• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa koliko sam ja skuzio kada je na ljevo onda poluge imaju konstantnu visinu-znaci sa pritiskom ih odrzavava stalno na npr 50cm od zemlje.

A sada kada ja okrenem na broj 5 poluge mi se negjde dizu a negdje spustaju.
Npr kada prednji kraj traktora ode gore on digne poluge malo gore i obrnuto.

Po meni bi taj potenciometar bio za to da odredis duzinu stroja koji je iza-u mom slucaju pluga.
Jer sa time odredujes i koliko ce on pri dizanju prednjeg kraja dignuti poluge-pa mi ti ima smisla koliko je stroj udaljen od poluga.

Jer npr razmisljam da sada ores sa tim traktorom i plugom od 6-7 brazda (nek budu 10Cola) i da obradujes valovitu ili brdovitu njivu nikako nebi mogao ustimati bez toga da jednako ores.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pozdrav svima!
Strongy...ala si zaorao duvan...svaka ti čast...kao da ga ni nije bilo, maltene!!!
Jako mi se dopada ta vaša zemlja,,,jako je fina, i lepa za obradu! Nadam se da i dobro rodi, kao sto izgleda!
Al moglo se tu još koji list duvana obrati, sa vrha - te ljute :roll: za uvijanje doma... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
S

strongboy

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Strongy...ala si zaorao duvan...svaka ti čast...kao da ga ni nije bilo, maltene!!!
Jako mi se dopada ta vaša zemlja,,,jako je fina, i lepa za obradu! Nadam se da i dobro rodi, kao sto izgleda!
Al moglo se tu još koji list duvana obrati, sa vrha - te ljute :roll: za uvijanje doma... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
iako se na slici vidi kao da jos ima listova za branje, us tvari nema..jel su nocne niske temperature zaledile listove duvana.a inace na ovi njivu vlasnik uopste nije usao brati.imao je i druge njive i nije mogao da stigne.pa je ovaj potpuno ostavio.inace nasa je zemljaopcenito laka.mada ima i jako jako teskih.moze se desiti da na jednu njivu od recimo 1 ha,sretnes od najlaksu do najtezu ;) .juce sam orao jednu njivu, da je bila jos samo malo vlaznija,tesko da bi je poorao.izgleda kao glina.traktor nit propada, nit ide,samo proklizava.a sto se plodnosti tice, idealna je za duvan.isto i za lubenice ;) ovaje godina bila idealna za zitarice pa je rekordan prinos bio oko 3 tona po hektaru.nema sistem navodnjavanja..inace bi bila mnogo plodnija.....jedino sto mi se ne svidja je to sto ima jako puno kamenja i to velikih ko prednji tocak od traktora..a nekad i vecih, koji su u zemlju i ne vide se.pa samo osetis jak udarac i traktor skoro stane.u najboljem slucaju ode lemes..a zna se dogoditi i neki lom na traktoru ili plugu.al sve u svemu dobra je zemlja.a sto se tice duvana za uvijanje doma :lol: .ne smes ni da pomislis da od vrha uvijes cigaretu :lol: .kad bi povukao makar jedan dim od takve ceigarete,osetices kao da ti je neko zabio noz u pluca..pa necs moci neko vreme ni da udahnes ni da izdahnes :lol: .to ti pricam iz iskustva. taj vrh je toliko ljut da nemozes ni zamisliti.od ovog naseg duhana cigarete mozes da uvijas samo od druge"ruke"a to je ta skoro najniza berba ne prva vec druga berba.ovaj nas duhan je veoma ljut.i zato se koristi samo kako "zacin" u pravljenu cigareta ;)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Najbolje mi se sviđa oranje od člana --jozek--!
MORE BITI DA JE ZBOG TOGA JER JE JAKO LEPO SLIKANO...SVAKA ČAST! baš lepo izgleda,onak školski! IPAK JE TO
LEMKEN! :lol: :lol: :lol: ali bez malčiranja nebi ništ napravil...!¨
p.s. kojeg mf-a imaš za lemkena?! :?:
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas se malo oralo kod nas.
evo lokomotive :prayer: :prayer:




plug kuhn multi master 121









 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

:mrgreen:
ako pozornije pogledas zadnju sliku, vidjet ces ga ispod stepenica ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Oranje,oranje,oranje...

čudno,nissam još vidio tako veliki traktor sa auspuhom dolje,ko da je neki šumarski...
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

:lol: home made auspuh. bio je auspuh gore na haubi.ali radi "bolje" preglednosti prebacen je dolje...
to je dx 230, 81.god,ima 147 kw
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

ooooohoooo ovo je strojka. sigurno se igra ovim plugovima :?: :D
a kako stoji kod okretanja pošto po sliki izgleda dugačak dosta a znam da deutz ima jako mali zaokret volana naprijed. to ima prednju vuču ZF ako se ne varam ili?
inače oranje izgleda jako rasipno.
 
V

valtra_8550

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma prava lokomotiva :lol: .tako ga ja volim zvat.je.malo je kod okretanja los,em dugacak,spor,mali "ajnslag"
ali iiiiiiideeeeeee..... mogao bi vuc i 5 brazdi bez problema ali eto.
brzina oranja je nekih 8.5 pri 1900 okretaja.

da.ZF
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Đizs,koja slika joka :prayer: :prayer: :prayer: :supz:
Kak Hurli ide s plugom?
Koliko je cola :?:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Oranje,oranje,oranje...

slika je prva liga, el mu plug diže prednji kraj i kolko kg. ima utega naprijed
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

jokapz kaže:
Od kolege Hurli xt 130 i Gregoire-Besson

znaš li možda koliko je platio plug?
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hurli ga nosi bez problema ide sigurno preko 7 km/h let s njim. Plug je mislim 4x14" Nediže mu prednji kraj ima napred 8 komada utega po 40 kg... E sad neznam koliko ga je platio on je njega uzeo prije 3g kolika mu je sad cijena najbolje vidi u Trgo-Gea ona je zastupnik za GB plugove.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Oranje,oranje,oranje...

He toma, pa kakvo ti je to oranje kad nemoš pobrojat brazde :lol: I ja bi takve zemlje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh