• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

skolan93 lepe slike...svaka čast=vidim da se trgaoval s poljopskrbom....DF+Kuhn...poznata kombinacija...!

evo i mojih slika od proljetnog oranja...zaoravanje gnojnice...(i gnoja,al se ne vidi na slikama)

nemojte misliti da je to od ovih dana...bilo je to prije mj dana... :D

9b7bb5fe.jpg
d94b5649.jpg
e4a83a72.jpg

38c8ec49.jpg
4bb79ccd.jpg
971828f0.jpg

4a2e994f.jpg
 
S

skolan93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Belec7340
kad vidim tvoju zemlju i usporedim ju sa svojom slaninom izgubim volju za poljoprivredom :cry:
osjećam se diskriminirano :mrgreen:

moj susjed ima isti takav plug,a ore sa lamborginijem 100ks i ima šta za vuć,isto tako i drugi susjed ore sa tri brazde i agrotronom 110ks i ide mu malo bolje ali nije to to

nego kolko tvoj zekan ima konja
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da se Belec ne uvrijedi, ali fučkaš takve zemlje. Znam ja kakva je to zemlja, milina za raditi ali nije neka kvaliteta. Ili suša odnese ili ak ima dosta kiše onda voda potopi. Strunjak iz prugovca na istim takvim zemljama ove godine ima strašne probleme sa svojim povrćom. Salatu odnijela voda, zelje kaže da je dosta loše. Šečerca mu propalo kaže 60 posto minimalno, a sve zbog previše vlage. Ja sam na svojoj zemlji također imao problema s vlagom, no manifestiralo se u obliku bolesti, nije utjecalo na rast. Jedva sam valjda izvukao prvu turu zelja. U 14 dana sam prskao 4 puta i čini mi se da je stala bolest.
Svaka je zemlja dobra, ovisi kakav je gospodar :mrgreen:
 
S

skolan93

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Svaka je zemlja dobra, ovisi kakav je gospodar :mrgreen:
[/quote]

tako je cabage,potpisujem ovu izjavu

imam i ja takve zemlje par rali oko 6-7 laka je za obradu jer je to riječna terasa na koju kupa kad poplavi nanosi mul
nisam ni ja baš s njom zadovoljan zbog poplave tijekom zime,na njoj najbolje uspijevaju proljetne kulture,oće i žito narast(bez umjetnog gnoja skoro ništa) ali gdje dođe poplava tu ostane gola zemlja

ne mogu reć da ne valja bila bi prva liga kad ne bi bio poplavve
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

skolan93 kaže:
nego kolko tvoj zekan ima konja

85 ks je zekan...a plug je na 12" :)


da,strunjak ima zemlju na drugom kraju,rekli bi naplavno područje...AL UBITI SMO NA ISTOJ NADMORSKOJ VISINI SAMO JE ON Z DRUGE STRANE...al mene poplave opće ne muče več suša(NA BREGIMA PEŠČANIMA :x )...al ok je,ne žalim se...

CABAGE dobra ti je izjava...dodal bi da nije poljoprivreda za svakoga na ovo tvoje! :lol:
 
M

mladi kosac

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

belec7340 jel to zetor 4340 ore sa vogelom,na koliko cola si stavio plug
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Oranje,oranje,oranje...

mladi kosac kaže:
belec7340 jel to zetor 4340 ore sa vogelom,na koliko cola si stavio plug

ne...naravno da ne!hehe... :lol:
to ja tata došel među mi odrezati...onak po p.s. da to napravi jer ja nemrem z 7340!
4320 vleče IMT-a 2X14"
vogel je na 12"....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kaj se još nisi ispraksiral orat uz među s tri brazde, ak ju i mrneš prvi put nek mejaš oprosti za početak :mrgreen:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,094
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo par slika sa danasnjeg oranja...
orao sam komad (vrlo mali),to je bila neka sikara pa je jednom poorano i sada ponovo sam isao sa 533 i plugom gassner 12":

dsc02271800x600.jpg

dsc02266800x600.jpg

dsc02267800x600.jpg

dsc02268800x600.jpg

dsc02269800x600.jpg

dsc02270800x600.jpg
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,094
Re: Oranje,oranje,oranje...

To sto je orao ,tu su extremni uvijeti:nije orana zemlja,puno korijenja,malo i vlazno,i brdo je-ali uspio je okreniti zemlju.
Tako da vjerujem da u njivi u normalnim uvijetima mora ici kak treba.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kod mene
[youtube:346izgvm]-NGwUZDWXrA[/youtube:346izgvm]
 
H

hurliman122

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nemoj zajebavati narod da si orao sa 533 s tim plugom a od naprijed nema ni utege koliko mogu da vidim i još da ore ledinu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,094
Re: Oranje,oranje,oranje...

A da,mislis da bi se zajebavao tek tako?svasta...
Zao mi je sto nisam snimio video u radu,ali bit ce cim skinem repicu,pa ako nevjerujes budes se uvjerio.
Cak vjerujem da ce ici u 1brzini,a ovo sam radio u 3sporoj.
 
H

hurliman122

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa ja jedva orem bašću sa 539 i dvobraznim od 10cola a poslje idem samo sa malom frezom,znaći nema nikakvog gaženja.Ali ako budeš snimao snimi sve u kompletu jer vidio sam ja kako fergo ore i sa tri brazde ali se naprijed nazirala sajla koja je vukla fergusona.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,094
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa ok,nije sad ovo oranje sto sam orao neko perfektno,ipak je to bilo do max 15-16cm,i nekazem da mu je lako ali napravio je .


kako fergo ore i sa tri brazde ali se naprijed nazirala sajla koja je vukla fergusona

vidio sam i ja,ali toliko vremena nemam.:) btw pogledaj da na oranju nema nikakvih tragova od velikog traktora.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh