• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

moram :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: se nasmijati :lol: :lol: :lol: krenulo je ponovo :D :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Marko355 kaže:
Daj več jednom kupi 3 brazde pluga i ori ko pravi čovjek, a ne se sa tolikim traktorima patit sa 2 brazde!
Kupi ti za oršu 3 brazde,meni su dvije dost ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Mir djeco :!: :blackeye

Evo malo oranja , okolica Zaprešića, CASE MXM 155 i Pietro Moro 3 brazde VARIO
17507159.jpg

17507157.jpg

17507156.jpg

17507154.jpg

17507153.jpg

17507152.jpg
 
M

MF3095

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Lp.Kaj je bilo tako mokro,ili tako suho,da se tako grdo oralo??
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gdje se to oralo u okolici Zaprešića? Jel to prema Brdovcu ili prema Pojatnom? :? :?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovoj mrcini ne smata niti suho niti mokro, on jednostavno paradira ovim plugovima u bilo kakvoj situaciji :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da od Mihalinca je.
Mjesto Savski Marof.
Tabla preko 40 ha

To je slikano 31 10 ove god, pa bilo je to prije kiša, takva je zemlja teška, i dost vlažna.
 
I

ivanm

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

samo da se nadovežem na raspravu o KS i broju brazdi. Čovjek u mom kraju kupi Agrotrona 150, svaka čast ima stroj, ali onda kupi i 4 brazde(mislim da je bil oko 100 tkuna nemojte me držat za rječ) opiči dajca sa 250-300 kg na prvom kraju po mojoj procjeni i gle jedva to sve vozi po ravnom u našoj zemlji na 25 cm, doduše neznam na kolko je naštelan plug, nisam ga pital al opet je to 150ks. Čisto za usporedbu drugi gazda ima MF 150 ks,neznam koja serija kad oni imaju one blesave brojke, ali ima 3 brazde i ore puno jednostavnije nego agrotron i bez utega ali opet ima mjesta gdje zasvira.
da nebi mislili da trkeljam Jaga vam može potvrdit jer vjerojatno pozna obojicu, tak da ti ori sa 3x14 i 80 ks(4 cilindra).
Uostalom možda i negdje ide na nekakvom pjesku na 2500 rpm ali mislim da to nije nikom u interesu bar ne onom koji se naradil da si kupi taj traktor.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Na drugoj slici predplužnjak niti ne dodiruje zemlju :blackeye
Ili plug nije dobro naštelan,ili lik nezna orat,jarak mu ostaje skroz pun,oranje neravno,i zašto ima malu colažu a 150ks.nebi baš onda rekao da se igra s njim :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivanm kaže:
samo da se nadovežem na raspravu o KS i broju brazdi. Čovjek u mom kraju kupi Agrotrona 150, svaka čast ima stroj, ali onda kupi i 4 brazde(mislim da je bil oko 100 tkuna nemojte me držat za rječ) opiči dajca sa 250-300 kg na prvom kraju po mojoj procjeni i gle jedva to sve vozi po ravnom u našoj zemlji na 25 cm, doduše neznam na kolko je naštelan plug, nisam ga pital al opet je to 150ks. Čisto za usporedbu drugi gazda ima MF 150 ks,neznam koja serija kad oni imaju one blesave brojke, ali ima 3 brazde i ore puno jednostavnije nego agrotron i bez utega ali opet ima mjesta gdje zasvira.
da nebi mislili da trkeljam Jaga vam može potvrdit jer vjerojatno pozna obojicu, tak da ti ori sa 3x14 i 80 ks(4 cilindra).
Uostalom možda i negdje ide na nekakvom pjesku na 2500 rpm ali mislim da to nije nikom u interesu bar ne onom koji se naradil da si kupi taj traktor.

Teska je to tamo zemlja.
Što se tiče utega, 300kg na agrotronu 150 je nista, 800kg bi bilo ok.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Znam ih obojicu, ali ne bi se štel mešati - po zagorski! Mislim da i jedan i drugi imaju prevelike traktore za male komade zemlje koji su kod nas. Dobro, imaju i manje traktore, ali iz osobnog iskustva i ovaj moj Lindner koji nije baš preveliki meni je ogroman jer se na malim komadićima koje malčiram susjedima jedva okrećem i jednostavnije bi mi bilo sa starim Zetorom. Kod nas su zemlje jako teške tako da treba biti oprezan s tim brazdama. Ja mislim da bi meni optimalno pasal npr. 2x14 cola. Znam za jednog samo je malo spigan pa ako ga gazda da jeftino možda bi se dal srediti. :) :)
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da se nadovežem na ovo o utezima. Mislim da mi je netko rekao da ima naprijed preko 1000 kg uteg na prednjoj hidraulici ,a pošto je plug isto težak oko 1,5 t jedan stari mehaničar kaže da bude puknul po pola - mislim traktor. Zafrkancija iz birtije. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
I

ivanm

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

2x14 za lindnera u našoj zemlji čisto dost i da je čim bliže zadnjim kotačima ali i da imaš 2x12 okretač možda još i bolje moje mišljenje(vidi mladenov). to je hrga betona ali da ima tonu neznam, možda i ima. poznavajući njega sve je moguće.
pozdrav
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

ivanm kaže:
2x14 za lindnera u našoj zemlji čisto dost i da je čim bliže zadnjim kotačima ali i da imaš 2x12 okretač možda još i bolje moje mišljenje(vidi mladenov). to je hrga betona ali da ima tonu neznam, možda i ima. poznavajući njega sve je moguće.
pozdrav
U 2×12 mu niti kotači neče ulazit...
Zakaj ćim bliže zadnjim kotačima?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jaga kaže:
Znam ih obojicu, ali ne bi se štel mešati - po zagorski! Mislim da i jedan i drugi imaju prevelike traktore za male komade zemlje koji su kod nas. Dobro, imaju i manje traktore, ali iz osobnog iskustva i ovaj moj Lindner koji nije baš preveliki meni je ogroman jer se na malim komadićima koje malčiram susjedima jedva okrećem i jednostavnije bi mi bilo sa starim Zetorom. Kod nas su zemlje jako teške tako da treba biti oprezan s tim brazdama. Ja mislim da bi meni optimalno pasal npr. 2x14 cola. Znam za jednog samo je malo spigan pa ako ga gazda da jeftino možda bi se dal srediti. :) :)

Mihalinec radi 100ha, a to na slici ore na tabli od preko 40 ha, mislim da je to dovoljno velika tabla za taj traktor :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Jaga, ak je plug pomotan to si ne kupuj jer teško se to rovna i ore, najbolje ti uzet ispravan plug i miran si onda. A kaj se tiče jačine traktora ni prejk za toliku zemlji već će mu dulje vrijeme trajat, neće se toliko forsirat. Ova kombinacija sa slika mi se sviđa 8)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gdje ima za kupiti ona pera sto idu iznad brazde za bolje prevrtanje?
Ako neko zna mozda kolko im se krece cijena?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh