• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

a da dobrodošao i nadam se da ćeš biti aktivan :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

RABE plug ne iskace nista od konkurencije u svojem rangu...

KVERNELAND, LEMKEN, I OVERRUM ga zaoru samo tako... 5 puta bolji plugovi...

Sad sto netko ne da novce koji se traze za jedan dobar plug, to je drugi par opanaka...
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

to je istina samo što bi ja rado dao pare za overrum da ih imam :mrgreen:
ali kao što smo ustvrdili već mnogo puta vogel ( barem ovi manji) je mila majka za te pare
 
F

fendt

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

istina kuhn je melo tezak ali ja sam 4 brazde prekretac nosio s new hollandom 160 ks pa je islo samo je bio slab za vuci pogotovo ako je malo vlazno ili u breg, ali u suhom je zakon ja mislim.
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

taj tip koj ga ima radio je sa new hollandom od 190ks sada ima same rubin mislim 170ks
 
R

robert

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

koji plug je tezak il lak za vuc,to ovisi o tipu daski.ja sa 160ks orem sa 4 brazde,u suhom ide kako hoces,a sad u vlaznom.....bome muku muci,jel imam dugacke cilindricne daske i siroke pretpluznjake,u svakom slucaju,najteza kombinacija za vuc,ali bi volio vidjet plug,koji ce bolje zaoravat od njega.od svih strojeva sa njim sam definitivno najzadovljniji.. 8) 8) .
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

robert kaže:
koji plug je tezak il lak za vuc,to ovisi o tipu daski.ja sa 160ks orem sa 4 brazde,u suhom ide kako hoces,a sad u vlaznom.....bome muku muci,jel imam dugacke cilindricne daske i siroke pretpluznjake,u svakom slucaju,najteza kombinacija za vuc,ali bi volio vidjet plug,koji ce bolje zaoravat od njega.od svih strojeva sa njim sam definitivno najzadovljniji.. 8) 8) .
drago mi je što si zadovoljan sa plugom vjerujem da je prva liga....nego ono se odnosilo na težinu pluga kao masu mislim da bi član fendt bolje znao reći koliko je težak
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Nije mi jasno zašto svi ogovarate V&n, ja imam doma OLT 2 br i v&n stariju verziju 3 brazde 12-14-16 (ima slika tu na forumu), iako ne radim puno zemlje kao neki ovdje, mogu reći da je v&n sloidan plug i jako sam zadovoljan sa njime. Radi mi ljepše nego OLT i lakše ga je vući iako ima 3 brazde. Druga je stvar ako si netko ne zna naštelati plug i brzinu oranja i ostalo...
V&N je dobar plug.
 
F

fendt

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Roberte koji plug imas,sta se tice predpluznjaka u pravu si. tezina mislim 1600kg.
 
B

Bobo

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Tko ogovara V&N... NITKO... SAmo Ratarko je jos davnih dana pisao da je V&N za tamosnju zemlju pre mekan...

Ja sa sigurnoscu mogu reci da ce moj iduci plug biti V&N, jer je jeftiniji od IMT :( a barem 10 puta bolji...
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ovaj kod mene tip što ima kuhna ima oko 2t mislim , nemojte me držati za riječ :roll:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo, siguran sam da ćeš biti zadovoljan sa njime
 
R

robert

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

niko nije rekao da VN ne valja,ali usporedbi sa ovim drugim markama je losiji.
Fendt,idi na temu PLUG stranica 4.tamo sve pise i vidi se
 

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Re: Oranje,oranje,oranje...

Fendt. Mislim da Kuhn 4 brazde ima oko 1800kg. Mozda i vise.
 
S

sapat

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Vogel ovo, vogel ono… neću reći da je najbolji…. ali mi smo promjenili već tri komada i četvrtog planiramo kupiti, stvarno smo s njima prezadovoljni…ni ne pomišljamo prijeći na drugog proizvođača 8) ;)
 
F

fendt

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kreso tezina ovisi dosta i o opremi koju ima na plugu, naprimjer dali je vario i dali je greda 120 ili 150mm. moj kuhn je 120 greda i nije vario nego mehanicki.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Bobo kaže:
Tko ogovara V&N... NITKO... SAmo Ratarko je jos davnih dana pisao da je V&N za tamosnju zemlju pre mekan...

Ja sa sigurnoscu mogu reci da ce moj iduci plug biti V&N, jer je jeftiniji od IMT :( a barem 10 puta bolji...

Bobo samo si polu-točan u interpretiranju mojih riječi .
Rekao sam da nikada ne bih kupio V&N plug za traktor od 200 i više KS jer sam ih vidio preko nekoliko slomljenih i čuo loše o njima . V&N plug sa tri i manje brazdi je odličan plug . Pristupačne je cijene a zaorava odlično biljne ostatke . Kupio bih ga bez razmišljanja da imam traktor do 150 KS .

Neki dan su kod mene bili zvona i TX . Pokazao sam im kako sam slomio na Rabe plugu onu povijenu malu dasku koja zaorava biljne ostatke . Svi znamo da je zemlja na ( njivi ) pri vrhu najrahlija i da tu nema velikog otpora ali eto kada orete toliko duboko da se ta mala daska što zaorava biljne ostatke ne vidi jer preko nje konstantno ide zemlja onda se i taj kvar može dogoditi .To ne može svako napraviti kao uostalom i većinu drugih lomova koje sam napravio na tome plugu . To se može samo u teškoj zemlji sa jakim traktorom i sa dubokim oranjem koje vi izgleda ne radite tako često kao ja . Napominjem da je moj plug kupljen da izdrži takvo duboko oranje . Greda je 160x160 , daske i radna tijela su izabrana da podnose radne dubine od 40 cm .
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

da kužim u principu smo ustvrdili da je kuhn dosta težak -masivan ,po meni to je meni bitan faktor,ali tu se da razglabati u nedogled ;)
 
R

robert

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kreso,ako ti je rama 120mm,mehanicki,ne bi rekao da ima 1600kg...
sapat,pa kaki su ti to plugovi,kad si ih tri promjenio...vidi ovo,jedan jos vrijedan...stoji u pricuvi,premda ga je torpedo razvalio,ipak za slucaj nuzde tu je.... ;) ...taj je iso i 40cm.....
Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh