• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zar se voda nije mogla negdje ispustiti par dana prije oranja ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
Ivan_MF kaže:
Ja sam danas poorao livadu od 5 jutara ... išlo je super ... 8) :mrgreen: ;)

i sad iz ovih par primjera današnjeg oranja se vidi da se nije trebalo forsirat oranje u blatu a sad se super ore, zemlja se rasipa. i tu je dokaz da se treba radit kad uvjeti dopuštaju :D
ps livade je nejteže za poorat jer se par godina zemlja gazi i jako je tvrda, pa ak se one daju super poorat onda navali narode na traktore, naravno ko još šta ima, ak ima
Kod mene ti je u pol ljeta blato, ovo gdje je Ivan_MF orao je pješčana zemlja, pa zato nije problem orati.
zrine892 kaže:
alen28 kaže:
Jel nije to mokro? Čini mi se da bi u ovu vodu upao cijeli traktor!
hehe malo je mokro...jedna strana je mokra a druga nije... :mrgreen: :mrgreen:
A vidi se isto malo masnija zemlja :mrgreen: :mrgreen:
 
B

branko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

alen28 kaže:
Probao sam dignuti sliku sa photobucket-om. Stvar je fenomenalna i svima preporučam da ga koristite!

neznam kakvu vezu koristis ali ja sam na dial upu (isdn) i ja stranicu na kojoj ima vise slika koje su prek imageshacka stavljene na forum moram po nekoliko puta ucitavati da mi cijele prikaze prek pb-a nemam tih problema.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Zar se voda nije mogla negdje ispustiti par dana prije oranja ?
pa nije se moglo jer i sam vidis kako izgleda voda..te malo ovamo te malo tamo...da je to neka močvara bila recimo u jedan dio onda bi ispustio...


DF_TORPEDO:Da zemlja je malo masna...mislio sam da ce mi se raspasti plug...;) ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Oranje,oranje,oranje...

ako obratite pozornost na par stvari na ovoj stranici vidi se da je ZRINE izgubio mobitel u brazdi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i da je alen veliki ekolog i da ima zelene tablice na traktoru po svim eko i jugo standardima :mrgreen: :mrgreen:
inače oranje je pošteno zaglađeno kak je mokro, el ima kakvi kanal u blizini il kakvi pad negdje, ZRINE :?:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec kaže:
ako obratite pozornost na par stvari na ovoj stranici vidi se da je ZRINE izgubio mobitel u brazdi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i da je alen veliki ekolog i da ima zelene tablice na traktoru po svim eko i jugo standardima :mrgreen: :mrgreen:
inače oranje je pošteno zaglađeno kak je mokro, el ima kakvi kanal u blizini il kakvi pad negdje, ZRINE :?:

Još bi se dalo primijetiti kako zrine definitivno nije trendsetter 8) jer mobitel mu je za dlaku iz prošlog tisućljeća ;) a alen ( kao i bobo ) ima sindrom " teške školske torbe " jer mu je desno rame malo niže od lijevoga :blackeye
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
Kod mene ti je u pol ljeta blato, ovo gdje je Ivan_MF orao je pješčana zemlja, pa zato nije problem orati.

U šta seresh :lol: :blackeye ... nikad tu nisi ni bio a znaš kakva je zemlja :mrgreen: zemlja je ko i svugdje kod nas .... nije pijesak :mrgreen: ;)
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

bogec
da ima kanala...ali nije mi se dalo izvlaciti jer vode ima na više mjesta...kanale imam na ovu i drugu stranu...

Ratarko
hehe ratarko...da pokucam o svojoj glavi to mi je jedini od 10 mobitela koji su "ispravni"... :mrgreen: :mrgreen:

Alen
malo sam dublje orao...pronađi podatke o mobitelu pa si sam prosudi koja je dubina... :blackeye :blackeye
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Oranje,oranje,oranje...

oranje 6/12/2007

[youtube:h2j9n6it]swFaSLGl2m0[/youtube:h2j9n6it]
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ivan_MF kaže:
[quote="DF&Torpedo":3r7xfsg7]
Kod mene ti je u pol ljeta blato, ovo gdje je Ivan_MF orao je pješčana zemlja, pa zato nije problem orati.

U šta seresh :lol: :blackeye ... :mrgreen: zemlja je ko i svugdje kod nas .... nije pijesak :mrgreen: ;)[/quote:3r7xfsg7]
Da znam kakva je zemlja kod nas, pjeskovita...
Ja mislim da ti nisi vidio prave crnice, jer tvoje su table na mjestima gdje je nema
nikad tu nisi ni bio a znaš kakva je zemlja
znam ja, poznajem sve tipove tla, glina, pjesak, crnica, bjelica, ilovača, sve tipove tla obrađujem :mrgreen: :mrgreen:
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ako poznaješ i obrađuješ sve tipove tla onda odi i obradi svoju parcelu od 14 ha koju si dao drugom da radi :blackeye :mrgreen: :p
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ivan_MF kaže:
Ako poznaješ i obrađuješ sve tipove tla onda odi i obradi svoju parcelu od 14 ha koju si dao drugom da radi :blackeye :mrgreen: :p
Zato kad u jesen nisam doma jer studiram, a stari nemože stići kombajnirati (drugima) i zemlju raditi. A ti bi mi mogel obrađivati imaš za kaj. :twisted:
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

alen28 kaže:
zrine892 kaže:
Alen
malo sam dublje orao...pronađi podatke o mobitelu pa si sam prosudi koja je dubina... :blackeye :blackeye

Krivo si skužio... komentirao sam svoje oranje... :mrgreen: 8)

a jojo sory.... :| :| :blackeye
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
[quote="Ivan_MF":2ql0ly7i]Ako poznaješ i obrađuješ sve tipove tla onda odi i obradi svoju parcelu od 14 ha koju si dao drugom da radi :blackeye :mrgreen: :p
Zato kad u jesen nisam doma jer studiram, a stari nemože stići kombajnirati (drugima) i zemlju raditi. A ti bi mi mogel obrađivati imaš za kaj. :twisted:[/quote:2ql0ly7i]

Ja ? :twisted: Nek ti kumić obrađiva... ima i on za kaj ... :blackeye :lol:
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ak se vi nemozete dogovorit, dajte meni u zakup doc cu ja drage volje posijat kukuruz na nju.

kod nas je velika potraznja za svakim coskom.
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

JOSIP.1 kaže:
ak se vi nemozete dogovorit, dajte meni u zakup doc cu ja drage volje posijat kukuruz na nju.

kod nas je velika potraznja za svakim coskom.

evo moze i ja cu doči... :blackeye :blackeye :blackeye
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zrine, bez obzira na vodu vukao je rus 3 brazde na pristojnoj dubini, ha? :mrgreen: :mrgreen: Vidi se iz slika da je oranje ujednačeno, bez obzira na nemoguće uvjete...
Možda da probaš ranije s podrivačem opičit jarak pa da ta voda ode negdje dublje...?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

Danas i ja išo zaradit neke novce :D

VURA.jpg


ORANJE.jpg


Pročitaj pravila za stavljanje slika na forum.alen28
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Uhh , fali ti bokocrt :lol: slika sa boka gdje bi se vidila i Sama !!!
Ore se dobro vidim iako je neka zapuštena njiva .
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Oranje,oranje,oranje...

To sam mobitelom iz nutra nije mi se išlo van :oops: a njiva je bila kukuruzište iz 2006.g. - a što se slika tiče meni je nekako jednostavnije "ubaciti" privitak pa koga će interesirati taj će si "povećati"
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh