• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Općenito

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
nego sta,nadajmo se najboljem,moram napuniti 20 kosnica na proljece,nadam se da nebudu preskupe pcele!

kod nas je kisovito i hladno,tako da nema izlaska,a predviđaju jos 6 tjedana zime,pa kako im Bog da..
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Pozdrav zemljak, jel to onaj američki svizac predviđa da će zima trajati još 6 tjedana. Gdje kupuješ pčele i po kojoj cijeni? Jesi vidio na njuškalu kod nas jedan prodaje 10 košnica sa po dva nastavka i autoprikolicu za 10 000 kn jel to puno?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
citao sam negdje u onim porukama kada su vijesti,pa se ispod vrti traka sa informacijama..

Pcele kod provjerenih ljudi,i da su mi bar 15ak km dalje od mene...
Ja sam pocetnik i nemogu ti preporuciti sta je dobro i sta nije,ali ako ti proda 10 kosnica i prikolicu za te pare,to je poprilicno prihvatljivo,sada,ovisi u kakvom su stanju drustva,da li su to jaka drutsva,slaba ili kombinacija istih,tko zna kako su tretirana,i cime,pa treba sve to odvagnuti..

vidim da se rojevi krecu po 350kn sto mi je ipak malo previse,a pcele na okvirima su i po 70kn,pa radije uzeti 5 okvira sa pcelama,nego roj,ali sve ima svoje prednosti i mane,roj mozes odmah tretirati protiv varooe i onda si prakticni miran,dok na okvirima mozes dobiti hrpu bolesti,stare pcele ,ali to drustvo bi moglo dati i meda u istoj godini...pa treba odvagnuti..

ja cu uzeti vjerovatno 10 rojeva i 10 zajednica na okvirima,pa cemo vidjet sto je bila bolja odluka!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
tomotraktor na koji razmak busis rupe prilikom uzicavanja LR okvira?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Uslikati ću ti danas, ja uvlačim žicu kontra od svih, ali meni se to pokazalo dosta efikasno, prilikom vrcanja meda saća mi ostaje u neoštećenom stanju.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
evo slike

pozz

EDITA (Zaja): Nisi stavio nikakve slike, to jest link na neke nepostojeće. Daj mi pošalji linkove pa da izmjenim post i ubacim slike.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja stavljam u centri reda Žicu po dužini okvira i u rupe nabijem mesinganu zakovicu.
Tomo ja nemrem vidjet slike.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo ponovo slike, moj način uvlačenja žice.
attachment.php

attachment.php

attachment.php

Pozz.

Arba, ja danas kod mene gledao u dosta dobrom stanju, već se razvijaju dobro, samo vidim i potrebno ih je pojačati s hranom što sam i učinio. Kod mene temp. danas 15 stepeni. Unose polen naveliko.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Jel bil ko u gudovcu, ja sam bi i dosta toga sam saznal i mogu reći da je jako edukativno!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Bio u gudovcu,nisam impresioniran bas iako sam bio prvi puta na pcelarskom sajmu..
Jos sam kupio 20 lr nastavaka i 10 podnica.
Narucio satne osnove,trebam ih 40ak kila..
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Super, što god se kupi je dobro došlo, bolje nego popiti u kafani, ali naravno i to u granicama Pozz.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
mene jos ceka 500 okvira za uziciti,i onda utapanje satnih...sad sam u potrazi za pcelema na okvirima,dosta su skupe,pa trazim povoljnije..
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo što pokazuje današnji pregled.
attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


Otprilike u svakoj košnici na po tri okvira ima veličina šake legla, meda ima pomalo u krajevima okvira, a u krajnjim okvirima ima dosta, što znači da se pčele još ne šire puno, tako da sam dodao u sve mednu pogaču. Na krajnjim okvirima ima ponešto vlage ali ništa pretjerano. Sumo sumare odlično stanje, prazadovoljan, kod mene javljaju toplo i toplo, da da se nadam naj boljem.: Icon_fU:
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
moje pčelice su na pogači od 10mjeseca, radi se o dva roja dobivena gola krajem 7 mjeseca, jaka suša bila i nisu niš skupile :-( za sada su žive i svaki lijepi dan nose nešto peluda malo.
 
Na vrh