• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Meni treba s OLT-om 2×14 za njivu 1300čhv u komadu da ju izorem sa svim uvratinama 1h do 1h i 10 min,brzina u prosjeku 9-10km/h...


Tak i meni i to s malom potrošnjom
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa nemoj me jeb***, traktor je bio u brazdi, nije neravno jer se ore u smjeru tanjuranja, zemlja je srednje težine,a što se tiče brzine, baždario sam ih sa GPS-om na oba traktora, tak da ne lažu. a i vidiš da ne kližu kotaći. trebal sam se voziti sa GPS-om pa njega snimati da vidite. potrošnja je oko 25l/ha
 
T

tomonh

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kikić Mf oral sam ja kod sebe sa koleginim MF 3080 i nije mu baš bajno išlo,svaki traktor može orat,al ako neostvaruješ brzinu,i dok još odbiješ proklizavanja,
Sad češ reč da NH nevalja pa da taj kod tebe nemože orat samo se tješi.Ja bi mogo svašta pisat,ali želim biti objektivan.Polje od polja se razlikuju,sve ovisi o uvjetima u kojima se radi itd...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Već sam reko puno puta, svako radi sa svojim strojevima i kako hoće. Sto ljudi, sto ćudi 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kad več imate tako tvrdu zemlju,zakaj ne zavarite na lemeše noževe da režu brazdu na pola :?: :scratch
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo i od mene koja loša slika, slikano mobitelom , inače zaoravan karbokal

Slika024.jpg

Slika023.jpg

Slika022.jpg
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Kad več imate tako tvrdu zemlju,zakaj ne zavarite na lemeše noževe da režu brazdu na pola :?: :scratch
netreba, jer kad se namrzne preko zime, to se u proljeće rasipa ko ludo, pa u rano proljeće idemo zatvoriti brazdu, i malo otvoriti da se presuši, jer joj treba jedno vrijeme da se osuši,a to bude išao mali traktor i 5.60 sjetvospremač sa skinutim rotorima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas sam išao orat veče komade zemlje,pa sam posudio malo veči plug:
398142de.jpg

d01e6e34.jpg

213b0feb.jpg
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

el ti to prva brazda preblizu ili ide preduboko jer ju tak visoko složi?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

daniel2356 kaže:
el ti to prva brazda preblizu ili ide preduboko jer ju tak visoko složi?
Prednja ide malo dublje,da grabi malo više zemlje jer mi kotač gazi brazdu,a tu je bi mali brijeg na zemlji pa je više grabila..Inače nisam htio jako štelat plug pošto nije moj pa da ga ne raštelam..
5d4a1c35.jpg
ea7c52a2.jpg
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
daniel2356 kaže:
el ti to prva brazda preblizu ili ide preduboko jer ju tak visoko složi?
Prednja ide malo dublje,da grabi malo više zemlje jer mi kotač gazi brazdu,a tu je bi mali brijeg na zemlji pa je više grabila..Inače nisam htio jako štelat plug pošto nije moj pa da ga ne raštelam..
tu si u pravu, tuđi plug, najbolje ne dirati. ja završio sa oranjem, sad samo pranje strojeva i spremanje pod šupu, pa kolinje može početi...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

ajde sada jedno normalno pitanje..
jel kod vas ovih dana nije bilo kise ili unatoc tome polja nisu mokra pa se da orati?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kod mene bilo kise ali cini mi se da ce se moci orati...ostalo mi jedno 2-3 jutra.

Vjerojatno cu preksutra ici.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Oranje,oranje,oranje...

Dobra kombinacija,koliko je taj plug coli???
A zašto neoreš sa svojim trobražnjakom?!? :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

dino kaže:
Dobra kombinacija,koliko je taj plug coli???
A zašto neoreš sa svojim trobražnjakom?!? :scratch
Plug je 14 cola..

Ne mislis valjda na moj IMT trobražnjak :mrgreen:
Premalen je on za CLaas i nisam baš zadovoljan kak radi...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: Oranje,oranje,oranje...

Daj več jednom kupi 3 brazde pluga i ori ko pravi čovjek, a ne se sa tolikim traktorima patit sa 2 brazde!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh