• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nisi ih dobro ni stavio,, inace su vidljivi odmah,,,
primjer iz posta iznad http://www.youtube.com/watch?v=9vUAP4z3mxE
u opciju Youtube kopiras samo iza znaka jednakosti, dakle 9vUAP4z3mxE pa bi to izgledalo ovako


[youtube:3aiyn7hy]9vUAP4z3mxE[/youtube:3aiyn7hy]

inace prije nego posaljes post imas opciju "prikaz" da vidis dali je uopce post u redu a tek kad je sve ok onda ga posalji ;)
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Oranje,oranje,oranje...

Malo oranja po suvom[youtube:3kyt9lxg]plHhCvYY5uI[/youtube:3kyt9lxg]] Snimak je nacinjen u 9 mesecu .
 
J

johnycaseih

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo ovako??jel sad dobro?

[youtube:38k0ojf9]9vUAP4z3mxE[/youtube:38k0ojf9]

[youtube:38k0ojf9]egz9DJIv38Q[/youtube:38k0ojf9]

[youtube:38k0ojf9]ssR3LAlV6Xk[/youtube:38k0ojf9]
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Oranje,oranje,oranje...

Luka. kaže:


hehe,i ja danas imao isti način, isti traktor i skinuta druga brazda...Nisam imao puno,pa skinuo zadnju brazdu i zapizdio ga do jaja.... :D :D
šteta,nisam imao fotoaparata u džepu da slikam,a bogami ni metra da izmjerim dubinu,ali sigurno oko 35cm...
zemlja se prekrasno rasipala, prva direktna i gas.... :lol:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo da probam uplodati svoj prvi filmić...
Glavni glumci su traktor Landini Powerfarm 105, plug 3x14" s rešetkastim daskama i moj stari za volanom dotičnog traktora :D
[youtube:24b0huc0]EcOdcedivyM[/youtube:24b0huc0]
Brzina je (poznavajući mog starog 6,8-7,0km/h), a dubinu nisam mjerio ali mislim da ima dobrih 25cm. Oranje je dosta lagano, kasnije sam ga ja terao i 9km/h , a mali samo prede i ne buni se... :D :mrgreen:
Da, brzine su po traktoru pa treba oduzeti i proklizavanje koje je bilo...
 
L

Luka.

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mrki88 kaže:
Luka. kaže:


hehe,i ja danas imao isti način, isti traktor i skinuta druga brazda...Nisam imao puno,pa skinuo zadnju brazdu i zapizdio ga do jaja.... :D :D
šteta,nisam imao fotoaparata u džepu da slikam,a bogami ni metra da izmjerim dubinu,ali sigurno oko 35cm...
zemlja se prekrasno rasipala, prva direktna i gas.... :lol:
ja isto nisam imao metar ali 35 cm sam ga sigurno pustio negdje i više :D :D
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo ja još imam jedan video od oranja nije baš kvaliteta ali nekaj se vidi
[youtube:1451mqek]SVlTNRrQPRo[/youtube:1451mqek]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo jedinica koju sam ja izorao:
pa300034.jpg

pa300031.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pozdrav forumaši...!
Vidim da svi vi pomalo orete...fino,fino!
Mi smo svoje oranje za sjetvu obavili (naravno i posijali,vec se zeleni!); isto tak odradili smo i 90% zimske brazde...cca.17 rali izorano,ostalo je još 3 rali na kojima je kukuruz,ali bude i to za 2-3 tjedna!

Uvjeti su bili idealni,perfektna vlaga...sve ok! Problema z štopanjem nema jer smo sve zapalili... :D

Glavni glumci Zetor 7340 i Vogel & Noot 950 3s (3x12 cola), te Zetor 4320 i IMT 757 (2X14 cola) koji je bil pomoćnik za precizno rezanje međa! Svi oni koji ga imaju znaju o čemu se tu radi! Precizan do bola... 8)

DUBINA ORANJA: 25-28 cm(ovisno o nagibu,nemre Zvex v breg više od 25,moram ga šaltati brzinu niže)
BRZINA: 2 brza,to je negdi oko 10 km/h-ako sam i krivu nek me netko ispravi!

EVO PIKČRS:

http://www.imagesforme.com/upload/a0776d28.jpg[/img]
36e873fd.jpg

248a612e.jpg

5006380d.jpg

ea2dc91e.jpg

f426825b.jpg

a78a6a5a.jpg

3bdb3664.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ova zemlja ko da je pogorila, ko pepel je :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

To je rezultat višegodišnje pravilne obrade i sijanja repice raoule koja rahli zemlju! DOKAZANO!Iako je na zadnjoj sliki krvavi pesek...al nema veze!
JOŠ DA IMAM NEKE TRAVE,SIRKA ILI SUSU! ajoj...pepel...!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zašto mi se čini ali plug nije dobro podešen :scratch
Oranje ti nije ravno,ili nije rešetka dobra za takva tla :scratch
Ovo kaj imaš zemlju kak pepel mi se ne sviđa jer kod daljnje obrade se jako "tone" s traktorom kad ideš na poorrano,pogotovo na friško oranje..ili se varam :scratch
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma dobro je podešen...možda ti se čini da je grbavo...trebal bi videti uživo...ozbiljno! Malo mi je tata zeznul z IMT-om dok je prešel par puta...nesu usklađeni!negda mi je grbavo dok ne uskladim brzinu i dubinu 1. brazde al dok to rešim rastura...

Stvarno tone traktor,nemreš se okrenuti z malem fergusonom... :lol:
Išlo bi direkt sijanje v brazdu...garantiram...!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kad se napravi pokorica na ovakvom tlu je fešta :finga: :finga: :mrgreen:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

nebi veroval..ja ovo proljeće sve zrotiral sve onak po ps-u,lepo,ma milina. POSEJALI, ZA DVA DAN KIŠA I SVE ZIŠLO...
bojal sem se,reko sad nebu ništ zišlo kad ono...možda to neje bila pokorica ONA PRAVA! AL NEZNAM KAJ BI SE TREBALO DESITI DA SE ONA NAPRAVI... :scratch :?:

EVO TI SLIKA...

b1653521.jpg
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

pokorica se ne stvara na svakoj zemlji bez obzira na usitnjenost to puno ovisi o sastavu tla ,to bi Bogec sigurno znal puno bolje objasniti
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa sigurno sastav igra važnu ulogu...
Ovaj moj primjer ne znači da je kod mene to nemoguće...na daj Bože da mi se napravi prava pokorica! Uzalud mi trud! :cry:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC7340 kaže:
Pa sigurno sastav igra važnu ulogu...
Ovaj moj primjer ne znači da je kod mene to nemoguće...na daj Bože da mi se napravi prava pokorica! Uzalud mi trud! :cry:
možda se varam :scratch ,ali ja sem mišljenja da vi v Prugovcu morete mirno spati kaj se pokorice tiče :lol: :lol: :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh