• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ma da imam samo jedan metak ne bi ga na bobu potrošio ;)
Nije bobo jedini sa lako obradivom zemljom ... vidim ja i na slikama drugih ljudi također da ima lagane zemlje a toliko metaka ipak nemam :blackeye :lol:

Samo vi šaljite slike iako imate laku zemlju koju ja vidim samo u lončanicama sa cvijećem !
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

hehe...ratarko koja je tvoja zemlja klase?
 
S

sapat

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
oralo se teško...blato i proklizava se dosta...ali ide nekako...jedva sam pluga namjestio kako treba...a mozda cu morati još malo...


Lijepo poorano ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
hehe...ratarko koja je tvoja zemlja klase?

Četvrta i peta klasa .
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

tako su i moje njive...4 i 5 klasa...a kolika je kiselost zemlje?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
tako su i moje njive...4 i 5 klasa...a kolika je kiselost zemlje?

Pojma nemam .
 
Č

Čugi

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo ;)[attachment=0:51836]prem.jpg[/attachment:51836]
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Imam Lemindov katalog prikljucaka i ja, ali svejedno hvala ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Gledam , gledam .
Još ide sa 88-icom koja je slabija od mog Forda . Ima samo 210 KS .
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

A cini mi se zemlja slicna tvojoj... neka masna i sve se sjaji...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa bas se vidi da ne ore duboko?najmanje oko 20-25 cm?
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko ajd da te nešto pitam....jel imaš dojam ili znaš da tvoj mf može bolje poteć od forda...znači jači...ako se to uopće može uspoređivat al imam taj dojam baš zbog tih motora...kao što je i josip rekao to kje negdje jako ko vrag
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Da , može biti ali sigurno ne bi mogao raditi sa tolikim plugom da je baš teška kao moja .
Moj Ford ne može 10 metara raditi sa tim plugom na mojoj zemlji .
Aaaa i taj majstor sa slika je malo smotan ... ore kao da nema oči , neravno je oranje .

Za krx-a ... Rekao bih da su tu negdje Ford i MF po učinku .
Samo MF je dosta lakši pa ga sada planiram dodatno opteretiti utezima .
Da li je jak zbog vario mjenjača ili SISU motora to ne bih znao ali ipak mislim da je u mjenjaču fora .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Eeee Bobo mi svoju zemlju pooremo kak nam pukne ona stvar i opet dobro bilo zimska il predsjetvena ašta je ovo...po mome nit jedno nit drugo a nit šta valja....najozbiljnije mislim...eto samo da obrazložim ovako slagana brazda nije ništa ispromiješana takova teška zemlja još ako je plitko.... :scratch
Ratarko zato se inače ja slažem sa tobom zbog tvog dubokog oranja jer ti na pliće ili preplitko nebi ama baš ništa napravio a moja brazda primjer se sama mješa automatski još pogotovo sa ovim daskama...strašno nešto
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

je, grbavo je... ali mozda ipak ovaj bajo ne moze bolje...

Vidis da je to prasenje strnjaka, pa mu mozda nema neke veze kakvo ce ispasti?

A za nesu zemlju nemam komentara, slike govore vise od rijeci, i to je dokazano... Vise ih stavljati na forum, nema smisla ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Što se tiče ovog Forda, ide jer je ljeto i to je vjerojatno ilovača, k'o i kod nas na Bilogori ona nije tak teška... kad se ja svojim Deutzom zapićim u naš Podravski pjesak s 5 brazdi (zahvat 2,5m)... ;) :mrgreen:
[attachment=1:f0c32]t.jpg[/attachment:f0c32]
[attachment=0:f0c32]rr.jpg[/attachment:f0c32]
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

koliko je ks taj traktor?kako zimsku brazdu oreš?isto sa pet brazda...??
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

120 ks traktor, dubina 50, zahvat 2,50m... ;) to je bilo samo zakapčeno danas je bio rez, sa 4 brazde (12") odlično ide,
samo ga cesta muči ne smijem naglo krenut, i dok dižem plug prvo se dignu prednji kotači a onda plug. :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh