• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OPG ILI OBRT??

  • Temu pokrenuo mladi gazda
  • Datum prvog posta
P

pehist

Guest
daniels kaže:
smiljan a kak je sa tim porezima i prirezima?
jel za OPg plačam posebno?
a ovo od plače posebno kaj predajem sad?mislim tu imam uvjek neki povrat ove godine skoro 4000kn.
ili se to sve zbraja u poreznoj prijavi pa onda ja njima ili oni meni daju novac?
pital sam šogoricu ona je knjigovođa al nije sigurna mora proučit jel nije do sad radila sa time OPG-om.

povrat poreza ces i dalje ostvarit ako ga imas kao sto i smiljan napisao.

a sto se tice poreza koje opg mora platit vrlo je jednostavno. OPG tj. ti si obveznik poreza na dohodak i na kraju godine se zbroji tvoja placa u firmi i prihod OPG i na to placas porez. zato je dobro prikazati sto manju dobit na kraju godine da nebi uso u vise porezne razrede i da naravno platis sto manje poreza.

a ako ti je OPG u sustavu pdv, onda se tromjesjecno radi izracun pa ili ti moras platit drzavi ili ti oni vracaju, tj odbijas to kao predporez.
 
P

pehist

Guest
Smiljan kaže:
.
Sugestija: ako OPG kod otvaranja nazoves svojim imenom i prezimenom mozes koristit i privatni ziro za koji ti treba (u sustini) samo osobna karta

zar se moze nazvat opg drukcije od imena nositelja. ja sam probo i nisu mi dali. zenska je kasnije u opcini opet probala ali program im ne dopusta. kako si ti nazvo , svojim imenom i li nekako drukcije.

aj reci, to mi je vazno. ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ja sam nazvao svojim imenom.
To da se ne moze nazvati drukcije nisam ni znao da ne prolazi. Ocito je to novost jer sam vidjao OPG-va koji se zovu drukcije od imena nositelja.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
vezano za uslužni rad traktorom, ako imaš obrt ili d.o.o. sa reg. tom djelatnošću,onda možeš to obavljati... ili- iznajmiš svoj stroj dotičnoj firmi da radi sa njim (naravno ti radiš) a da stvar bude bolje, moraš položiti ispit za traktoristu!!! +na tebi sva zaštitna oprema.
imam prijatelja inspektora i pitao sam ga za to, jer i ja imam u planu uslužno raditi takve stvari
 
D

DADAC

Guest
Di se može položit za traktoristu?
Joj baš mi je to velika želja, da ne vozim više na crnjaka nego kao izučeni profesionalac! :lol:
Kolike godine ja samouk već vozim....eto!
 
D

DADAC

Guest
Mislim da si ovaj puta fulao, taj ispit imam već dugo, ovo je nešto drugačije... ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
DADAC kaže:
Mislim da si ovaj puta fulao, taj ispit imam već dugo, ovo je nešto drugačije... ;)
Pa ako imaš ispit onda je to to..
Neznam za autoškolu koja bi imala traktor da baš polažeš :scratch
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
da, drugačije je... ideš na tečaj i ta sr..a , uglavnom, dobiješ potvrdu da možeš raditi i gazda je ograđen od svake nesreće. to je predavanje tipa onog za viljuškar, utovarivač, dizalicu itd.....
 
D

DADAC

Guest
Ma tko to pazi što ja pišem? :scratch
Jesi brz na okidaču? Slijepo pisanje sa svih deset!!! :blackeye
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
ja imam obrt za poljoprivredu i usluge znači radim i usluge traktorom i sve ostalo , kod otvaranja obrta niko me nije pital da sam traktorista na papiru ko poljprivrednik njemu ne treba nist osim vozačke
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pehist kaže:
daniels kaže:
smiljan a kak je sa tim porezima i prirezima?
jel za OPg plačam posebno?
a ovo od plače posebno kaj predajem sad?mislim tu imam uvjek neki povrat ove godine skoro 4000kn.
ili se to sve zbraja u poreznoj prijavi pa onda ja njima ili oni meni daju novac?
pital sam šogoricu ona je knjigovođa al nije sigurna mora proučit jel nije do sad radila sa time OPG-om.

povrat poreza ces i dalje ostvarit ako ga imas kao sto i smiljan napisao.

a sto se tice poreza koje opg mora platit vrlo je jednostavno. OPG tj. ti si obveznik poreza na dohodak i na kraju godine se zbroji tvoja placa u firmi i prihod OPG i na to placas porez. zato je dobro prikazati sto manju dobit na kraju godine da nebi uso u vise porezne razrede i da naravno platis sto manje poreza.

a ako ti je OPG u sustavu pdv, onda se tromjesjecno radi izracun pa ili ti moras platit drzavi ili ti oni vracaju, tj odbijas to kao predporez.

recimo taj povrat kaj trebam dobit oni oduzmu od poreza kojeg sam trebal platit za OPG.
primjer 4000kn imam povrata odplače a dug poreza na OPG 1500kn porezna mi umjesto 4000kn vrati 2500kn.
naravno da ču pazit da sam oko 0kn sa OPG-om ni mi u interesu plačat porez državi i onim političarima i tak imaju preveć.
 
D

DADAC

Guest
A možda da na povrat poreza platiš neki novi porez? Spasio bi Šukera....
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
meni je rečeno da ako želim da se ogradim od nekih "ne daj Bože" nesreća i da sve bude po PS-u i ako želim uslužno radit malčiranje, oranje itd. da moram tako napraviti. Imam registriran d.o.o. i traktor mi se upisuje na firmu a ne na moje ime, tako da tu možda ima veze.
tvoj je sigurno na tebi registriran?
kako naplaćuješ usluge?
 
Na vrh