• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oprema za preradu voća...

P

pehist

Guest
kandi2606 kaže:
Bok svima!
Evo me opet malo da se javim. Napravili smo u međuvremenu dva kotla po 300 litara, a u 80% završenom stanju su dva manja (40 i 50 lit), pa ako ima zainteresiranih... U pripremi je i jedan od otprilike 140 litara (nisam računao).
300 litreni jedan je prodan, drugi za sada slobodan.

091/2606-950
095/8664-095

koja je okvirna cijena za ove manje (40 i 50 litara) ??
 
K

kandi2606

Guest
Oko 20 000 kn komplet sa mješalom, grijačima, motorreduktorom, termostat, termometar,... Može se koristiti samo kao kotao, kao kotao s mješalom ili kao mješalica za meso.
 
G

galadriel

Guest
Pozdrav svima, ja sam amater u poljoprivredi pa me zanima nekoliko odgovora ako mi možete dati vezano uz preradu voća. Zanima me kako da preradim voće u pekmez, a imam samo voćnjak, sa mogućnošću dokupljivanja zemlje i proširenja nasada u primorju, ali nemam nikakav objekt na tom poljoprivrednom zemljištu. Da li se može dobiti dozvola za gradnju nekog manjeg objekta za preradu i skladištenje voća, jer ne želim samo prodavati voće nego konačni proizvod. Ja bih kupila osnovnu opremu ali me muči kako to napraviti jer većina ljudi koji se bave s preradom to rade u nekom objektu, npr. na djedovini i otvore opg i prerađuju kod kuće..a ja imam samo zemlju i ništa na njoj. Nasad će mi doći u rod tek za par godina pa do tada trebam smisliti kako preraditi voće u pekmez. Molim vas za savjet :)

zaboravila sam napisati da je zemljište veliko 0,5 ha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
duplikator

Konačno danas stigao duplikator za pasterizaciju paradajza,veličina 160lit,2 grejača po4.5kw ukupno jačina 9kw i ima reduktor tj,mešač dase meša prilikom pasterizacije danas ga probao u radu radi lepo samo moram čekat početak sezone paradajza pa udri na poso
 
Posljednje uređivanje:

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Zna li netko gdje ima za kupiti onih sokovnika na paru kakve su imale naše bake? Tražim naokolo ali me trgovci gledaju u čudu što ja to pitam, oni svi imaju samo ove moderne sokovnike koji rade sok iz svježeg voća za trenutnu upotrebu, a ja bi onaj koji radi sokove i sirupe za zimnicu i slično.
 
K

kandi2606

Guest
Kotlovi za kuhanje marmelade, ajvara, sapuna,...

Poštovane dame i gospodo,

zbog velikog interesa za kotlovima za kuhanje sa mješalom, ponovno smo pokrenuli proizvodnju istih, pa molim sve zainteresirane da se slobodno jave na mail:
andreas@metal-marketing.hr ili na 091/2606-950.
 
U

ulanbator

Guest
Poštovane dame i gospodo,

zbog velikog interesa za kotlovima za kuhanje sa mješalom, ponovno smo pokrenuli proizvodnju istih, pa molim sve zainteresirane da se slobodno jave na mail:
andreas@metal-marketing.hr ili na 091/2606-950.


Pozdrav, vidim da poznajete tehnologiju i da radite odlične stvari, svaka čast, mene zanima do koje temperature grijete pojedine pekmeze, do koje maksimalne temperature ??
 
U

ulanbator

Guest
Eto toliko za sada, dajte kakav komentar, kakvu ideju da tema ne umre.

Jedno pitanjce , jasno mi je da su duplikatori najbolje rješenje , pošto me zanimaju relativno male količine što je sa pripremom u posudama sa "debelim" aluminijskim dnom koje izvanredno disperzira toplinu ?? Podrazumjeva se da takova posuda ima izvanredno mješanje , pretpostavljam da dio mješača koji struže po dnu mora biti od drveta ?? Ta bi izvedba mnogima bila vrlo prihvatljiva a pošto se bavim izradom plinskih plamenika problem grijanja sam apsolvirao do najsitnih detalja
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...što se pasterizatora za ukuhavanje voća (kompoti) tiče, ovakav isti sebi nabavljam:

http://danubius.hr/machine

...omjer cijena/praktičnost idealan je za mala gospodarstva, a ako se uz njega uzme i pripadajući sokovnik (koji ću isto uzeti), onda je to BINGO!

Ukoliko administrator smatra da ovim postom reklamiram proizvođača, nek' ga slobodno obriše :)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pasterizator oko 1500 kn, 18 normalnih tegli pasterizira za 25 - 30 minuta, ovisno o vrsti voća.

Ja imam sličan takav ali je i sokovnik cijena u Deutchlandu 130 eura.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Taj nema dodatne posude za sokovnik,koji je jako dobra stvar osobito kada pravite od razvovrsnog voća.

Ima. Pogledaj njihovu web stranicu. Sokovnik se postavlja na pasterizator...
 
U

ulanbator

Guest
Re: ...

...što se pasterizatora za ukuhavanje voća (kompoti) tiče, ovakav isti sebi nabavljam:

http://danubius.hr/machine

...omjer cijena/praktičnost idealan je za mala gospodarstva, a ako se uz njega uzme i pripadajući sokovnik (koji ću isto uzeti), onda je to BINGO!

Ukoliko administrator smatra da ovim postom reklamiram proizvođača, nek' ga slobodno obriše :)

Oprosti po meni ovo je previše novaca za tako jednostavan uređaj To se lako može izimprovizirati sa nekim jeftinim "sudom u sud " a može delat i na plin
 
T

tanja1970

Guest
Prerada voća i povrća

Pozdrav :)
Mene zanima koji su uvjeti i standardi za pokretanje proizvodnje raznih džemova, sokova i zimnice. Ja imam otvoren j.d.o.o. i voćarnu (otvorila sam početkom 6mj. ove godine). Voćarna je isključivo sa domaćim voćem i povrćem koje dnevno otkupljujem od raznih OPG-a sa mog područja i sad bi rado da pokrenem i proizvodnju jer mi ostaje voća i povrća, a šteta da se to baca.
Počela sam sa džemovima i sirupima i vidim da su ljudi prihvatili.
Mene prvenstveno zanima nešto na manje...da zadovoljim potrebe u voćarni. Sistem rada je onaj stari, nekadašnji, bez aditiva, konzervansa i đemfixa.
Dakle pravi domaći džemovi, sirupi i zimnica...ali bez kemije.
Čula sam da moram imati profesionalnu kuhinju, pečnice sa nekvim grijačima u neznam koliko redova, strojeve, inox, pločice, određena visina prostorije...bla..bla.....ali za mene to onda više ne bi bilo staro domaće...već proizvodnja ko i u tvornici i ko da sam na traci.
Ja želim normalnu kuhinju, svaki dan pomalo da prerađujem voće i povrće, pravim sokove, džemove ili zimnice kako mi se prohtje 10-20 flašica dnevno, a navodno da to ne mogu imati jer kaktiga ne bi udovoljavala standardima.
Zna li itko kakvi su propisi, uvjeti?
Ako itko ima bilo kakvu informaciju vezano za moje pitanje molila bih da mi ju proslijedi...ili ako znate nekoga tko je pokrenuo proizvodnju spomenutog pa da se njima obratim za savjet.
Hvala :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh