• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

hm..
a015.gif
nisam zadovoljan ovom snimkom gore.
ajde, pravac mu je ok, ali jarak nije cist. oranje neravno i ostaju velike grude. pa tko ce to potanjurati? a da ne govorim da s tolkim traktorom vuce samo 1 brazdu..
a070.gif






:mrgreen:
 
K

Kordunas

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

to sto on radi zove se duboko oranje,pogledajte koliki je jarak iza pluga prije nego se nesto zemlje vrati u njega
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: Oranje,oranje,oranje...

to je oranje za sadnju vočki ili vinograda,tzv. rigolanje
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

ursus 4514, promijenio sam ti adrese videa da se mogu gledati.

[youtube:31i9pg70]WQ5VjOLhsxw[/youtube:31i9pg70]

[youtube:31i9pg70]JBA3RDh3p8k[/youtube:31i9pg70]

[youtube:31i9pg70]MCQ9S7UBbjQ[/youtube:31i9pg70]

[youtube:31i9pg70]jNicfl93zBs[/youtube:31i9pg70]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Re: Oranje,oranje,oranje...

ajme, ajme, ajme...ccc

koliko kukuruzovine gore, jel to preorano il nije :!: :?: :?: :?: :mrgreen:

nebi ti prijatelju u mom šoru orao, ni sjeo u traktor, a kamoli plug vukao s njime :!: ;)

ccc :D ;) :!:

a tko polomi prednju šajbu :?: :?: :?:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Re: Oranje,oranje,oranje...

a tko polomi prednju šajbu :?: :?: :?:[/quote]

možda noga od neke ženske :lol: :D
 
U

ursus4514

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ma takva je jednostavno zemlja tvrda je kao vrag......sjecam se kad je tetak za zetora kupi Vogela 2+1 14" pooro je 5 hektara na toj tabli i rukla greda po pola zadnje 2 brazde ostale u zemlji...i onda su se odlucili za ovog Lemkeena jace je konstrukcijski građen zato jer je to 3+1 samo je četvrta skinuta, a oranje izgleda tako to je vrsio zmaj 142 a nije istarupiranoa , tarup nemamo a i onda su visoke te stabljike i puno suske ima ali tako je svake godine poorano nece ju nitko da radi kaze mi tetak, samo zbog toga ali eto on u nju polako ulaze a i radio je jedan tu iz sela nikad nije orao radio ju je 10 godina i samo je tanjuro nikad orano e sada kada smo mi dosli to je nes najgore a imam i videa na laksoj zemlji samo moram postavit dugacki su po 100mb eto toliko od mene!

Da a šajba je ljetos pukla ujutro u jedan sat pocetkom sedmog mjeseca vršili smo pšenicu i za rusa 82 zakacili kamionku 2 vagona i nije mogo i zakacili ga od naprijed vukli i pukla sajela i u sajbu ali neki dana je zetor registriran i ona promjenjena a on je star godinu i pol ima oko 2200 sati!
 
U

ursus4514

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

eo jos malo od mene! ;) ;)
[youtube:17arbidk]D0K02jY54T8[/youtube:17arbidk]
[youtube:17arbidk]S6yxLlhaiGE[/youtube:17arbidk]
[youtube:17arbidk]9ZZ_h4y8WvI[/youtube:17arbidk]
[youtube:17arbidk]KvPaZLEZ9ow[/youtube:17arbidk]
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Oranje,oranje,oranje...

[youtube:ddndbdej]y8dFzJLkrxE[/youtube:ddndbdej]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: Oranje,oranje,oranje...

Robi
Uteg izgleda zbilja opako 8)

Kad si u traktoru ides brže? Koja je to dubina?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hvala zsolin na postavku videa.
uteg mu puno znaći, a oral sam brzinom 6,8 i dubina 28-30.
Jedino na teškim zemljama mi plug ne radi lijepo, prva brazda je veća od ostale dvije i ne mogu to skužiti.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Re: Oranje,oranje,oranje...

robi kaže:
Hvala zsolin na postavku videa.
uteg mu puno znaći, a oral sam brzinom 6,8 i dubina 28-30.
Jedino na teškim zemljama mi plug ne radi lijepo, prva brazda je veća od ostale dvije i ne mogu to skužiti.


nemaš samo ti s tim problema,gdje prođe kotač traktora tu se sabije zemlja ako je mokro i jos je k tome teža zemlja za orati tu onda tak ispadne, odnosno prva brazda nije samo prevelika nego se ona ne "rasipa"
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Re: Oranje,oranje,oranje...

nakon prepucavanja o snazi traktora i broju brazdi, popi*** smo i uzeli brusilicu u ruke :shock:

prije:

p8170248800x600.jpg


poslije:



ako bude problema sa slaganjem te trece brazde natrag, najebali ste! :lol:

( u biti je to dosta dugo u planu, ali smo to srecom radili u petak pa otkrili da je "antifriz" malo zamrzao..)

isproban je odmah taj dan po par cm snijega. pretpluznjaci skinuti, sada mu samo fale ona pera tj povisenja daske ali ide i ovako..

kod zaoravanja biljnih ostataka je pozeljno baciti ureu, ne? :blackeye



snjezna idila
k045.gif







286.png
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: Oranje,oranje,oranje...

nije me briga ali ja bi rađe odšarafil zadnju brazdu negu ju otpilil :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zašto ste skinuli predplužnjake :scratch

I jel niste mogli odšrafit zadnju brazdu,znam najlakše je fleks u ruke i udri :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Manijaci prerezali kvernelanda...

SVETOGRDJE!!! SRAMOTA!!!



A sad iskreno. Hocete ostaviti one dvije daske za rezervu, il ce se praviti 2+1 sistem? Ako se bude 2+1 izmisljalo, moglo bi biti skakljivo to sastaviti i ucentrirati.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

a mogli ste samo skinuti zadnje dvije brazde dolje, a ne rezati gredu... :madmana: :madmana: :madmana:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh