• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

Malo moment ljepila riješit će situaciju za tren, tako da ne moraš trošiti struju bez veze. Ako se pokaže da plug radi kak treba, možeš samo elektrodama malo pripikati okolo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Oranje,oranje,oranje...

:lol:

s obzirom na reklame, moglo bi funkcionirati
k025.gif
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Čujem da je onaj Patafix dobar :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Malo kasnim sa slikama, ali barem malo i osvježim temu u ovim neradnim danima :mrgreen:





 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

toma84 kaže:
Opet rus pod plugom, hurlići odmaraju :)
To je pravi posao za rusa , hurliči previše troše kod oranja jer treba držati velike okretaje ,a rus se igra sa tim plugom.
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

josip123 kaže:
komšo traži takav plug,jel možda na prodaju?
Nije još, ali možda bude posle proljeća jer bi mi uzeli okretač.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja imam L-950 i kupit ću okretač ali neću prodavati ovaj stari iz tog razloga što imam u planu kupiti traktor oko 90ks pa bih ga ostavio za njega.komšo je radio sa mojim i super je zadovoljan pa je rekao da bi si volio kupiti nešto takvo ili malo manje.
tvoj je plug vjerovatno 10"-14" a to bi mu bilo idealno jer su kod nas zemlje dosta teške i 3X10" bi mu za 70ks bilo idealno.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

zadnja serija VN L850 koja je stigla na naše tržište imala je još jednu rupu za štelnje i taj plug je bio 10"-12",pa sam pomislio da je možda i tvoj jedan iz te serie.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo malo slika od oranja da osvježim temu...!nisu friške al kaj je tu je...

datum : 21.11.'09.
vrijeme : maglovito ko nikad! temp cca 10 stepeni
uvjeti : što se tiče zemlje,savršeno ali problem stvarala magla ponekad...
dubina oranja : 25 - 28 cm... :?
okretaji : 2200 rpm,potrošnja cca 9 l na ral/jutro
uloge : Z 7340 i V&N 950 3X12

ec77b69e.jpg
300eb772.jpg
747faa97.jpg

8bfde766.jpg
026f0ce5.jpg
26b70402.jpg


Ovo mi je bilo oranje za uživanje... :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC daj mi reci jesi li ikada lomio taj plug?vidim da ti je ovaj dio gdje je prvo crtalo u drugoj boji.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Oranje,oranje,oranje...

BELEC
Dobar plug...
Od koliko do koliko je to coli?
Jel se štopa kad se zaorava kuruzovina?
Zašto si uzeo baš te daske,a ne pune?
Kak ide traktoru,jel bi mogo bez prednje vuče?
Koliko si ga platio?
:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug nikad i nigdje nije lomljen, to garantiram jer sam orao s njime, a ovo što je druge boje, to je samo dodan nosač za crtalo na drugoj brazdi, eto samo toliko, a sve ostalo vam bude belec rekao!
Inače, plug je odličan :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug dobro izgleda ,a meni se posebno na njemu dopada što ima pretplužnike to mi je super, ja bi to stavio i na naš.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

da, plug nikad nije lomljen...!
druga boja je nosač za prvo crtalo jer smo to nadograđivali pošto ga nema tvornički...
kupili smo ga polovnog,izoral je nekaj malo,bila je još boja na predplužnjacima...
cijenu točno neznam...
i da sad kupujem novog uzel bi točno ovaj tip daske...to je milina za naše zemlje...!
Štopa se na kukurziništu gde je prethodno bil jaaako gust kukuruz,općenito gde je velika masa, dok na kukurziništu gde nema previše mase(normalni uvjeti i malo mase) ide ok!
ja sem se baš iznenadil ove jeseni jel mi je sve zatrpaval,mislim na ono kaj nismo palili jer smo spalili 90%....a prošle godine sem imal problem! sad sem spustil predpolužnjake i išlo je ok...ništ mi se neje štopalo ALI-NE PREPORUČAM OVAJ PLUG ZA ZAORAVANJE KUKURUZOVINE! :oops:

Znači gde je mala masa je ok,ali gde je puno mase štopa se...još ak je friško iz kombajna ili berača! nejde...

Zeko nemre bez prednje vuče ni pomisliti...to je logično...proklizava...!
A NEJE TO 100 KS...I LAKŠI TRAKTOR +100 KS GA NEBI MOGEL VLEČI BEZ PRVE VUČE TAK DA...

sve u svemu sam jako zadovoljan s plugom...i z oranjem ove godine općenito...!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh