• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oprema za preradu voća...

M

Marko ÄŒvarak

Guest
Re: Kotlovi za kuhanje marmelade, ajvara, sapuna,...

Poštovane dame i gospodo,

zbog velikog interesa za kotlovima za kuhanje sa mješalom, ponovno smo pokrenuli proizvodnju istih, pa molim sve zainteresirane da se slobodno jave na mail:
andreas@metal-marketing.hr ili na 091/2606-950.

Poštovani,jer još proizvodite kotlove za kuhanje s mješačem.?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
postoji li kakva alatka za zatvaranje pivskim cepovima staklenih boca, ili ima neka druga jednostavnija varijanta, gljivov cep ili sl.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Postoji čepilica za krunske čepove, čepilica i čepovi 100-150 kn otprilike. Najjednostavnije rješenje. Ima i jednostavnije to su bočice od onih sokova Pago ili Fructal isto super drže samo je zapremnina mala.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Jel može netko pogledati ovaj kotao i reći vrijedi li to čemu? Koliko sam shvatio može se kuhati rakija (hlađenje mi jedino malo čudno), pekmez, a na slikama mislim da vidim i mali pasterizator pa bi išlo i za sokove. Poslao sam upit za cijenu i čekam odgovor.

http://www.kotli-zupanc.com/izdelki.php

Da li se takav kotao može koristiti u malom OPG-u za preradu voć ili to zakonska regulativa ne dopušta?

Evo i galerija slika
http://www.kotli-zupanc.com/galerija/Galerija/index.html
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Zna li netko gdje se u Hrvatskoj ili Sloveniji može nabaviti pasirka većeg kapaciteta a da ne košta ko da je od čistog zlata. Ima ih u Srbiji, cijena od 1.000-1.500 eur-a što je dobra cijena ali tu se nakupi još puno troškova.U Sloveniji sam pronašla nešto za istu cijenu ali nije klasična pasirka nego više stroj za otkoštavanje voća, nema puža nego neke rotirajuće lopatice i proizvođač kaže da nije klasična pasirka. Ovo što prodaju kod nas kao profi opremu je nenormalno skupo. Kaj mi nemamo majstora koji bi to napravio za normalnu cijenu.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Pasirka mi treba za paradajz - pasiram ga prije kuhanja i za fermentiranu papriku. Mislim da fermentirana paprika nije ništa tvrđa od sirovog paradajza. Čovjek iz Vije (firma iz Slovenije) kaže da njihova pasirka nije za to, e sad nisam se sjetila pitati ga dal se možda može probati, on je nešto spominjao da nema tako sitno sito - rupice 1-1,5 mm.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Možeš koristiti za cijeđenje voća,rajčice,kupina idr.
Tlak vode napuhuje mjeh koji stišće primjer rajčicu i filtrira o mrežicu i inox izlazi samo sok rajčice.
Nako 15 minuta ostane samo kožica i sjemenke suhe kao pogača.
Ja koristim za cjeđenje jabuka,krušaka cikle,mrkve,rajčice. Ovo je najmanji model
Lancman VS-A 50 lit.
Lancman%20vs-a55.jpg

http://www.pavin.hr/clanak/lancman
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
To je preša. Kažeš da cijediš rajčicu, jel isti rezultat kao kod pasirke, ono da stvarno ostanu samo koštice i koža. Ja sam do sad koristila pasirku i nisam razmišljala o prešama, ali valjda bi trebalo biti isto. Kroz sito izlazi ono kaj trebam bilo zbog rotacije pužem ili pritiska. Koja je cijena?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Da vodena preša,sve prešam,već sam ukratko rekao princip rada ima pvc mrežicu koja ostavlja sve sjemenke i kožicu,a svu tekućinu iscjedi.
Mislim da je ta oko 5000kn
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja sam ih gledao kod Pavina i izgledaju sasvim pristojno.
Čitao sam da bi kod rađenja soka bilo dobro voće oko 5 minuta prokuhaz na 80-85 stupnjeva, više se soka izvuče i bude najkvalitetniji. Bolje se ispreša jer se omekšaju kožice. to je bilo govora o jagodama i još nekim vrstama voća, isto vjerojatno vrijedi i za povrće.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Zvala sam danas Pavina i kaže da nije siguran da bi to bila dobra zamjena za pasirku. Ja moram papriku puštati kroz klasičnu pasirku s pužem 2-3 puta da izvućem sve osim kožice i koštica. Bojim se da mi to s prešom baš i nebi funkcioniralo. E da mi je bar Njoko bliže pa da probam.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kada budem cijedio rajčicu snimim video pa budemo vidjeli. Da @Hele ima pravo to bi bilo dobro ali nikada se nema vremena.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Kupljena je pasirka kod Vi-je u Sloveniji. Vjerovali ili ne vlasnik je dao pasirku na probu, ako valja ostaje, ako ne valja vraćamo pasirku, a on novce. Hvala bogu stroj radi super. Nije klasična pasirka s pužem, nego ima lopatice i sito 1,5 mm. Radi bez problema, baca samo koštice i kožicu. Za sat vremena ispasira ono kaj smo s malom talijankom radili cijeli dan.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ja ti nisam od tehnike, pojma nemam kako se stavljaju slike, ali ako hoćeš, možeš ugulati Vi-ja Slovenija i otvara se njihova stranica. Mašina je na naslovnici. Eto sad vidim da sam uspjela prenijeti sliku, kako pojma nemam. Svašta ću ja još pod stare dane naučiti.
 

Prilozi

  • stroj-za-razkoscicevanje.jpg
    stroj-za-razkoscicevanje.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 113

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Ja ti nisam od tehnike, pojma nemam kako se stavljaju slike, ali ako hoćeš, možeš ugulati Vi-ja Slovenija i otvara se njihova stranica. Mašina je na naslovnici. Eto sad vidim da sam uspjela prenijeti sliku, kako pojma nemam. Svašta ću ja još pod stare dane naučiti.

Upustvo za postavljanje slika Link

Ako ne ide pošalji meni na e-mail rasadnik.voca@live.com, ja ću postaviti slike. Unutrašnjost me zanima.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Dat ću sinu da poslika sve kaj bi bilo zanimljivo pa će staviti slike kroz koji dan dok se vrati s puta.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ne znam jesam u pravoj temi ali zanima me da li tko zna (prica se okolo) da je netko kupio Royal voce. Da li znate tko je kupio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh