• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oporavak kosilice Castel Garden

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
posel je za 10, ove bijele plastike zacrni ili buš ih mjenjal svako 3 ljeta (ak bude u hladu onda nebuš).
Puno posla naam se da su živćeki na leru?
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Svaka čast kolega !!!!
Kolko je to koštalo ? I daj malo opiši kak si skidao boju i zmazanoću, kolko vremena si potrošio na to, si kupovao što osim svih onih dihtunga ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zakaj bi ih mjenjal,kolko znam crna boja bolje privlači sunce od bijele,tak da nebi sjelo biti problema:(y):
 
B

bosniahos

Guest
Gdije si kupova dilove i koja je cina.Ako bi se cilindar brusil gdije ima veči klip za njeg kupit.Može li se uopče brusit cilindar ili je bolje kupit novi cilindar ili stavljat od drugog istog stari a dobar.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Postoje dvije specijale, no to rijetko tko od servisa posjeduje za te motore, u pravilu se ne isplati. Cilindar je "kool bore", dakle aluminijski.
Novi motor košta oko 1000kn.
ps:
kolega svaka čast na trudu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Štore 502


Nemoreš virovat,,,ja ni sam neznam ča bi napisa o ovom tvom projektu....:(::icon_pidu::icon_pidu::drink:
Nema ja ti skidam kapu, dajem ti ocijenu največu šta mogu..i kažem da je ovo bolje od novoga.............:(nod)::(nod)::(nod):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Cilindar je "kool bore", dakle aluminijski.
Jel taj cilindar nikasiliran?

Inače postoji mogučnost piksiranja, samo neznam kolko je računice u tome
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma kakvi...:icon_hang:....neki modeli imaju kromirane(ili koji vrag) karike
Računice naravno da nema. klip, karike, svornjak, klipnjača specka+ strojna obrada, eventualno ventili, sjedišta ventila niti nisu namjenjena za promjenu...nema šanse. Za 1000kn kupiš kosilicu:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Jasno da nema računice, ali pitam iz znatiželje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma ako moze da se osvezi karikana i da su ventili i vodjice u bloku dobre jos se isplati. one koliko se greju mislim da nijedno hilznovanje nebi dugo potrajalo bar kod nas kako rade a delovi su tek pojam za sebe. ako se moze osveziti radim ili na otpad ide. nov notor kinez 40-50 eur tako da se neisplati ovo uopste mastiti ruke. a polovne dobre su od 50-80 eur tako da se uopste nezamaram time
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozz..

Vidim tematika se načela. Neka neka to me veseli da neko čita. Moje razmišljanje je sljedeće i krenulo je letkom određenog centra di su samohodne kosilice bile već od 1300kn?! Nadalje usporedbom moje kosilice koja je kao što ste vidli s početka teme bila derutna dvoumio sam se između obnove i kupnje druge. Onda sam bacil malo oko na te ponuđene i moju, pa kad sam ušel malo dublje u tehnikaliju videl sam da se kupnja nove u istoj klasi ne isplati. Znači ovakva nova bi se našla u rangu 3500-4000kn (Castelgarden) dok kvazinadrinazovi kineskih imate po svakakvim cijenama nazivima i ostalim, a o trajnosti bi se dalo raspravljati. I sam ovaj motor na Briggs UK košta 249 funti. Motor i motor nisu dva ista motora i prije sam naveo da je riječ o jeftinim kopijama koje ruku na srce i kako kažete nove nađete po 1000kn u usporedbi s ovim su da prostite "šlag na dr...k" (točkice su umjesto E). Znači delam na tome kak je 10 godina odrađivala svoj posel i kad sam ju otvoril i ono kaj sam videl radila bu sigurno nakon ovoga još bar tolko. Nema tu da je trošila ulje, nema klimanja ventila u vođicama, nema riseva po cilindru, a bome i karike kad sam pogledal mogel bi ih prodati pod nove. Da je bilo kaj od ovoga u banani vjerojatno bi već prek ibeka naručil drugo no stvarno nema potrebe za dodatnim troškom.

Neko me je pital kolko sam dosad potrošil...svi dihtungi, smeringi, brtva glave, membrana frgića, plastična zaštita remenice, novi remen, ulje i nož dosad me koštalo 350kn. Računajući još malo boje šprickita, nitro razređivača nekaj benzina (a to mi sve stoji od prijašnjih projektof po polici) sve skupa cca 500kn uvrh glave.

Odmaščivanje dijelova prije šmirglanja, brušenja ili bilo kakve završne obrade je bilo čistim benzinom, nitrom četkicom za zube, eventualno sredstvo za roštilj, pa ispiranje vodom i sušenje.

No ajmo dalje na posel.

Pošto je motorček fino popakiran i čeka veselo brundanje u veseloj kutiji, vratilo se na limarenje. Špricanje još jedan sloj temeljne odozdola i odozgora, pa u šprickit (samo odozgora, dolje je dovoljno dva sloja temeljne).

DSC_0279.jpg


Onda sam dal klincezama na izbor dvije boje laka koje mi se povlače po polici. Znači vatreno crvena kojoj sam se nadal da bu išla gore s obzirom da finalnu riječ imaju dvije curice, na moje iznenađenje odabrale su zelenu??? Ah cure cure, već su od malih nogu nepredvidljive :icon_rofl:

DSC_0282.jpg


I dok se to sve fino suši (emajl lak 24h)..išlo se dalje...

Pogonski zupčaniki, prašina + vlaga + mast sve skupa blato. Okreće se to ali ne prelagano...

DSC_0285.jpg


DSC_0287.jpg


Pa diferencijal, unutra lagano crno ulje ima sitne špene...

DSC_0289.jpg


Ondač dok sam satvio zupčanike i lagere na odmakanje u benzin, opran diferencijal, očišćeni zupčanici i kasnije nalijano novo ulje Sae80W za getribe.

DSC_0290.jpg


Nakon odmaščivanja i čišćenja prepakiravanje i nova mast u lagere osovine. U jednom je bilo blato i štekal je. No kad sam ga fino stretiral Wdejom i podmazal opet ko novi (nisu to neka opterećenja) Isto tak dobili su lagani filc korozije kaj se vidi na zadnjoj slici no fala bogu samo izvana, tak da me zasad ne zamara taj dio :icon_super:

DSC_0291.jpg


DSC_0292.jpg


Pišemo se opet dalje kada ulovim nekaj cajta i vremena da se primim dalje ovog posleka...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
A zašto gledati preko grane pa taj motor kod nsa dođe novi za nekih 1200kn, a isti takav sa kućištem još i manje:icon_rolleyes:
Ajde da je to neka Honda ili tak nešt, to već bi i ja čačkao, ali briggsa, nema šanse. Makar još jednom pohvala na trudu:icon_thumright:
BDW: gledam detalje pogona, čini mi se da je to sve od Murray grupacije
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
A zašto gledati preko grane pa taj motor kod nsa dođe novi za nekih 1200kn, a isti takav sa kućištem još i manje:icon_rolleyes:
Ajde da je to neka Honda ili tak nešt, to već bi i ja čačkao, ali briggsa, nema šanse. Makar još jednom pohvala na trudu:icon_thumright:
BDW: gledam detalje pogona, čini mi se da je to sve od Murray grupacije

Pošalji ti meni neki kontakt ili link di mogu kupiti za 1200 kn taj motor ili kako kažeš cijelu kosilicu? :(y):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma naravno prika...jednostavno sam ti htio dokazati da taj motor vrijedi oko 1000kn, a ne one silne funte....eto to mi je bila namjera. kupiš kosilicu, prodaš kučište i motor je bagatela
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ma naravno prika...jednostavno sam ti htio dokazati da taj motor vrijedi oko 1000kn, a ne one silne funte....eto to mi je bila namjera. kupiš kosilicu, prodaš kučište i motor je bagatela

Šteta kaj nisi uspel evo ti serija motora pa surfaj dalje 10D902 B1:icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Koliko je tih motora prošlo kroz moje ruke....:(emo):
To je motor serije 10 i to bi trebao biti motor od 158 ccm....ali jedina razlika motora je malo veći promjer klipa, 90% motora je jednako.....serija 9 i 10 imaju približno slične cijene, ako ne i iste....nema tu filozofije kod brigsa
U svakom servisu moroi se kategoriziraju po kubikaži, 147, 158, 190...štoo se tiće vertikalnih motora
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ma sve 5 meni jednostavno treba kosilica sa pogonom, košarom za skupljanje i da mi traje iz redovno održavanje 10 let bar na mojih 2000 kvadrata. More ona biti i plastična, s ovom imam iskustva, a za druge ne znam. I opet sam prešel 500 kn jeftinije...a možda i više. Nek mi neko potvrdi sa tim drugim modelom motora da je odradil tolkoonda ok. Ostalo ti je sve za menw rekla kazala. Jel si kas raskopal tu 9- ku nakon 10 let da je pri nekomu delala?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Jesi li ti to meni htil podvaliti muda pod bubrege......prvo 10tka, sad 9tka, a u prvom postu si napisao da je 147 kubika:icon_butt:....ma sanjam te motore
Jesam, slago sam ih i 9tke sa poćetka 90tih, i jako je tu puno faktora koji utjeću na trajnost ali prika moj, sve to skupa nije mi pomoglo da zavolim te motore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh