• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oporavak kosilice Castel Garden

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Kakav je to motor rabljenoga:rolleyes:??? Kućište je stvarno dobro i očuvano. Nadživeće novi motor svakako :). Kod mene piše RL484 a težina je 29kg-a. Da li to znači da bi trebalo da bude 4 konjske snage ili nešto drugo?
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,735
MirkoF, na temelju slika koje si postavio ovdje na forum, vidi se da je to najmanji i najslabiji tip B&S motora, kako po zapremini tako i po okretnom momentu, dakle i snazi motora. Vidi se kakav je rezervoar, kakav na njemu fergazer, te kakav filtar za zrak, to su uz zapreminu cilindra i auspuh glavni čimbenici za proizvodnju "snage". Stoga se ne moraš previše zamarati.
(Snaga tvojeg motora je bila tu negdje oko 2 KW.)
Imaš recimo mnogo rabljenih, a solidnih, kineskih motora ThorX, njih ugrađuju na MTD kosilice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ona moja slika poviše, s radapcigerom, je ThorX 35.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,735
Nađe se i kod mene svakakvih motorčeka u svakakvim SSM eksperimentima ;) :
 

Prilozi

  • IMG_20200511_192453.jpg
    IMG_20200511_192453.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 12
  • WP_20181210_17_47_28_Pro.jpg
    WP_20181210_17_47_28_Pro.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 12

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Za sada ostajem na ovom motoru. Majstor je zamenio karike a ja sam ostalo oprao i vratio. kosilica sada radi kao sat i ne dimi. Neću da žurim i da kupim najgori krš od motora. Jedno pitanje: Koliko otprilike trebam ulja da sipam iz one flaše od 0,6l? Znam da ima merač ali otprilike da znam i po flaši da ne preteram.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
E jebaj ga, sad si preteral.
Razumijem da čovjek nekaj nezna pa mu se pomogne ali da ti je teško natočiti malo pa provjeriti i po potrebi nadotočiti ulja, to ne razumijem.
A ne razumijem ni kak ona sad pali i ne dimi a treba ulje natočiti, da ju nisi kresnul na suvo pa nema zato dima :unsure:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Nekako sam očekivao da će sam zamjeniti karike i osposobiti kosilica da kosi i (da ne dimi i da ne troši). Po svemu napisanom (mirisalo je na to!).
Da bi na kraju pitao, koliko ulja ide?
???🙄
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Oni uvjek sve poprave, i po njima se najbolje ravnati, objasne do detalja sve.
Npr delaš generalku i zapreš motor, stegneš glavu i onda pitaš e dal klipovi moraju bit u motoru? Ostali mi vani, kolko njih ide u nutra. Zato za takve majstore su specijalisti A JE TO.
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
E jebaj ga, sad si preteral.
Razumijem da čovjek nekaj nezna pa mu se pomogne ali da ti je teško natočiti malo pa provjeriti i po potrebi nadotočiti ulja, to ne razumijem.
A ne razumijem ni kak ona sad pali i ne dimi a treba ulje natočiti, da ju nisi kresnul na suvo pa nema zato dima :unsure:

E ovako, ja znam otprilike koliko treba da bude ali ne znam da li je to dobro kada dodje ona merač na max. Koliko je taj meračm zapravo tačan i koliko greši? Kad je majstor otvorio blok motora bio je pun ulja i izašlo je previše ulja a ja kad sam izbacio ulje na onaj čep gde piše OIL izašlo je jako malo. Ja jesam sada sipao otprilike trećinu te flaše samo da probam motor ali ne znam da li je to dovoljno ili treba još da se sipa da ne preteram ponovo. Nigde nema uputstvo koliko ulja treba da se sipa za jednu sezonu a kosilicu sam kupio polovnu bez ikakvog uputstva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Drži razinu ulja na max ili mm iznad ako kosiš na nagibima.

Količina ti znači nešto samo dok ulijevaš prvi put. Poslije nadoliješ s vremena na vrijeme, a jednom-dvaput godišnje ga zamijeniš (nakon 10-tak radnih sati).
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Da, kosim na nagibima kada je jarak ili ćuprija od zemlje u pitanju. Možda ovo pitanje za zamenu ulja deluje smešno ali ja vidim da ovde ima mnogo dobrih znalaca pa sam hteo ipak da proverim da li je sve tačno što sam čuo od ovog ili onog tamo negde na ulici a uputstvo za pravilno korišćenje nikad nisam imao jer sam kupio polovnu mašinu. Ljudi, hvala puno svima na odgovorima jer ste mi vašim savetima pomogli da što brže rešim problem. Hvala puno svima još jednom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
E ovako, ja znam otprilike koliko treba da bude ali ne znam da li je to dobro kada dodje ona merač na max. Koliko je taj meračm zapravo tačan i koliko greši? Kad je majstor otvorio blok motora bio je pun ulja i izašlo je previše ulja a ja kad sam izbacio ulje na onaj čep gde piše OIL izašlo je jako malo. Ja jesam sada sipao otprilike trećinu te flaše samo da probam motor ali ne znam da li je to dovoljno ili treba još da se sipa da ne preteram ponovo. Nigde nema uputstvo koliko ulja treba da se sipa za jednu sezonu a kosilicu sam kupio polovnu bez ikakvog uputstva.
Ja tebe ne kontam. Ti si za probu ulijal cca 2 deci ulja i sad pitaš jel mjerač točan?
I pitaš kolko ulja se toči za jednu sezonu košnje?

Ti si kak i ovi s poglavarstva kaj su natočili antifriza za 200 kuna i to bu za kroz zimu dost.

Neki ljudi s ovog foruma su dali sve od sebe nebi li ti pomogli da rastaviš motor i naučiš nekaj a ti ni ulje neznaš na mjerač izmjeriti
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
@ MUHA
Ja sam sipao do granice max ali nisam znao da li taj merač uopšte pokazuje stvarno stanje ulja u motoru ili dosta greši. Otprilike znam koliko treba ali sam hteo da se konsultujem sa stručnijim od sebe jer nikada nisam imao uputstvo nego je sve na fazon rekla-kazala. Ja volim sebe uvek da proverim kada radim ako u nešto nisam siguran. Nemoj se ljutiti zbog toga.

@ brgud
Nije baš tako. Da nije bilo vas ja se ne bih ni upuštao u rastavljanje motora. To što sam glavu motora odneo kod majstora to je zato jer mi je bilo brže i jednostavnije da neko drugi zameni karike ko je stručniji u tome a i žurilo mi se da to namestim što pre. Ja sam sve ostalo sklopio sam i motor lepo radi. Da nije bilo vas verovatno bi mi kosilica još uvek stajala neispravna. Zaista sam zahvalan do neba svima vama na pomoći. Sledeći put kupujem (ili pravim) radapciger za magnet pa ću sam da se zanimam i da promenim karike.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Ma nema nikakve ljutnje, barem što se mene tiče.
Ali opet mi nije jasno da si toliko zapeo za količinu ulja. To bi se moglo zaključiti da se susrećeš sa takvom kosilicom prvi put? Ili da nikada nisi mijenjao , kontrolirao, nadolijevao ulje da sada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh