• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

imam ti ja jedan karabin za prodat samo si napravi dobru čeku ;) , meni izruju cijeli voćnjak ali ne idu blizu oraha nisu mi još ni jedan izvadile van probaj bacit gnojiva oko njih pa malo zafrezaj ili okopaj svejedno je još malo vrijeme za gnojidbu, ako ga kidaju u visini onda su srne, svinje će ga izrovati van ali ga neće pregrizat
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Re: otkup oraha

jel netko probao recept protiv srna iz abecede vrtlarstva - 4 jaja u litru vode?

meni su ove godine isto srne radile stetu do kunilenta, samo odgrize vrh sa pupom u prolazu, ali mislim da sam ih sam namamio jer je ispod snijega uljana repica koja ih valjda privlaci toliko da su pola snijega ocistile... :roll:

zeko ove godine samo gleda mrezicu :D :D
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

neznam nikog da je probao, ajd ako budeš mazao javi nam iskustva
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

http://img528.imageshack.us/img528/7438/p1040087.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/2672/p1040086b.jpg

Ma nisu srne problem vec sigurno divlje svinje. Mislim da ih ne bi dirale da nema mrezica koje sam postavio zbog zeceva. Vjerovatno to njuhnu, pokusaju skinuti i ne mogu, posto sam mrezice cvrsto vezao za kolceve, i onda to na silu strgaju, a prilikom toga zahvate i sadnicu. To je sigurno to, jer postoje i tragovi od svinja.
A za karabin cemo se dogovoriti kad budemo htjeli praviti kobasice od vepra, jer tu ih ima na stotineeee :x
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Re: otkup oraha

spyder kaže:
neznam nikog da je probao, ajd ako budeš mazao javi nam iskustva

ove godine cuva kunilet, probat cu tek iducu zimu....kod mene su samo srne...
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

baba, sto si uradio sa sadnicama nakon srneceg napada, kako si ih tretirao?
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
260
Re: otkup oraha

odrezano osteceno do prvog pupa i premazano voskom, a u ljeto cu ostaviti jedan izboj i malo ga gumicom usmjeriti gore ;)
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Da li mi neko moze dati savjet po pitanju gnojenja. Pretpostavljam da je sad vrijeme za to?!
Sadnice su posadjene u jesen i tom prilikom sam stavljao NPK Phenix 6:8:15 (samo taj sam tad mogao nabaviti) oko 1,5kg na dno rupe (dubina 0,8m). Pošto mi je istog NPK jos ostalo, koliko daleko i koju kolicinu da stavim oko sadnice??? Da li je pozeljno staviti i stajsko gnojivo i koju kolicinu?? :?
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Na ovom forumu niko nista nit pise nit odgovara, mora da smo svi jako vrijedni i da spavamo sa svojim orasima :)
Ja sam stavio 140 grama NPK i kasnije cu staviti jos malo stajskog gnojiva okolo. Ne smijem odmah jer bi mi krmci sve prerovili, tako da cu cim ogradim ranc jer trenutno sam u fazi ogradjivanja..
Eh da jucer sam izvrsio i prskanje sa crvenim uljem. Sta je sljedece??
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

ja sam isto oprskao nisam još bacio gnojivo čekam da mi dođe nova freza pa da mogu odmah zafrezat ja idem s ureom, čekaj sad dok trava krene bit će košnje imat ćeš šta radit ;)
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Mislim da necu jos imati posla s travom jer cu cijelu povrsinu oko oraha frezati.
Ostatak njive sam dao prijatelju da sije kukuruz. Mislis li da bi prskanje kukuruza moglo stetiti nasadu oraha??
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Eh da. Toga se i bojim. Moracu ga obraditi da to radi kad vjetar bude puhao u smjeru kontra oraha :p
Proklete divlje svinje su mi unistili skoro 20 komada, stoga sutra otkopavam ratnu sjekiru. Napokon pocinjem ogradjivanje komplet ranca. SALUTE YOU
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Danas sam primijetio na seiferdorfu da su se pupovi poceli otvarati!? Nije li to prerano ili je normalno?
Eh da, ako neko moze reci kako je tretirao orah kad mu se gornji dio stabla osusi?
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

odreži dolke je bolestan odn. do iznad prvog zdravog pupa i namaži voskom onako u koso odreži /
 
G

goli23

Guest
Re: otkup oraha

maliali kaže:
Danas sam primijetio na seiferdorfu da su se pupovi poceli otvarati!? Nije li to prerano ili je normalno?

Inače ta sorta je nešto ranija ali baš toliko nisam siguran ...
Ako nema kod tebe mrazeva onda je OK, inače piši propalo
 
M

maliali

Guest
Re: otkup oraha

Danas sam sklanjao visak zemlje koju sam na jesen prilikom sadnje nagrnuo na sadnicu da se nebi smrzla pa sam primijetio kod par sadnica da se na stablu nalazi neka crna fleka iz koje curi tekucina. :( O cemu se radi i kako tretirati??
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

kako si prošao s tim voćkama iz kojih je curilo, evo imam i ja problem veliki 90% nasada mi nije još krenulo u cvat, na prošlogodišnjim grnčicama su pupovi malo krenuli i sve stalo, stabla kao da su dopola suha i na 20% na tim prošlogodišnjim grančicama je izbrazdano sitno, ovakav problem nisam još imao, sutra ću odnijeti na fakltet uzorak grančice, ako ima neko nekakav savijet dobrodošao je
 
B

bono

Guest
Re: otkup oraha

Spyder, i ja imam sličan problem no uglavnom na parceli koja nije najoptmalnija za voćnjak/orah.. Primjetio sam prije tri tjedna da se nešto događa. Pošto je to bilo nešto prije nego što sam bacao ureu, mislio sam da nisam s njom možda pretjerao.. Ajd molim te napiši što kaže struka...
 

Najnoviji postovi

Na vrh