• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

G

goli23

Guest
Re: otkup oraha

pozdrav i tebi, ja pokušavam nešto oko Karlovca, istina s kestenima ali i orah mi je još u kombinaciji, gdje si točno u kojoj općini?

pocetnik35 kaže:
dakle, kao što sam nick kaže,početnik sam u ovom poslu:) ...posadio sam prije 10-ak dana cca 1,3ha oraha pa me zanima da li ima netko iz okolice Karlovca ko ima plantažu oraha koja bi se mogla obić...pa da malo popričamo,podružimo se...može i čašica šljive,nije problem :)

toliko za početak od mene...pozdrav svima
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

koje si sorte stavio i gdje si uzimao sadnice ja ću na proljeće još 1,2 ha
 

pocetnik35

Novi član
Tu od
30 Stu 2009
Poruka
8
Re: otkup oraha

okolica općine Rakovica (doduše nije baš blizu Karlovca) ...na početku bili su čak u kombinaciji i kesteni ali nekako sam skeptičan po tom pitanju..ipak radije orahe.

posađene su dvije srpske sorte, jedna bugarska i jedan red čeških...e sad točan naziv neznam....imam doma zapisano ali
napamet neznam. Čuo sam da u okolici Karlovca ima neki tip sa cca 3-4 ha oraha i da je već duže u tom poslu..ali nikako ga pronać...čisto da dobijem sliku kako izgleda (ne mislim na čovjeka nego na plantažu) pa ako neko nešto zna bio bih zahvalan.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: otkup oraha

U savjetodavnoj sluzbi imaju podatke pa njih mozes pitati za kontakte.
 
G

Giggy

Guest
Re: otkup oraha

Ove godine je orah dobro rodio, barem meni, znači od par stabala uspio sam skupit nekih 100-ak kg oraha u ljusci. E sad kako dolazi zima, dolazi na red i čišćenje a mene hvata panika od toga (već sam morao čistiti 20-ak kg lješnjaka ručno- za popiz***!) tako da bih htjeo izraditi neki strojčić za lupanje oraha. Da li netko ima kakvu ideju ili nacrt? :?
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

pocetnik35 kaže:
okolica općine Rakovica (doduše nije baš blizu Karlovca) ...na početku bili su čak u kombinaciji i kesteni ali nekako sam skeptičan po tom pitanju..ipak radije orahe.

posađene su dvije srpske sorte, jedna bugarska i jedan red čeških...e sad točan naziv neznam....imam doma zapisano ali
napamet neznam. Čuo sam da u okolici Karlovca ima neki tip sa cca 3-4 ha oraha i da je već duže u tom poslu..ali nikako ga pronać...čisto da dobijem sliku kako izgleda (ne mislim na čovjeka nego na plantažu) pa ako neko nešto zna bio bih zahvalan.
taj čovjek pored Karlovca je Tomislav Kovač mislim da se mijesto zove Mali Erjavec spomenuo sam ga u prijašnjim postovima ima 5ha to je negdje kod ozlja mislim
 

pocetnik35

Novi član
Tu od
30 Stu 2009
Poruka
8
Re: otkup oraha

malo sam se raspitivao za traktore male vinogradarske pa sam našao nekog tipa kod Županje koji ima rabljene,nove,ove,one :)....mislim da ću otić do njega pogledat pa bi mogao i svratit ...e samo kad bi znao di si !?:)
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

ja sam ti 10-ak km od njega (Otok) taj tip je u Gradištu i uvozi polovne yanmare za 20-ak tisućakn možeš kupit traktor s frezom
 

pocetnik35

Novi član
Tu od
30 Stu 2009
Poruka
8
Re: otkup oraha

neznam jeli imaš iskustva sa tim traktorima ali ne čine mi se loši...tipa sam zvao i u subotu idem do njega.
Nego ,reci mi koliko oraha imaš i koliko je nasad star? I jeli se može pogledat..ako si u subotu uopće doma!?
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

sadim u subotu još 130 sadnica na nešto preko hektar dođi do mene ja ću doći do 11 sati iz zg idem u Fragariu po sadnice
 
G

goli23

Guest
Re: otkup oraha

kakve su cijene ove godine ?

spyder kaže:
sadim u subotu još 130 sadnica na nešto preko hektar dođi do mene ja ću doći do 11 sati iz zg idem u Fragariu po sadnice
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

4 godine stare 100+pdv dobio sam popust pošto sam već uzeo 500 sadnica kod njih tražili su 120+pdv
 
G

goli23

Guest
Re: otkup oraha

prognoziraju se niske temperature zraka, kakva su iskustva sa sadnjom oraha na -3, -4 ? jel to ok?

spyder kaže:
sadim u subotu još 130 sadnica na nešto preko hektar dođi do mene ja ću doći do 11 sati iz zg idem u Fragariu po sadnice
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: otkup oraha

spyder kaže:
Evo društvo da se javim pregovori su uspjeli ako imate oraha 6-7 kn plaćam ljusku mora biti samo očišćena od kore, otkupljivat ću i lješnjak samo neznam koja će biti cijena ako nekom treba uslužno čišćenje naka se javi (orah i lješnjak)

kad ćeš početi sa otkupom lješnjaka!

da li tip iz gradišta hoće prodati samo frezu!
 

spyder

Član
Tu od
18 Ruj 2008
Poruka
325
Re: otkup oraha

a ako bude baš ispod nule neću sadit mislim da neće biti tako strašno, jućer sam bio u fragariji kad ono 20 komada 4 godine starih sadnica pa sam uzeo sve dvogodišnje mars,jupiter,apolo i seifeldorfer posadit ću jedan red seifeldorfera baš me zanima kako će se ponašati kao samooprašivać, Kobac za frezu ti neznam nazovi pa pitaj mislim da prodaje i posebno jer znam da je jedan moj susjed išao kupiti mali plug, a što se tiće lješnjaka još ništa da ti budem iskren nisam nešto puno ni napadao za lješnjake cilj mi je prvo uhodati orah, imam neke otkupne cijene ali to je sve ništa u ljuski bi mogao platiti max 9-10kn (sušeni) po nekoj kalkulaciji a i to je plafon plafona tako da će to malo pričekati dok se tržište ne zasiti i ne padne cijena u ljuski
 
Na vrh