• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
ivanm kaže:
2x14 za lindnera u našoj zemlji čisto dost i da je čim bliže zadnjim kotačima ali i da imaš 2x12 okretač možda još i bolje moje mišljenje(vidi mladenov). to je hrga betona ali da ima tonu neznam, možda i ima. poznavajući njega sve je moguće.
pozdrav
U 2×12 mu niti kotači neče ulazit...
Zakaj ćim bliže zadnjim kotačima?

..i mene zanima zakaj čim bliže kotačima, ja sam ga namjerno za jedno mjesto premjestio prema iza (na plugu),
plug je 12" a dim.gume 18.4
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zsolin kaže:
Gdje ima za kupiti ona pera sto idu iznad brazde za bolje prevrtanje?
Ako neko zna mozda kolko im se krece cijena?


U Pozegi ta pera za IMT, OLT pa cak i Vogel plugove imas u svakoj malo boljoj trgovini rezervnih djelova za poljoprivredu.Mislim da sam davao 200kn za jedno povisenje, nisam vise siguran, davno je to bilo.

Samo da upozorim, kvaliteta tih povisenja je na prvi pogled super (debljina ~8mm) ali nakon dvije godine sto ih imam na plugu (2x10") vec se polako pocinju ispravljati na dosta laganoj zemlji, tako da ih treba sa zadnje strane malo pojacati, da ih drzi savinute kako trebaju biti. Planirao sam ta pera praviti od lisnatih opruga debljine 5-6mm, ali nisam mogao naci dovoljno savinutu oprugu. Vidio sam takva pera i mogu ih samo pohvaliti, jer dok ih zemlja ispravi prije ce se plug poderati.

Pazi sto kupujes, svakako preporucam, ako imas mogucnosti kupiti originalna povisenja i znas da si miran.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

zsolin kaže:
Gdje ima za kupiti ona pera sto idu iznad brazde za bolje prevrtanje?
Ako neko zna mozda kolko im se krece cijena?
Najbolje ti je pera dat izradit...
Daš nekome koga znaš da radi u malo boljoj firmi koja se bavi željezom i naprave ti to bez problema..

Lijek za savijanje ti budem sutra uslikao ;)
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pitanje:
Obavljeno jesensko ranje. Ima li svrhe ove zime ili u rano proljeće navesti stajnjaka i zatanjurati ili možda ponovno zaorati? Ima li netko takvo isustvo. Ako se ide na oranje - opet duboko ili plitko?
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ja sam znao stajnjak izvest preko zime na izorano i zatanjurat u proljeće nije niš loše bilo.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Oranje,oranje,oranje...

Stiv kaže:
Pitanje:
Obavljeno jesensko ranje. Ima li svrhe ove zime ili u rano proljeće navesti stajnjaka i zatanjurati ili možda ponovno zaorati? Ima li netko takvo isustvo. Ako se ide na oranje - opet duboko ili plitko?
pa sad,po meni, :scratch moreš i orat,a moreš i tanjurat,sam nemoj pretjerivat sa gnojidbom ak kaniš sam tanjurati,jer onda to nebudeš mogel dobro potanjurati i budeš si napravil baš kontraefekt, :blackeye bude ti kukuruz nikakvi ako nebude kišovnata godina,
...a ak kaniš zaorati onda nemoj ići orat do pred sjetvu i dok zaoreš ni slučajno nemoj to ostavljat da se zapeče na suncu nego odmah ili najkasnije drugi dan napravi završnu pripremu,i onda siješ bez brige :D
...kaj se dubine tiče ,ja nejdem nikad preduboko(i ne radim to baš često) :mrgreen:
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ako češ vozit stajnjak sad po ovakom blatu više češ uništit zemlju neko što če ju stajnjak popravit.
A što se tiće obrade MIKE je to dobro objasnio. Sjedi 5
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

I kraj moja oranja:
Orači koji su zaslužni za to:
985d92d9.jpg


I jedna današnja slika,danas je počeo snijeg kod mene:
3460daed.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Oranje,oranje,oranje...

to se traži...
jel voziš raly sa traktorom po snjegu???
Jel se nije zamlja zamrznula,kod mene je temp - ,i nema više oranja,ko je pooro pooro je a tko nije,bude u prolječe...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

dino kaže:
to se traži...
jel voziš raly sa traktorom po snjegu???
Jel se nije zamlja zamrznula,kod mene je temp - ,i nema više oranja,ko je pooro pooro je a tko nije,bude u prolječe...
Malo jesam vozio,ali ne puno,ima vremena 8)
Nije još zmrzla,može se orat..
 
J

jokapz

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

nema više oranja,ko je pooro pooro je a tko nije,bude u prolječe...

Bit če još oranja kad smrzne korca odozgor jedno 3 cm onda se pravoljepo da orat.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hvala na savjetu.
Mislim da ću onda najbolje u proljeće dok se malo brazda presuši navesti stajnjaka pa lagano zaorati.
Ne mislim to raditi da sijem kukuruz, nego ove godine prvi puta ću pokušati posijati tikve za ulje, a preporuka je
da bi bilo jako dobro zaorati stajnjak. No, dok ja odlučio za novu kulturu, oranje obavljeno.
 
V

v.a.n.j.a

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bit ce jos dana za orat... VALJDA :scratch
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

da ste se manje zajebavali, sad bi bilo sve izorano :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (bez ljutnje)!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

da su ovi što oru s velikim traktorima i 2 brazde plugovima, orali sa recimo 3 ili 4 brazde plugovima, sigurno bi poorali prije ovog snijega :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

mislis na ovake likove:
[youtube:1qr1nhz7]1xLo_0aGRTQ[/youtube:1qr1nhz7]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: u jebote :shock: :shock: :shock: :shock:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA kaže:
da su ovi što oru s velikim traktorima i 2 brazde plugovima, orali sa recimo 3 ili 4 brazde plugovima, sigurno bi poorali prije ovog snijega :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

o075.gif
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

jel to pc igrica ili losa fotomontaza :scratch :rolfer: :rolfer: :lol: :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh