• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Oranje,oranje,oranje...

bolje da niste ovo objavili na forumu.to je stvarno ludost,jer ponovno postaviti zadnju brazdu i ucentrirati je bit će gotovo nemoguće.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

stopala se kuruzovina na pretpluznjacima.
ja sam isto bio za opciju skidanja zadnje brazde bez diranja grede, ali brat donio plocevinu, tata se uhvatio brusilice i eto sta se desilo.
radit ce se 2+1 samo kad malo zatopli i kad dodje inspiracija..

nadam se da nece bit prevelik problem to slozit. stavit plug na ravno, sve dobro premjerit i povarit. zvuci jednostavno, a hoce li tako biti.. vjerovatno ne :roll:
znat cete tamo negdje na prljece ;)
ako ne uspije, bit ce dijelova za kverneland na prodaju :mrgreen:
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koje su daske na njemu?Ako su 8 ja sam potencijalni kupac. :D
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

E svasta sam vidio ali ovakvo sto nikad :shock:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

f045.gif


Bobo, makni mi opciju editiranja dok nisam obrisao slike :?

ocekivao sam takve komentare, ali nisam ocekivao da ce vas toliko biti u isto vrijeme :|

@kiraj, polakse, ne predajem se jos..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Oranje,oranje,oranje...

to kako si zamislio da ćeš ga zavariti ne pije vode je zavar će izbaciti gredu i od toga više neće biti ništa.bit će red na čela grede gdje je odrezana zavariti limene ploče debljine 20-ak mm i dati ih preglodati tako da bi te ploče bile ravne i da jedna na drugu lijepo nasjedaju,poslije ti preostaje da izbušiš rupe i samo stegneš vijcima.čini se dosta jednostavno ali nije,a ovakvo nešto vam stvarno nije trebalo.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Oranje,oranje,oranje...

@Tibor 88 ,daleko smo za trgovinu a bilo je malo u šali.Sada ozbiljno ,da li znaš koji je tip dasaka na plugu?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Re: Oranje,oranje,oranje...

,,,e kad smo kod rezanja bilo je umjetnika kaj su rezali istim slučajem Kvernelanda odnosno 6brazdu zbog "navodno da je više grabila" :blackeye :scratch
vrijednost pluga je bila oko12000eura

i na kraju došli do zaključka da ga traktor lakše vuče,da se lakše izlazi iz ulice(predugačak),......i sve super dok nije saznal direktor
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

kiraj kaže:
@Tibor 88 ,daleko smo za trgovinu a bilo je malo u šali.Sada ozbiljno ,da li znaš koji je tip dasaka na plugu?

znam,znam ;) neznam koji je tip. prije sam usporedjivao po slikama ali sam zaboravio koji mi je tip bio najslicniji..

@josip, u biti neznam sta da ti odgovorim. vjerovatno si u pravu. nadam se da nisi. jedino u sto sam siguran je da mi nije trebalo pokazivanje toga
a050.gif


i dalje stojim kod toga da ce se to napraviti kad mali zatopli (iako mozda zbog ovog malo i pozurim radove), a onda ako ne bude islo mozete mi reci rekli smo ti..
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Prilikom spajanja pluga OBAVEZNO nove lemese stavi na sve 3 daske, ili ih poskidaj, da jednako nasjedaju sve 3 na zemlju, izmjeri neke udaljenosti izmedju 1. i 2. glave, pa tako slozi i 3. plocevinu koju ces variti na plug, najprije odnesi na poravnavanje tokaru i nek ti izbusi rupe za spajanje ploca. tako zasarafljene ploce vari za plug da se one same ne bi uvinule od varenja.

Susjed je od dva dvobrazna slavonca napravio jedan trobrazni i gredu za trecu brazdu je radio sam. Kad je sve povario gdje ggod da mjerim razmake, u 1mm su bili tocni za 3. brazdu, tako da i nije neki problem, pogotovo ak imas betonirano dvoriste, sto moj susjed nema.

Uglavnom, puno ti srece zelim u sastavljanju ploga, ako ga ne uspijete sastaviti, opet ga mozes odrezati ;)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

o tome ja i govorim.. plug ce ic u garazu i polako. sve dobro premjerit, poravnat pa ce se vidjet sta ce greda rec.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Oranje,oranje,oranje...

A nije mi sad jasno..
Zast ste ono odsjekli brazdu?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Oranje,oranje,oranje...

Aha..znaci nema sarafa....
PA ako se potrudite mislim da cete i uspijeti.
Nije to sveto pismo,samo malo paznje i bit ce ok.

Je,malo mu je tesko sa 3br....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma ajde, što tako napadoste čovjeka, složit će oni to bez frke, nije to sveto pismo, za majstora koj ima imalo smisla to je mačji kašalj ;) :D

moj stari, inače maher za sve je radio već plug 1+1 za neke vočnjake, prepravljao mu noseću konstrukciju, tak da se plug selio s lijeva na desno pomoću hidro cilindra, kod okretanja brazdi, znaći bil je dvobrazni okretač, al ga je prepravil po želji vlasnika u 1+1, plug u centru, čovjek prezadovoljan, ore s 560, ima dodatnu hidrauliku na njemu za te sve cilindre :mrgreen:
tak da, sve se može :!:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa onda ni ptoizvođač nebi mogao napravit 2+1 ili 3+1 plug da je nemoguće. Uz dbar trud i to će funkcionirati ko da nije ni rezan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,228
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tibore, ako ga nebute prepravljali na 2+1, kupujem takvoga kakav je. 3. brazdu mi dadete za dijelove. i još probam one vaše kobasice iz korita ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: Oranje,oranje,oranje...

marko93 kaže:
Marko355 kaže:
Daj več jednom kupi 3 brazde pluga i ori ko pravi čovjek, a ne se sa tolikim traktorima patit sa 2 brazde!
Kupi ti za oršu 3 brazde,meni su dvije dost ;)

Ja sam se našalio, ali pošto vidim da sve shvaćate ozbiljno, neću više...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

ZJ kaže:
Tibore, ako ga nebute prepravljali na 2+1, kupujem takvoga kakav je. 3. brazdu mi dadete za dijelove. i još probam one vaše kobasice iz korita ;)

hm.. nemogu. mora se prvo sloziti i isprobat da mogu pokazat da radi :)

Marko355 kaže:
Ja sam se našalio, ali pošto vidim da sve shvaćate ozbiljno, neću više...

pa bas se i nije vidjelo da se salis. iako moram rec da si mene dobro nasmijao ..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Pa onda ni ptoizvođač nebi mogao napravit 2+1 ili 3+1 plug da je nemoguće. Uz dbar trud i to će funkcionirati ko da nije ni rezan
naravno da se može napraviti ali oni imaju za to pristroje na kojima se sve to sastavlja i tu nema odstupanja.vjerujem da će i tibor sve to napraviti kako treba ali će se malo više napatiti.
samo tibore kada budeš zavarivao gredu poželjno bi bilo da to učiniš sa bazičnom elektrodom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh