• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oporavak kosilice Castel Garden

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,572
Nemoj ga za sad skidati da ga ne polomiš.
Skini glavu motora da odmah vidiš stanje cilindra, te da li klip ima lufta u cilindru, da li se klima lijevo desno unutar cilindra.
Rastavi motor s donje strane, skini karter motora preko dijela radilice na koji montiraš nož...
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Ja ne bih da skidam magnet ako ne mora. Znači sada rasturam motor sa donje strane kosilice? Treba li da skidam motor sa kućišta ili ne? Nož sam odmah skinuo još na početku.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,572
MirkoF, ovo pitanje je na žalost dalo jako puno odgovora u naprijed!!!

Bilo bi najbolje da ti taj motor ne otvaraš, jer ja sad nisam uvjeren da ga budeš poslije korektno sastavio i podesio paljenje.

Gledaj na to ovako, ako ne demontiraš motor s kućišta, nemaš načina da dođeš do nekoliko šarafa s kojima je donji dio kućišta motora - karter, zašarafljen za gornji dio kućišta motora. Prije nego si došao na ideju da ideš u rastavljanje motora to ti je moralo biti poznato i jasno. Žao mi je ako te ovaj moj tekst sada imalo povrijedio.

 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,572
Evo pročitaj ovo:

 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Lepo je čovek odradio motor, svaka mu čast :). Moje pitanje u vezi tog magneta je da li on mora da se skida i kako se on skida? Moram li prvo nešto da otpustim od šrafova ili mora radapciger neki?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Najbolje ti je onako kako sam ti ja rekao na početku, daj nekome da ti to pogleda i složi, jer teško ako nisi to radio da budeš poslje sve stavio u fazu da bude dobro, za magnet bi trebao imat redapciger, ili ti ga izvlakač,ja ga osobno za ništa ne koristim, ali onak kak bi ga ja izvadio drugi bi me tu napali, zato ti kažem najbolje i dobronamjerno nemoj se upuštati u to sam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne trebaš kupovati radapciger. Trebaš komad flaha debljine 10mm i dva šarafa.

Imam negdje slike, ali ih nemrem najti.
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
ZJ hvala puno. Nešto na ovaj fazon kao na slici? Imaš lli neku ideju kako navoj da napravim na sredini. Neka matica ili može i bez tog srednjeg velikog šrafa samo da zavrćem ova dva mala sa strane?
 

Prilozi

  • komad flaha.jpg
    komad flaha.jpg
    9.3 KB · Pregleda: 1

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da recimo tak, ali ne trebaš navoj na sredini.
Pogledaj sliku kolege @plus .
U rupe na zamašnjaku (ako ih ima) ušarafiš dva komada navojne šipke, kroz rupe na flahu. Na njih postaviš matice a sredinu osloniš na vrh radilice, koji vjerojatno strši iznad zamašnjaka.
Pažljivo stežeš lijevu pa desnu maticu za po pol okretaja i kad stegneš "na tvrdo" ako zamašnjak nije pomaknul, lagano udariš čekićem po sredini flaha (na mjestu gdje je veliki šaraf na tvojoj slici). Zamašnjak bude iskočil.

JA sam ga na svojoj vadil na ovaj način:
20200801_133732.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Po radilici udarati sa čekičem?
Lageri i kučišta budu sretni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Tak piše u uputama, a ja se toga držim :D

Malo podigneš radapciger i udarac ne bu po kušištu.
Bolje od mene znaš da konusi rijetko idu bez trzaja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pazi da negde ne naletiš na neki plot pa da se našpranjiš jer je pisalo....

Možda negde piše sitnim slovima da treba forhaltati, a možda i ne piše ali se podrazumjeva da su to upute za iskusne servisere koji znaju kaj delaju.
A ti garant nisi forhaltal jer ne piše
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nisam, ja sam idiot, koji niš ne kuži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Na ovom motoru gore nije trebalo, a an BS-u sam podigel zamašnjak prije udarca jer je na lagani udarac popustil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znal sam ja da nisi, jer da jesi napisal bi ti to.
Nisi se ni setil da to napraviš ;)

Znam te puško kad si pištolj bila ;)
 

MirkoF

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Video sam na youtube-u da majstori udaraju nekakvim gumenim čekićem po radilici. Da li treba štelovati ventile prilikom zamene karika?
 
Na vrh