• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Recimo da smo se razumili.....samo mi još reci te dvije šibe šta su na svaku stranu dali ih svake godine režeš od trsa pa savijaš nove ili samo mladice koje iz njih izrastu porežeš?
Sa ovakvom prihranom kakvu radiš nema potrebe da ga odmaraš.....iskreno nisam čuo da netko odmara trs.....ako dobije sve potrebno netreba njemu odmora....što se tiće špricanja dobro je obaviti zimsko špricanje....najbolju informaciju češ dobit od svoje savjetodavne službe imaju sigurno svoju stranicu i preporuke kad špricat sa čime i slično.....a možeš pitat i na vinogradarskom forumu....tamo ima puno iskusnih ljudi koji će ti pomoć u vezi bilo čega.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Recimo da smo se razumili.....samo mi još reci te dvije šibe šta su na svaku stranu dali ih svake godine režeš od trsa pa savijaš nove ili samo mladice koje iz njih izrastu porežeš?
Sa ovakvom prihranom kakvu radiš nema potrebe da ga odmaraš.....iskreno nisam čuo da netko odmara trs.....ako dobije sve potrebno netreba njemu odmora....što se tiće špricanja dobro je obaviti zimsko špricanje....najbolju informaciju češ dobit od svoje savjetodavne službe imaju sigurno svoju stranicu i preporuke kad špricat sa čime i slično.....a možeš pitat i na vinogradarskom forumu....tamo ima puno iskusnih ljudi koji će ti pomoć u vezi bilo čega.....

E baš mi je drago....
Znači na ovom koje su sad svoj rod dale, ,se ostavilo takozvane(glave),i one su te koje če do godine se vezat i dat prinos,s time da če se na njima pustit,dva pupa od kojih če doč glave za iduču godinu,,samo šta ču malo manje (pupa)pustit,,,u smislu da ih ne gazim vina imam dovoljno,,i to mi je bitno,,,a i vinograd je dosta star več,,i normalno je da svako toliko koji i odumre,,,čak sam razmišlja da dosadim u sve redove crnog kojeg imam najmanje,,,do sad je bilo sve odvojeno,,,ali opet bi dobio skoro jedan red na cijeli vinograd......
 
M

mimko

Guest
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav, da li neko ima iskustva sa viškom vode u vinogradu? Kod mene je na jednom dijelu vinograda ravna površina, tako da tu voda ostaje nakon kiše i po par narednih dana? Razmišljao sam da uradim drenažu, da li bi mi to bilo pametno?
Par slika je u prilogu, hvala.


http://img585.imageshack.us/img585/3172/04122010034.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/1010/04122010035.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/2432/04122010036.jpg

Ostaje,,,ili se povuče,,,i kod mewne je na jednom dijelu,,,tako,,,ali samo nakon kad kiša pada ko ove godine,,,di je i narodu i bogu dosadila...............
Po meni pusti ako se povlači,,,jer če ljeti bit problema....
 
M

mimko

Guest
Povuče se ona, ali to zadržavanje vode da li može naškoditi trsu? Kako inače loza reagira na višak vode?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Povuče se ona, ali to zadržavanje vode da li može naškoditi trsu? Kako inače loza reagira na višak vode?

Mislim da mu nemože naškodit ako je u vodi par dana ...da je to recio mjesec dana to bi bio problem....ali da se i ovo riješit....podrivač sa kuglom iza i na recimo 50 cm da napravi kanal u zemlji koji će sakupit tu vodu i odvest do neke grabe ....
 
B

BAGERISTA

Guest
I to je jedno od riješenja,,,....,,,ako se voda zadržava dosta dugo,,,,a na kraju kolega je isto da dobru ideju...
Pa evo vidiš,,,kad pada i nestaje ovu godinu nikako,,a poslje če ubit sve suša..........:madmana:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pozdrav vinogradari. imam jedno pitanjce za vas. imam jedan dio ograde koji bih htjeo zatvoriti sa lozom,tj napraviti neku vrstu brajde,a da nije noja jer to već imam. koju bi sortu grožđa valjalo tu posaditi da to riješim,po mogućnosti da je nešto većih grozdova,jedno crno i jedno bijelo. neznam jel ima sorti koje su za takve stvari i koje nisu za brajde,jer jedna mi se već osušila pa reko možda sam je previše pustio da naraste,neznam. pa ako znate kakvu dobru i vegetativnu:D
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Posadi neku stolnu sortu-zobaticu, manje više sve stolne sorte su dosta bujne, jakog vegetativnog rasta i kao takve pogodne i za povišene uzgojne oblike tipa brajde...a ujedno budeš imao i finog grožđa za jesti...
Sad imaš dosta stolnih sorata, i bijelih i crnih...
neka klasika su ti Plemenka bijela i crvena...
Od bijelih s velikim grozdovima preporučam Matildu, a crnih-crvenih Kardinal, Black Magic(ima stvarno velike grozdove)...
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
BAGERISTA stvarno su ljepotice ,prekrasan vinograd ni mali ni veliki taman za dobru:drinkers:,svaka čast.
 
B

BAGERISTA

Guest
BAGERISTA stvarno su ljepotice ,prekrasan vinograd ni mali ni veliki taman za dobru:drinkers:,svaka čast.

Zahvaljujem,,,,evo čekam da rokne koja kap kiše,,,da se more ljepše ukopat,,:p:p,pa da budu ko papar,...ovako ni napred ni nazad,,,samo grudice,,,ali opet su uredne..:partyman::partyman:
 

vinogradnik

Član
Tu od
31 Lis 2010
Poruka
51
Eto i kod nas je počelo :

vinograd-foto_17375817_17425105_18738110.jpg



vinograd-foto_17375817_17425105_18738142.jpg



vinograd-foto_17375817_17425105_18738111.jpg



vinograd-foto_17375817_17425105_18738116.jpg



vinograd-foto_17375817_17425105_18738113.jpg




Pozdrav !
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo več su i dosta naresle,,,,tako da su stvarno ko ljepotice:partyman::partyman:
Mada je kod nas padala kiša,,jeno cijelo posljepodne,,,pa sad za koji dan u njih kopačicom,,,,,ima da budu ko šinjorinice,,,,i onda se malo počistit..........oko glav,,,i špricanje-špricanje-špricanje..
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Eto i kod nas je počelo :


Pozdrav !



Pa lijep pozdrav dragi kolega , vidim radovi su u punom jeku , .... svaka čast , samo tako nastavi , vidim traktor radi punom parom , pozdrav i živio :partyman:


.... Bagerista pa kod tebe kao i uvijek sve na svom mjestu , svaka travka na svom mjestu , a vjerujem da i svaki kamenčić zna gdije treba biti , ...... za svaku pohvalu pozdrav tebi i tvojima :partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa lijep pozdrav dragi kolega , vidim radovi su u punom jeku , .... svaka čast , samo tako nastavi , vidim traktor radi punom parom , pozdrav i živio :partyman:


.... Bagerista pa kod tebe kao i uvijek sve na svom mjestu , svaka travka na svom mjestu , a vjerujem da i svaki kamenčić zna gdije treba biti , ...... za svaku pohvalu pozdrav tebi i tvojima :partyman::partyman:

Zahvaljujem kolega,,,,ima i ostalih brajdi(vinograda)da se treba stvarno čovika pohvalit,,,,za muku i trud koji proliju u njima,...:p:p

Evo ja se nadam sutra da če bit koja slikica,,,rastu ko munjene......:partyman::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
eko malo od danas slika,,,,i kako se iskopalo,,,,ai lipo restu,,,nadam se da če bit ovo lito grojza..........
I naravno jedan stup se slomija ,,,pa čeka zamijenu......:weedman::weedman:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Evo ovo je jedan prolaz,,,,odlično ispalo..................


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Eko i kraj,,,malo se na delu delalo i doma dokrajčilo do kraja.................



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Evo stari kad je šprica,,,ulovija je sa zadnjom gumom,,,za nosač od duplih žica i ode,,,,,,na pola..................svi vrazi s njin..


Uploaded with ImageShack.us
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Lijepi vinogradi, svaka čast!

Nego kako mi je to čudno gledat vinograd na takvoj ravnici :), Moji su na takvim bregovima da jedva možeđ hodat po njima :(
 
Na vrh