• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Orah

tomo07

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
12
Pozdrav, zna li netko tko vrši usluge bušenja ili kopanja rupa za sadnju oraha u okolici Varaždina?
Ili ima li netko za iznajmit svrdlo za traktor min. fi 50 cm?
 

bing

Novi član
Tu od
3 Svi 2014
Poruka
24
Koji je postipak za sadnju eko oraha. Ima li negdje napisano kakve sadnice, koliko po ha i sve ostale uvjete za sadnju eko oraha?
 

IMT542

Novi član
Tu od
18 Velj 2019
Poruka
15
Koji je postipak za sadnju eko oraha. Ima li negdje napisano kakve sadnice, koliko po ha i sve ostale uvjete za sadnju eko oraha?
isto me zanima za sadnice...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
isto me zanima za sadnice...
Ako sadis sortu koja je na eko popisu ministarstva onda moras kupit od proizvodjaca koji ju je stavio na listu, ako zeljene sorte nema na listi tada mozes i iz konvencionalnog uzgoja ako nije tretirano sredstvima zabranjenim u eko proizvodnji. Za to se trazi odobrenje nadzorne stanice za sadni materjal iz konv. uzgoja. Za poticaj broj sadnica po ha uvjetuje agencija.
Bila sta od ovoga treba radit u dogovoru sa nadzornom stanicom.
 

Nick1987

Novi član
Tu od
15 Tra 2019
Poruka
1
Dobar dan. Novi sam ovdje pa se tek snalazim :)
Zamolio bi Vas za informacije gdje se mogu nabaviti sadnice oraha sa svim potrebnim certifikatima? ako je moguce da bude sto jeftinije posto mi je potrebno cca 1500 kom za jesen 2019. Hvala unaprijed
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Dobar dan. Novi sam ovdje pa se tek snalazim :)
Zamolio bi Vas za informacije gdje se mogu nabaviti sadnice oraha sa svim potrebnim certifikatima? ako je moguce da bude sto jeftinije posto mi je potrebno cca 1500 kom za jesen 2019. Hvala unaprijed
Rasadnik u Starom Petrovom Selu, već sada dogovori narudžbu.....
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Može pomoć dali insekcitid laser može riješit ovo što pojede list ili on samo riješava jabučnog savijača? 20190511_131054.jpg 20190511_131514.jpg
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Od čega mi puca kora na pojedinim sadnicama? Jesenas sam te pukotine premazo dobro voskom a ono sad ponovo ispucalo. 20770 20190608_073007.jpg
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pošpricaj sa Neoram wg 30 g na 10 l vode. Moguće je ako duže vremena orah stoji u vodi ili vlažnoj zemlji, da se razvije rak kore.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Dalije to jaka malo koncetracija piš ljetno tretiranje do 0.25g na 10 litara? Dali se rak kore može izlječit ili samo suzbiti daljne širenje?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ja sam radio ovu konc. 30 g na 10 l vode, i dobro sam zalio po stablu posebno po dijelu kojem je oštećena kora..... Može se riješiti rak tako, ali jedan od nepovoljnih uvjeta je duže vremensko zadržavanja vode oko oraha što uvelike potencira nastanak raka kore.....
 

Srdjan2809

Novi član
Tu od
9 Kol 2019
Poruka
4
Pozdrav.

Da li ima neko iskustva sa sortom Lara?
Planiram sada na jesen posaditi 2,3ha što bi u intenzivnom zasadu bilo oko 720 sadnica.

Svako mišljenje dobrodošlo :)
 

Ivannovak

Novi član
Tu od
6 Velj 2019
Poruka
5
Pozdrav.

Da li ima neko iskustva sa sortom Lara?
Planiram sada na jesen posaditi 2,3ha što bi u intenzivnom zasadu bilo oko 720 sadnica.

Svako mišljenje dobrodošlo :)


I ja planiram isto jedno 660 sadnica. Mislim se izmedu Pieral Lara, chendlera i Tulare?

Di znate gdje se mogu nabaviti sadnice aa dokumetacion za eko?
 
Na vrh