• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Plug gura zemlju ispred sebe i kada se nakupi dovoljno onda to proleti i to bi bilo to .
Radnu dubinu na mjestima ne mogu postići više od 20 cm , tu mi se to događa . Kada prođem ta kritična područja onda ide sve OK .

Mali ferak bi imao problema doći do njive kao prvo , put je tragedija , dva kilometra blata .
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ovdje mozete vidjeti kako su se Britanci organizirali u temu oranja...

"ON-LINE natjecanje oraca", pa pogledajte... Ima stvarno svega

Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje,oranje,oranje...

E, Bobo da vas pitam, nov sam na forumu pa me zanima kako postaviti onu sliku iznad korisničkog imena kak im ate vi imt znak. Dal je isto ko i za ostale slike ili je drugi postupak?
 
B

branko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ŠANANA IMT 565 kaže:
E, Bobo da vas pitam, nov sam na forumu pa me zanima kako postaviti onu sliku iznad korisničkog imena kak im ate vi imt znak. Dal je isto ko i za ostale slike ili je drugi postupak?


odi si u profil/postavke => profil => avatar i uploadaj sliku koju zelis za avatar, stisni "posalji" i to je to, slika ti nesmije biti veca od 90X90 pixela
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
RATARKO dođi kod nas na bilogoru pa češ shvatit da je ovo kod BOBE milina od oranja, kod nas ima polja i to podosta gdje je cjelo oranje na rubu prekretanja ili čak bolje rečeno to je neizbježno, da vidiš kak bi gače neko napunio :madmana: :madmana: :finga: nije ni čudo da su svi pijani kad idu orat, moraju skrenit misli ,valjd im ravnoteža drukčije onda radi :partyman: :partyman:
A gle istomišljenika, ja isto kod Bobe nevidim brijeg :mrgreen: ;)
@bogec od ku si ti?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

I danas sam bio na selu, i poslikao malo grbavih slika:

Odmah da vam odgovorim na upit o dubini, boca je od 1 litre...
Obrisan neispravan link.

Nagib slikan s bocom u kadru, da dobijete smisao za vodoravno, tj grbavo ;)
Obrisan neispravan link.

Tokom oranja:
Obrisan neispravan link.

Malo panorame: (vidi se i ona sikara koju sam zaoravao s 539)
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

I tko sad ne vidi brda, taj nije normalan...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Oranje,oranje,oranje...

Pazi dati motor neostane bez ulja,nekako je to mnogo nagnuto :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Orao je on i dublje... ne boj se ti nista za ulje...

539 je te njive orao 20 godina i jos uvijek radi...
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bobo...bozic je prosao...:) ;)---a lijepo tebi to ide...pazi da se svijet ne oruši na tebe..;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

alen28 kaže:
Ok bobo...vidjeli smo nekakve briješčiće i grbave brazde... :supz: :rolfer:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :blackeye :blackeye :D :D :lol: :lol:
 
R

ROKI

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo nešto mi se neslaže vertikala boce i onog drveta na osami lijevo od traktora. :mrgreen:

Reko bi da ti neki ćuka što je došo iz svatova drži pravac dok oreš. :lol: :lol: :lol:

A vidim da si i auspuh promjenio. ;) Ljepši je onaj sa blagim koljenom na kraju. Kojom brzinom oreš i na kolko gasa, jel oreš sa blokadom? Koliko točno centimetara duboko oreš?
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije bitna vertikala boce, vec nivo tekucine u njoj, da mi ne bi vikali da nakosujem aparat ;)

Auspuh sam stavio emajlirani od 577 i traktor je dosta tisi, a na 539 je onaj stari s 549, samo srezan ;)

Koliko cm, tocno ne znam, jer nisam metar mogao naci, s blokadom samo uzbrdo orem, i to kad treba. Prednja vuca ga dosta izvuce... Sutra idem vrcati med, kako bi ti rekao, pa cu uzeti metar i izmjeriti, jer i mene zanima... Mislim da ta zemlja nikada nije tako duboko radjena, jer 539 tu nema sto traziti po ovakvim uvjetima... Tu je i po suhom morao pod blokadom ici :(

Brzina... 1. direktna na 1600-1800 okretaja... na blatnim mijestima 3. spora i 2000 okretaja jer drugacije ne ide, ako zelim odrzati dubinu...

Ono sto se na slikama vidi nepoorano, stalno uzbrdo 3. spora :( u normalnom oranju (do 20cm) ide 1. direktnom dani ne osjeti, no kako ovo nikako nije normalno oranje...

@Alen28, grbave brazde i jesu... JAKO grbave. Razlog tome je sto je jaram pluga pomaknut u stranu i zavaren za onu rucku, tako da prednja brazda grabi skoro 10cm vise nego sto treba. pa mi spaner mora biti stalno utegnut... malo se pomakne traktor, a plug ode 20cm u stranu...
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo i ja sam danas malo uranio.....
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
...što reći o uvjetima
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

....otišla mi je baterija na aparatu...a baš sam htio napraviti malu školu oranja ;) 8) ...(a nisam uopće skužio da mi je točak u zraku na ove dvije zadnje slike...škola :blackeye ;) )

...inače zdero sam nekih 4 jutra za isto toliko sati ovaj put uz potrošnju na oko 8 lit/h...tajna je jedino u tome što sam išao baš nekako lagano na nekih 1500-1700okr....jutros mi se nije žurilo... :p ...

...šta hoćete da gledam ove kako oru do Uskrsa pa da mi sline cure...ostavio sam i ja sebi malo ;)
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Vidim da je njiva savršeno uredna, što je bilo lani tu posijano :?: Izgleda kao da je već orano jesenas :!: Inače je oranje više nego odlično :!:
kakav je to plug i koliko traktor ima ks :?: :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo i moje oranje .
Moja najlakša zemlja , ovdje letim dok orem :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Video
[youtube:6flvqt8u]fp83QB0raHw[/youtube:6flvqt8u]
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

UUUUUUUU koje oranje tu stvarno neznam šta je ljepše dal ravna parcela ili njezina veličina ili dubina brazde ili crvena mrcina ili ma sve je super. to oreš sa 4 brazde zar ne vidi se spajanje svake 4. brazde mislim da ti 1. brazda idemalo pliće od 4. :?: :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Fino, fino...

Samo... pazi da si oko ne iskopas s onom antenom :blackeye
 
B

branko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

moral bi ja poslikati svoju parcelu koju nisam izoral, taman je sad spremna za sadnju rize.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
Vidim da je njiva savršeno uredna, što je bilo lani tu posijano :?: Izgleda kao da je već orano jesenas :!: Inače je oranje više nego odlično :!:
kakav je to plug i koliko traktor ima ks :?: :D

Moje njive su sve savršeno uredne.... 8)....tu inače ide duhan tako da se to malo drugačije radi...ovdje gdje je orano je bio duhan lani...podrivano gnojeno pa popreko tanjurano....a ostalo je tajna ;)

Ratarko dobro izgleda tvoj posao....ja sam se također danas naumio igrati sa filmićima...bit će sutra...jel imaš još puno za orat..'današnjim tvojim tempom bi se lijepo napredovalo...tu si dosta pliće orao nego uobičavaš?...bit će za ječam?...ili nisi smio dublje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh