• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Oranje,oranje,oranje...

pa sam si rekao osjeca se na domacem terenu :mrgreen:

islo je bez problema nije lijepio ali nije ni bilo mraza sto me je malo i iznenadilo samo steta sto sam morao odustati zbog kvara u prednjem lijevom tocku
naime naka sam nekada davno mijenjao one lezajeve na poluosovinama zabotavio sam da osiguram onu maticu i samljela mi je jedan lezaj ali to je rijeseno za pola sata :oops:

najzalosnije od sveg toga je sto sam morao da idem nekih 2km rikvercom posto cim krenem napred on blokira ;)

ma rus je bog kada imas rezervnih dijelova hehe

EDIT i tacno zemlja je bila jako sabijena i jos jedno pitanje koji su ovo plugovi pozajmio sam od kolege posto ja sa moja 3x ne bih mogao, ne da su dobri nego odlicni
 
Z

zoki

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

za zagorce to su normalni uvjeti rada :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Re: Oranje,oranje,oranje...

zoki kaže:
za zagorce to su normalni uvjeti rada :mrgreen:
Nazvali bi to blažim nagibom :lol:
 
Z

zoki

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

sljedece oranje poslat cu sliku da se uvjeris 8)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

joj...da sam se prijavio lani pa bi slikao oranje na 45 cm...da tek vidite "blagi nagib" :scratch :scratch

savoris obozavam kad vidim pravog stroja za oranje...nema bolje pile... :mrgreen: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja neznam gdje vi i kakav "nagib" vidite na mojim slikama :roll: :mrgreen: :scratch

EDIT hvala za ove podatke plug je najbolji do sada kupio bih ga
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije to nagib... ;) Sve dok traktor sam stoji na svojim nogama to je još dobro.
Kod nas na Bilogori plug drži traktor da se ne prekrene. I to sve savršeno funkcionira 8) , sve dok se plug ne zaštopa. A onda se javlja problem nesmiješ izvadit plug jer se traktor oče prekrenut, a plug je zaštopan. Zato vidim neki ljudi imaju vile na plugu.
 
Š

šlep

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

danas orano 8)

Netko ne cita upute za postavljanje slika, pa su doticne obrisane...

Bobo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
Nije to nagib... ;) Sve dok traktor sam stoji na svojim nogama to je još dobro.
Kod nas na Bilogori plug drži traktor da se ne prekrene. I to sve savršeno funkcionira 8) , sve dok se plug ne zaštopa. A onda se javlja problem nesmiješ izvadit plug jer se traktor oče prekrenut, a plug je zaštopan. Zato vidim neki ljudi imaju vile na plugu.
istina bogme, susjed se prekreno al pošteno, odoravao je među na brijegu i skuži on da je nekak preveč nagnut, digo plugove i čim je kreno da se izravna šljosno je, na bilogori treba bit dosta dobar orač onaj ko se imalo boji nek ne ide na određene parcele, ima i super polja al i jako gadnih čak i za okretat da ništa ne radite. :evil: :evil: :evil: :evil:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Šlep dobre slike !!!
Koliko kilograma je teško ono bure naprijed na traktoru ?
Da li ti radi grijanje u kabini ?
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Hej Šlep daj mi reci jel stalno oreš kad je snijeg i smrznuto, kod mene se to nikad ne radi prvenstveno jer kad je jako smrznuto ko danas kod nas -5 u 11h možeš sjebati plug, a drugi razlog je što po snjegu ne vidiš gdje je međa!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: Oranje,oranje,oranje...

hahaha bure nisam ni primetio ORIGIGI je ;)
 
B

branko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

hebal vas upload centar evo vec pol sata probam vidjeti slike i nista

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Too many connections in /home/uploadce/public_html/uploadcentarcom/img26/view.php on line 31
Nemogu se spojiti sa bazom zbog: Too many connections
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

niti kod nas se ne ore po smrznutom i pogotovo po mokrom jer se kvari struktura tla tj ko ne zna struktura tla je to od koje veličine čestica je tlo sastavljeno praškaste , mrvičaste , orašaste pa sve do grudaste, i sa svakim ne primjerenim mjerama se kvari tj nastaju sve veči strukturni agregati koji se teško vračaju na staro, zbija se tlo , vodozračni režim se kvari, može ispast sve dobro al i veliko sra..., jaki traktor može vuči ali oprez nije zemlja sam za ovu godinu
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tako je bogec, zato me i čudi da neki idu silom orati po snjegu i smrznutom tlu.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

igor_peradar kaže:
Hej Šlep daj mi reci jel stalno oreš kad je snijeg i smrznuto, kod mene se to nikad ne radi prvenstveno jer kad je jako smrznuto ko danas kod nas -5 u 11h možeš sjebati plug, a drugi razlog je što po snjegu ne vidiš gdje je međa!

ja orem po smrznutom...što je najgore orem repište...tri sigurnosna viljka sam prebio... :oops: :oops:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ja imam zimsku brazdu samo gdje će ići jara zob i jari grašak.mali savjet svi vi koji orete silne zimske brazde jel ste kad pomislili da se tu može zaradit dosta dobre pare :?: :?: :?: :?: :?: :?:
pazi sad:posijte talijanski ljulj jedan il dva otkosa pa kukuruz početkom svibnja il još bolje stočni grašak sa pšenicom il crnom zobi , napravite bakterizaciju ( 40 kn za 100 kg sjemena), posijete početkom 10 mj kosite početkom 5. mj kad grašak cvate , na hektar cca 50 bala po 700 kn i više, AL VAM OSTAJE 100-300 KG DUŠIKA U ZEMLJI, pa onda kukuruz.
puno ljudi nema dosta zemlje tak da se kvalitetna sjenaža super može prodat, zemlja ne zjapi prazna , ostaje puno organske tvari u tlu popravlja se struktura , mikrobiološki procesi, ljulj il grašak ne iskoriste do kraja gnojivo pa i to ostaje i još ga obogačuju, uglavnom to se zove INTENZIVNA POLJOPRIVREDA i ona ne poznaje zimsku brazdu i time se samo poboljšava tlo i vaš đep :D :D :D :D :D :D
zarada garantirana a ne jedna kultura godišnje pa pol godne ništ.
frajer jedan došao kod mene neki dan i pita dal imam sjena ja kažem da imam krave i sve meni treba , pa me moli da mu prodam jednu roto balu sjenaže , ja pitam koliko nudi , kaže on 1000 (tisuću) kuna. :!: :!:
el normalan, toliko nudi a ja mislio tražt 700,pa to je men za 2 dana hranit, pa kaj on radi sa zemljom, tu vi svi sa zimskom brazdom možete super zaradit, jer je neiskorišten potencijal :scratch :scratch :scratch :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh