• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oporavak kosilice Castel Garden

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kod zamjene karika nema potrebe za štelanjem ventila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Znal sam ja da nisi, jer da jesi napisal bi ti to.
Setil sam se, pa sam zato podigel zamašnjak, koliko ima aksijalnog lufta. To je isto, jer zamašnjak nije iskočil, već sam ga samo "zbudil", a šarafi su poslije napravili svoje. Čulo bi se da je radilica lupila, pa sam zato pazil da se to ne dogodi.
Dok sam kasnije pripasival vijenac, više nije trebalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Mene zanima zakaj onda nisi na to upozoril forumaša da ne sjebe kučišta kad si mu čekič kao alat predložil?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Zato jer se to nisam sjetil napisati.
Kad delam sam, neke mi se stvari podrazumijevaju i ne sjetim ih se napisati. Istina, trebal sam to napomenuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Muha, ja nisam profesionallni mehaničar, već više amater mUhaničar 🤭
Ne znam samo zakaj se ti zoveš Muha :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ja sam bil Muhanicar kad sam dosel na forum, ali ste mi vi skratili nik u muha pa smo ga mijenjali u muha.
A možda je to zato kaj imam muhe kojekakve više puta :unsure:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
IMG_20201220_095121[1].jpg
Ovako jedan sličan izvlakač bi poslužio, samo bi mogao biti jedan problem a to je navoj (ona dva ) na magnetu (ako su colni), a pošto je Briggs u pitanju (vrlo je vjerojatno).
Provjeriti te navoje, i naći odgovarajući vijke, jer ako su colni i nemaš takve vijke (ulazud ti izvlakač).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ili je 1/4" ili 5/16",a tu "pašu" M6 i M8 ;)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Oni, (moji radapcigeri / izvlakači) mi pomažu, ali ne baš uvijek, jer neki put su neupotrebljivi, kao što je to na primjer za ovakav zamašnjak s ventilatorom:
 

Prilozi

  • IMG_20201220_150226.jpg
    IMG_20201220_150226.jpg
    40 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20201220_150246.jpg
    IMG_20201220_150246.jpg
    63 KB · Pregleda: 9

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Urezani su navoji samo ja nisam lepo uslikao. U slučaju da se odlučim za kupovinu novog motora koji model smem da gledam?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
Bilo koji motor, slične snage i istih karakteristika "elemenata za montažu" na kučište od kosilice, te gledano na raspored, broj i promjer rupa za šarafe.
Jako važno je paziti na dužinu dijela radilice, na koju se montira nož, da ne bi bila suviše duga pa bi nož bio ispod kućišta kosilice, ili kratka, pa bi kosilica kosila suviše visoko, itd. itd.

Nađe se više zamjenskih motora na tržištu, od marke Loncin pa na dalje, s tim da je ovaj spomenuti i skuplji. No ima na brojnim oglasnicima i jako jeftinih i solidnih motora za svega par stotina kuna u HR, ili par desetaka eura kod vas u Beogradu...barem mislim da bi kod vas to moglo biti slično u ponudi - nisam siguran, o tome samo nagađam.
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Hvala puno na korisnim informacijama. Gde tačno piše kolike je snage ovaj moj motor?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,738
NIGDJE TOČNO NE PIŠE KOLIKA JE SNAGA TIH MALIH MOTORA.
Svi proizvođači skrivaju taj podatak bolje nego zmija noge. Jedina nit vodilja je nastojati nabaviti motor istih ugradbenih karakteristika, slične zapremine i broja okretaja motora, a sa što večim okretnim momentom.
Okretni momenti su kod B&S motora ove brojke poput 450, 625 i slično. (Trgovci i pametnjakoviči to znaju prevesti i napuhavati da je to motor od preko 4 KS ili preko 6 KS, malo morgen, "niti s tim pametnjakovičem koji to nastoji progurati i prodati za ručkama" nemaju toliko :) )
Ne treba se zamarati sa konjskim snagama, one su takve kakve jesu, ali svi ti motori su u stanju efikasno kositi, a to je nama smrtnicima i malim ljudima sasvim dovoljno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
A jel ti kućište toliko dobro da se isplati ugrađivati npvi motor?
Kupi jeftino rabljenoga i uživaj ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh