na AC-u nebude dignuo prednji kraj pod teretom,i samim time možeš na veću strminu nego ja,ali meni to ni netreba pošto mi je takav položaj i sve priključke bez problema koristim i ne osjetim na mu fali 30NM kojih ti imaš više...i najvažnija stvar,meni je udobnost jako bitna jer dosta vremena provedem u traktoru,a isto tako kabina čuva zdravlje koje je meni bitnije nego da mogu dići 2 tone na hidraulici....
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

vinogradar kaže:
Hočeš reći da je isti po kvaliteti kao ovi dva???Neznam zašto ti uzimaš za prednost to da možeš svoga suziti na 1 metar...meni su redovi 2 m tako da mi to nije potrebno,a i same može biti od 1300-1650 cm....ja ne kažem da je moj traktor bolji od tvoga kako si ti to protumačio,več sam rekao da neke tvoje izjave ne drže vodu....i da ima Same svojih prednosti u odnosu na AC i isto tako ima i AC prednosti u odnosu na Same...npr.tebi se na AC-u nebude dignuo prednji kraj pod teretom,i samim time možeš na veću strminu nego ja,ali meni to ni netreba pošto mi je takav položaj i sve priključke bez problema koristim i ne osjetim na mu fali 30NM kojih ti imaš više...i najvažnija stvar,meni je udobnost jako bitna jer dosta vremena provedem u traktoru,a isto tako kabina čuva zdravlje koje je meni bitnije nego da mogu dići 2 tone na hidraulici....

neznam,,,ja sam jednog i drugog samo gledo,,,ali bojim se daje tako,,,
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Re: CARRARO

E vidiš tu je problem nemožeš na temelju toga što si pogledao znat koji ima više snage,koji je bolji itd....ja sam dosta njih gledao i u radu i probao vozit tako da sam na temelju toga izabrao....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Re: CARRARO

Pa ne možeš kvalitetu ocijeniti na temelju toga što si vidio traktor....
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,632
Re: CARRARO

ako na mom mostu pise CARRARO i ako na JD ili FENDTU pise Carraro onda mogu reci da su ti mostovi jednake kvalitete,,isto tako mjenjač u mom slucaju ZF,,,i također motori,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh