• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

To je Leopard plug ?
Vidim da je sličan kao i ovi moji RX plugovi 3x16 a oni su Leopard .
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Puno me pitas, ali mislim da je to leskovacki plug...

Vlasnik tog pluga je onaj susjed koji sa Ursusom 335 ore s 3 brazde. Onaj trobraznjak je napravljen od istog ovakvog pluga ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Leskovac ? Stvarno nisam znao pa sam zato i pitao .
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bar mislim da je... Nisama se zagledao sto pise na plocici. U ponedjeljak opet idem na selo, pa cu procitati.

Mislim da je LEMIND Leskovac, jer je prije rata lokalna poljoprivredna zadruga izmedju ostalih prodavala i njihove prikljucke...
 
B

Bobo

Guest
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo malo si ga zajaho pravo ili mi se samo čini...i dimi malo mora da je CR motor ovaj novi IMT-ov ;) :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ne dimi niti najmanje. Problem je u losoj kvaliteti videa. Aparat mi ne voli snijeg, pa onda video svakako ispadne...

prva direktna na 1600- 1700 okretaja, nije niti ganjanje...
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Ne dimi niti najmanje. Problem je u losoj kvaliteti videa. Aparat mi ne voli snijeg, pa onda video svakako ispadne...

Pa da mora da si snimao sa istim onom aparatom kao i kod mene :mrgreen: :mrgreen: ..šalim se naravno
...nego imao sam dojam da ima šta vuči ali naravno da su uvjeti dosta loši a i bašća je bašća..pogotovo bakina ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Snimano s istim onim aparatom ;)

Orano je na 30 cm dubina po blatu. Vidio si kako brat gaca cizmom na kraju clipa ;) Nema veze sto je basca, ali je blato problematicno...
 
A

Axial

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da, profesor Mile Culjat je iz Osijeka, ali nije Slavonac nego porijeklom Licanin. Neko vrijeme je radio i u Zagrebu kod 'nas' na mehanizaciji, a meni je predavao transport u poljoprivredi. Nadam se da je dobro, da ga zdravlje dobro sluzi i da je u zasluzenoj mirovini. Da, na njegovim predavanjima ponekad je bilo smjeha do suza....
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

E tako sam i ja nekad "tero kera" po snijegu jer kad bi neko reko da se nemože fergusonom orat po snijegu... :D 23. 12. zakačim dvobrazni 10" okretač JD za IMT-533 i odem orat, a snijeg oko 15-20 cm. Provučem lance kroz felge, uključim blokadu i da vidiš što nemože ferguson orat po snijegu. ;) Ali bome ta je zemlja bila "bolesna" par godina jer sam je pooro po mokrome i zaoro sam sav taj snijeg.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pa zar nije bolje za zemlju kad se snijeg zaore?
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije bolje, jer ju oreš mokru, zbijaš ju...
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pazi, ovo se sad ostavlja da prezimi, i kad je zemlja vlazna poorana, valjda ima veci sadrzaj vode u sebi. kad se voda smrzne, rasiri se i prorahli zemlju. Na proljece se povuce i imas super njivu...

Tu se nista nije gazilo, osim kad sam uvratine orao...

Ne bih znao, ovo mi je prvi puta da sam ovako orao, pa cemo vidjeti sto ce ispasti od toga...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hehe :blackeye
Bobo slušaj šta ti ROKI govori i uči , u pravu je !
 
M

matija

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

kod mene je bilo par slucajeva di su neki orali po blatu i tako upropastili zemlju,a ljudi poceli govorit kako je za to krivo umjetno gnojivo i nikako ih uvjerit da je problem bio u oranju po blatu
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hmm, sad je malo kasno, budemo vidjeli sto ce od ovog na kraju biti.
Mozda se moja zemlja drugacije ponasa od vase crnice u ovakvim slucajevima?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Oranje,oranje,oranje...

BOBO
Dobre slike. Dobra zemlja. :D
Nemoj više govorit o prednosti i lakoći obrade svoje zemlje jer će te Ratarko ubit. :D :D
Kažu da obrada po mokrom ostavlja dugotrajne posljedice.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

a sra onda?treba cekati proljeće da se osusi ?šta onda orati?ne pada mi na pamet....
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh