• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

E

el pibe

Guest
seba993 to sploh ni pomembno če ti ne gre Hrvaški.Imate zelo dobra vina tam na Bizeljskom.Tu se razmemo :(handshake):Ja nisem daleč od Bizeljskog sam z druge strani reke Sotle.Koje sorte sadiš?
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Ne sadim zase ampak za enga kolega. Sadi pa 4 klone rumenega muškata in 6 klonov modre frankinje. Da bomo vidli kaj je boljše. Bomo pa v petek nadaljeval.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Sebo lepo to ide i prava ekipa sve pohvale ...

Na koliko rastojanje si sadio izmedju redova i u redu ? Imas li neku sliku masijne/stroja ? Sadio sam ove godine muskat sa hidroburom i to je muka pa me interesuje kako radi ova masina . :drink:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
seba993
Lijepo napravljena priprema zemljišta, bude to napravljen "jako dobar posao" dok završite.

Dopusti da se malo osvrnem na tvoj potpis: Moj Hrvatski je loš jer sam iz Slovenije.
Ja bi u kontekstu (za sebe) dodao: i ja sam loš, iako sam iz HR.
Moramo se malo i našaliti na vlastiti račun. :drink:
Meni ne smeta samo ti piši tako kako najbolje znaš.
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Bom poslikao mašino kad stignem. Sadi se na 2.2m među vrstama i 90cm v redu.

Ma nekim smeta pa je tako najbolje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Neznam kako je kod vas al izgleda da se ponavlja 2014, možda je čak ove godine i više palo...srećom pa nismo išli u obradu redova heh
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 64

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ti bar imas ripne na gumama

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ima vinograda di i one jedva idu,baš zeznuta godina, svako malo netko zapne pogotovo ovi šta su frezali...a to su skoro svi, vidit cemo kako ce se stvari dalje razvijat
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako te tjesi, ja nisam frezal pa sam zapel
premekano je

71c91f38c860923ddf7a2fb2ed070c29.jpg


23a14f723c7956a7095d328598451da4.jpg


9d4e11961119e6a8ae042079bd685354.jpg


e919f2352366931d533ac99fe99475d3.jpg


isao 4 dana nakon kise

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ja nisam jos, jesam sa ac ranije u polju al ne u vinogradu,ove godine samo malčiranje izgleda,al za trvu je skoro bolja roto kosa nego malčer sa batovima
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a pricaj mi :/
sad i to narucujem
batovi su idealni za zimsku kosnju
satres rozgvu, i krticnjake.... malo poravna i samelje

dalje je idealno samo kosit ko ima ovakvu padinu ko ja, pa je najbolje ostavit zatravljeno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Batovi su dobri samo za deblje stvari,za rozgu idealni,ali za travu treba ful sporo vozit inace samo pognjeci, kod nas je sve ravno,i svake godine u ovo doba bi bilo sve pofrezano,sada mi je drago da nije, al roto malcer je zakon za travu,tebi ako mislis samo kosit bi bio idealan,a za tv su i jeftini
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Ja sam bio protiv roto malcera kad vec imamo pravi malcer ali roto za kroz godinu je zakon.
Zadnjih par dana pada svaki dan ali nemam problema, slika od jucer, padalo danas, u ponedjeljak idem prskat.

7204190b237327ff6e5e3774f286b6d8.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
New al ti tu niti ne frezat, samo kosiš? Mi kroz godinu i pofrezamo zato nije toliko sabijeno,kod tebe se skoro ni ne vidi ova kišna godina,evo kod mene i sada pada,srećom jučer obavljena zaštita..

Seba to je sadilica?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Nista necu obradjivat ove godine. Na ljeto cu jedino ispodrivat jednim tijelom. Poslje berbe cu ga preorat.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ako se ovako nastavi necemo ni mi, jednim tjelom po sredini ili? Ja ga nemam ali volio bi probat to,to treba radit kad je suho da raspuca dole,mi prodemo sa kultivatorom i samo freza nakon toga,a kupili smo pred par dana i plug za odorivat na ticalo,i to treba isto napravit,veliki grob je oko cokota
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Po sredini. Ima tri ali necu iza kotaca zbog treskanja kasnije, a ni ne mogu vuc. Ovako cu jednim i koliko god moze duboko.
Stavi neki video kad budes radio s plugom.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Da definitvno bi moro i ja to nabavit,mislim da imam dosta jaku masinu za jedno tijelo na 30-40 cm i voda bi sigurno bjezala dole...a vidit cu kako ce to ic i kada ce se moc radit, ako bude ko snimat ce bit i video :p:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Ovih promjenjivih dana sve "napokon" povezano i jučer prije podne izvršeno prskanje (špricanje :)).
Cvatnja ranijih sorti je krenula. Sad budem goricama dao malo mira, a onda opet sve iznova: prorijediti, povezati, pofrezati, pošpricati; i moliti Boga da ne bude tuče.

 
Na vrh