• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Hvala na savjetu. Ostaviću ih vjerojatno ovako do proljeća da vidim šta će biti.

Al obavezno ih zaštiti tj, već si trebao da zaustaviš vegetaciju da ti se ponovno isto ne dogodi.(Kuperblau)
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

za ovo što ti se osuši u prolječe kada potera mladi odereži da mu nesmeta,jer ovaj proces kod oraha je redovit ja sam zasadio 40kom prije 5-6 godina i isto su to radili i to oni prvih 5 godina razvijaju korijen e tek onda kreču u rast
 
B

Bubi

Guest
otkup oraha

otkupljujem kvalitetan orah i lješnjak placam u kešu odmah!
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Na orasima su mi ostale visiti ljuske koje su se osušile,pocrnile i ukrutile...uz njih je ostao i pokoji orah "zarobljen" u takvoj ljusci. Evo slike pa vas molim za komentar da li se sta treba poduzeti s tim ili jednostavno ostaviti kako je. Mislim da ce dio tokom zime otpasti ali isto tako mislim da ce i dobar dio "preživjeti" zimu.


 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Al ćemo nagrabusiti svi koji imamo orahe, sve će nas Jaca sa svojim povečanim brojem policajca i specijalaca hapsit.

3. Orašasti plodovi proglašeni su, pazite ovo – DROGAMA!

(http://wholefoodusa.wordpress.com/2010/09/11/fda-walnuts-and-other-foods-are-drugs/)

Znamo koliko su orašasti plodovi zdravi, a zdravlje svjetskim tiranima nije u cilju. Ljudi koji su zdravi i koriste svoj mozak, znaju razmišljati – oni su najveća prijetnja rastućem fašizmu. A ako su zdravi, neće trošiti na lijekove.

fdawalnutfritos.jpg


"
Ooo, da! Pa kako sam mogao zaboraviti? Hrvatska vlada na čelu s monstrumom Jadrankom Kosor potpisala je Codex Alimentarius 1.1.2010., dakle na ovu Novu godinu. O tome baš niste čuli na prokletom dnevniku dok ste tupo buljili u TV slušajući propagandu zamuljanih očiju...
"
 
N

nivano

Guest
moji orasi

pozdrav svima na grupi!!! procitao sam dosta toga korisnog. nadam se da cete i dalje razmjenjivati iskustva.
evo par slika mojih orasa, sadjeni 2008, nesto manje od 300 komada, slikano krajem 8 mjeseca

dsc01826f.jpg

dsc01827d.jpg


zanima me obrezivanje, odnosno kada i da li bi valjalo da obrezem donje grane?? tamo gdje je stablo sada nisko, planiram ostaviti stablo na 2 metra...mada ima stabala koji su sada i viši od toga



pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Radi :) Samo ste možda trebali staviti ime u svezi oraha. možda bi nekom pomogli. Poz
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Ako je forumaš "spyder" još aktivan ajd nek mi se javi na skrilja@gmail.com ili ako netko od vas ima njegov mail nek mi javi na ovaj moj navedeni. Probah davno na private message al mi se nije javio...
 
G

Gospon

Guest
Orasi u ljusci

Otkupljujem orahe u ljusci....
Javite se na PM...hvala:p
 
D

davpetri20

Guest
Pitanje u vezi oraha

LP

Imam upit vezan za orahovo stablo.
Namjeravam posaditi velik broj sadnica.
Do sad sam imao 3 stabala oraha (i jos ih imam).

Interesira me par stvari.Ponajprije,vi koji imate puno iskustva i znanja sa time,molio bih vas da mi odgovorite na par,pa recimo pocetnickih pitanja.
Koliko godina u idelalnim uvjetima treba cekati da drvo oraha počinje davati plodove.Nakon par godina,kad drvo oraha bude vec u vrhuncu plodnosti,koliko KG plodova se moze ocekivati u idealnim uvjetima,po stablu,u jednoj godini naravno.
Na sto trebam paziti sto se tice razvoja tog stabla.Makar velim,imam vec 3 stabla oraha nekoliko godina,ali nisam toliko u tome,pa bih molio profice.:D
Posto,što se tice oraha,u jednom periodu godine bi i prodavao čišćene orahe,+ naravno dio i za sebe.

hvala :partyman:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
LP

Imam upit vezan za orahovo stablo.
Namjeravam posaditi velik broj sadnica.
Do sad sam imao 3 stabala oraha (i jos ih imam).

Interesira me par stvari.Ponajprije,vi koji imate puno iskustva i znanja sa time,molio bih vas da mi odgovorite na par,pa recimo pocetnickih pitanja.
Koliko godina u idelalnim uvjetima treba cekati da drvo oraha počinje davati plodove.Nakon par godina,kad drvo oraha bude vec u vrhuncu plodnosti,koliko KG plodova se moze ocekivati u idealnim uvjetima,po stablu,u jednoj godini naravno.
Na sto trebam paziti sto se tice razvoja tog stabla.Makar velim,imam vec 3 stabla oraha nekoliko godina,ali nisam toliko u tome,pa bih molio profice.:D
Posto,što se tice oraha,u jednom periodu godine bi i prodavao čišćene orahe,+ naravno dio i za sebe.

hvala :partyman:

to si trebao na temi za orahe pitati a ne otvarati temu za to. a i najbolje ti je kao i sve ostalo da odeš kod nekoga tko se već time bavi i nema ti boljeg odgovora,a odma usput i vidiš kako to treba izgledati.
 
D

davpetri20

Guest
to si trebao na temi za orahe pitati a ne otvarati temu za to. a i najbolje ti je kao i sve ostalo da odeš kod nekoga tko se već time bavi i nema ti boljeg odgovora,a odma usput i vidiš kako to treba izgledati.

jer ovo prvenstveno nije za mene,nego vise-manje oglas iz usluge....:rolleyess:

mozete obrisati topic...kopirat cu u temu o orasima.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
imam sadnica oraha za prodati ako nekoga zanima. sorta Franket,podloga orah. sadnice su dvo i trogodišnje,visine od 1-2metra. 300 komada još ostalo,cijena 30kn ili povoljnije ako ide sve. ima i jednogodišnjih sadnica od 60cm.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imam sadnica oraha za prodati ako nekoga zanima. sorta Franket,podloga orah. sadnice su dvo i trogodišnje,visine od 1-2metra. 300 komada još ostalo,cijena 30kn ili povoljnije ako ide sve. ima i jednogodišnjih sadnica od 60cm.


e da si prije javio??? sad je kasno,sok krenuo uveliko
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e da si prije javio??? sad je kasno,sok krenuo uveliko

ma kakvi kasno,prošle godine sadili u 4mj i sve se primilo,samo je bitno odmah ih posaditi kad se povade i nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh