• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

agrotehničar

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zvona
Imaš pravo, ne liči ni malo na Vogela ali eto Vogelove daske mu leže kao salivene ( mijenjao lani nakon što sam pitao u tvornici u kojoj je napravljen= Rapid Virovitica). :D
Za kotač si potpuno u pravu, preuzak je ali eto na greškama se uči. :roll:
Imaš pravo i po treći put što se tiče snage traktora, ali što se može, kupio sam traktor a strojeve ću riješit kad malo uštedim koju kunicu :oops: Namjerio sam se na KUHN trobrazni premetni i jednostavno ne želim ništa drugo, a to malo košta pa sam osuđen na ovaj plug još neko vrijeme. :mrgreen: :mrgreen:
 
V

valtra

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

ratarko plug ima crtalo(normalno)...al 2 kruga prije slikanja mi je oso lezaj na crtalu pa je otpalo....hehe...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

valtra kaže:
ratarko plug ima crtalo(normalno)...al 2 kruga prije slikanja mi je oso lezaj na crtalu pa je otpalo....hehe...

Šefe kupuj veći traktor , ovaj ti je prenapregnut , dosta radiš sa njim tijekom godine a sa većim bi smanjio provedeno vrijeme u traktoru za 30 % ... siguran sam .
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

agrotehničar kaže:
Skoro si pogodio, traktor je Deutz Fahr Agroplus 100, a plug je Rapid, po licenci Vogel Nota, jedino je kopirni kotač nastao u vlastitoj režiji.

Vidim da je neki iz sdf. Tako sam ija na olt stavio kopirni,ali sam ga nasao preko oglasnika za 300kn. Bio na nekom talijanskom jednobraznom plugu. Sam izvrtao dvije onve rupe i zasarafio :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko, gledao sam videić s "auto pilotom" i mislim da bi tebi s obzirom na tvoju zemlju trebao još dosta veći traktor od ovog Mf-a i Forda...radije nešto tipa Xerion; vjerujem da taj ne bi imao problema sa 4 br plugom, bez obzira na radnu širinu i masnoću zemlje... :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Slažem se da bi sa većim bilo lakše ali nije mi isplativ traktor jači od 200 KS . Da bi radio oranje bez problema treba mi upravo tako neka mrcina kako ti kažeš od 330 KS ali to ne mogu financirati , treba tu i bijesan plug onda :|

Pazi drugu stvar sa mojim oranjem ... manje više konstantna radna dubina mi je bila 25 cm jer traktor je jedva i tako radio a polomio sam plug na dva mjesta ... dakle i da imam traktor od +300 KS opet ostaje problem u plugu koji bi morao biti od titana izliven da se ne slomi .
 
M

matija

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Slažem se da bi sa većim bilo lakše ali nije mi isplativ traktor jači od 200 KS . Da bi radio oranje bez problema treba mi upravo tako neka mrcina kako ti kažeš od 330 KS ali to ne mogu financirati , treba tu i bijesan plug onda :|

ratarko udruži se sa još nekim ko radi dosta zemlje pa kupite takvu kombinaciju zajedno.jer tebi to kao pojedincu definitivno nije isplativo.osnujte neki strojni prsten ili tako šta :scratch
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
a polomio sam plug na dva mjesta

ha ha ha...
jooj, ratarko, opet ne mogu izdrzat da te malo ne piknem, PA KUPI SI VOGELA, vidis da taj rabe nist ne valja i da ti stalno puca, ja nisam potrgao malog 3br vogela xms s 200ks traktorom, a imam fala bogu 40ha iste takve slanine, a ovog 5br nema u hr takvog traktora koji ce ga strgat.

i onda vogel ne valja i puca, ovo cu ti citirat svaki put kad se vogela dotaknemo.
eto tako.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Evo V&N nije se pokazao tako loš, jedino mu kad-kad pukne šaraf... ;)
[youtube:1r912co2]cupP5rYkGEk[/youtube:1r912co2]
Evo onog finog oranja, sad je i snimka... :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
Evo V&N nije se pokazao tako loš, jedino mu kad-kad pukne šaraf... ;)

Auuu , pa kod tebe ako se teško ore ti ga još otežavaš jer oreš po blatu :shock:
Zašto nisi čekao da se malo prosuši jer vidi se da se jako puno hvata za kotače ... kada mi tako bude ja odustajem i kući .

@JOSIP.1
Samo ti citiraj , ima dovoljno interneta za sve tvoje citate :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Ratarko kaže:
Auuu , pa kod tebe ako se teško ore ti ga još otežavaš jer oreš po blatu :shock:
Zašto nisi čekao da se malo prosuši jer vidi se da se jako puno hvata za kotače ... kada mi tako bude ja odustajem i kući .
To nije moje, al orano je krajem prvog mjeseca, znači pred mjesec dana. Čovjek je to na silu išao orati jer se bojao da neće uspjeti napraviti zimsku brazdu , da nebi došao snijeg itd.
Još plus toga ta zemlja je vrlo ne propusna, vjerojatno ni sad nije suho.
I jedino dok je tak mokro, onda plug ide dublje od 15 cm. Dok je suho plug samo "skače" k'o po kamenju i pucaju šarafi. :|
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
I jedino dok je tak mokro, onda plug ide dublje od 15 cm. Dok je suho plug samo "skače" k'o po kamenju
to ti je znak da su ti gotovi lemesi i da je vrijeme za nove.
jeli imas one lemese s spicevima sto se okrecu, ili one dvodjelne?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Napisno je da nije moje oranje.
Na svom plugu sam sad nametal nove špice, al svejedno, ide al ostaje ti dno jarka onak k'o da si u kamenju(neravno), pucaju šarafi. 60 ks po brazdi je minimum u toj zemlji.
 
S

seljaček

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

Df gdje su te fine parcele ja sam jednom oral u Novigradu prva parcela do vočnjaka prema koprivnici sa 560 2x 14" sip išlo je ko u pekmez probo sam sa 2brzom i vuko je, sam je bilo prebrzo skoro sami pjesak.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

Kod nas je inače jako lagana zemlja(pjesak), ja bez problema mogu orati s 4x14 sa 120 ks.
A ovo je bliže prema Dravi kod CPS-a Molve, to su državne parcele.

I nije mi još jedna stvar jasna, privatne parcele pokraj tih nisu toliko teške za obradu, a ove državne preteške. :scratch
 
Z

zrine892

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
Kod nas je inače jako lagana zemlja(pjesak), ja bez problema mogu orati s 4x14 sa 120 ks.
A ovo je bliže prema Dravi kod CPS-a Molve, to su državne parcele.

I nije mi još jedna stvar jasna, privatne parcele pokraj tih nisu toliko teške za obradu, a ove državne preteške. :scratch
mozda ti traktor ne želi raditi za državu...;) ;) :mrgreen: :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Oranje,oranje,oranje...

zrine892 kaže:
mozda ti traktor ne želi raditi za državu...;) ;) :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: ...moguće :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

DF&Torpedo kaže:
Kod nas je inače jako lagana zemlja(pjesak), ja bez problema mogu orati s 4x14 sa 120 ks.
A ovo je bliže prema Dravi kod CPS-a Molve, to su državne parcele.

I nije mi još jedna stvar jasna, privatne parcele pokraj tih nisu toliko teške za obradu, a ove državne preteške. :scratch

To je ono o čemu ja više glavu ne razbijam .
Kod mene je isto tako kako kažeš . Na privatnoj njivi koju dijeli samo kanal od table koju je radio bivši kombinat ( sada ju ja radim ) se ore tako slatko da mi je svaki plug premal . Traktor ide , leti . Obiđem kanal , i zaorem na tabli a ono beton !!!

Ne znam tko će od vas znati , možda član JD 4755 jer on ima RX 170 ali na nekoliko privatnih njiva koje sam radio oralo se ne petom sporom nego na mahove petom brzom pun gas !!! To vam je brzina kao kada radite treći trag tanjuračom ili kada finiširate zubačom ili sjetvospremačem za sjetvu . Plug je bio Leopard 3x16 . Sa tim istim plugom inače radim u trećoj brzoj a ako imam sreće da zaorem u četvrtoj sporoj to su bolji dani i onda se super ore .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh