• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...1

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zašto oranje 40 cm? Jel to za neku posebnu kulturu ili... :? :? :?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

nema šta da se kaže prava mrcina,a i plug dobro izgleda.jel plug 4x14"?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Oranje,oranje,oranje...

stvarno odlično izgleda.kako ide u zemlju?ja imam vogel noot i u jako teškoj zemlji imam problema jer mi jako loše ide u zemlju.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

ide on kod mene u zemlju, al ja takvu zemlju izorem u 9 mjesecu, ili ko ove godine, uzmem riper i 40 duboko izriperujem, i tako čeka proljeće. lani sam skidao pera jer mi se u teškoj zemlji štopa na njima, pa dok skinem ide ko metak. ima 1600 kg. u 3 sezone sam potrošio lemeše skoro do kraja, još nekih 40 ha oranja pa bude gotovo, toliko valjda budu izdurali. ma lemeši su im zakon, sitno navareni tvrdi var sa donje strane lemeša, i habanje je minimalno.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

Koliko je širok traktor kad ne kupi sve iza njega? Ko veli da OLT ne valja :D
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: Oranje,oranje,oranje...

pojma nemam, nisam ga mjerio. budem kad ga raskopčam od ripera pa napišem, lovi sad točno do pola kotača, a kad zapne u tešku zemlju pa ga povuče malo u stranu, onda hvata cijeli kotač.
 
K

KRESO

Guest
Re: Oranje,oranje,oranje...

evo zadnje kuruzište mi je ostalo za porati . ljepo je krenulo , neštopa se plug dobro se zaore (neznam zašto je kukuruzovina toliki bauk)

SDC11791.jpg


lijepo ide (da malo izreklamiram plug) mase ima dosta kukuruz je sijan na 18 cm i prije dva dana je kombajniran , tako da se nije ni slegla kukuruzovina
SDC11795.jpg


i onda se nebo spustilo na zemlju tako da više nije imalo smisla trošiti gorivo bezveze

SDC11794.jpg


i jedan mali video

http://www.youtube.com/watch?v=goPS0JkXnGs
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Oranje,oranje,oranje...

daniel2356 kaže:
pojma nemam, nisam ga mjerio. budem kad ga raskopčam od ripera pa napišem, lovi sad točno do pola kotača, a kad zapne u tešku zemlju pa ga povuče malo u stranu, onda hvata cijeli kotač.

pitam te jer ovdje kod mene poznanik ore sa Ursusim 120 i plug 3x18 i kupi mu cijeli trag kola, a tvoje 4x16 ne

KRESO kaže:
evo zadnje kuruzište mi je ostalo za porati . ljepo je krenulo , neštopa se plug dobro se zaore (neznam zašto je kukuruzovina toliki bauk) ...

Ova nije tak problematična kukuruzovina, jer je dozrila, ali kukuruzovina koja je još zelena i ako nema kombajn ili berač frezu, tu ima svašta dok se zaore...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje,oranje,oranje...

ni ja nemam problema sa kukuruzovinom sve se ljepo zaore,još mi jedna zemlja ostala i tu budem vozio gnojovku cijelu zimu onda na prolječe bum izoral,jer nemam kamo voziti gnojovku
krešo super ti oranje :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Oranje,oranje,oranje...

zsolin kaže:
Evo danas malo orao,pa i snimio.
Dubina skoro 40cm,brzina 8-9km/h ,zahvat pluga 120cm....
Snaga traktora :neko kaze 110 neko 130,neko 150.

[youtube:3jp999mn]nfr_mxp7mPU[/youtube:3jp999mn]

zsolin. to je po papirima snaga takva al čujem po zvuku da je dosta jači.
ti se čudiš kako ti teško vuče, al realno gledano oreš 40 cm :shock: i kad mu stisneš gasa povuče.
a jel ima turbo taj motor ma tvom mf-u?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Oranje,oranje,oranje...

Stavi sliku od motora da vidimo koji je.Evo ja cu postaviti u temi mf 3120 sliku motora od 120 ks
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
Re: Oranje,oranje,oranje...

kikic MF kaže:
zsolin kaže:
Evo danas malo orao,pa i snimio.
Dubina skoro 40cm,brzina 8-9km/h ,zahvat pluga 120cm....
Snaga traktora :neko kaze 110 neko 130,neko 150.

[youtube:3j4d25by]nfr_mxp7mPU[/youtube:3j4d25by]

zsolin. to je po papirima snaga takva al čujem po zvuku da je dosta jači.
ti se čudiš kako ti teško vuče, al realno gledano oreš 40 cm :shock: i kad mu stisneš gasa povuče.
a jel ima turbo taj motor ma tvom mf-u?


Nije turbo.Pa povuce da.
Tocno je da u papirima ima 107ks mislim ali u radu djeluje jace.
Jel mozes ti sa svojim vuci sijacicu i roto drlj.? Ja od kad sam ga kupio koristim u toj kombinaciji a brzina ovisi o oranju-od 5-9km/h cak i brze ali nisam prakticirao.

Jel moguce da mu je neko podigao snagu pomocu pumpe?

Stavit cu slike motora.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

Oranje kod mene sa novim modifikacijama pluga. Kukuruz je obran s kombajnom na pola metra visine, zatim malčiran. Ranije se takva kukuruzovina jako štopala i bilo je nemoguće raditi bez paljenja njive. Pa, evo sad rezultata...









Eto...ja sam zadovoljan :mrgreen:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Oranje,oranje,oranje...

zjockoo kaže:
Oranje kod mene sa novim modifikacijama pluga. Kukuruz je obran s kombajnom na pola metra visine, zatim malčiran. Ranije se takva kukuruzovina jako štopala i bilo je nemoguće raditi bez paljenja njive. Pa, evo sad rezultata...


..jasno mi je da bez malčiranja ili lošeg sječkanja loše zaorava s neprikladnim plugom,ali kolko sam skužil trenutno ,dal se tebi štopa plug i nakon malčiranja? imaju li učinka ova povišenja nad povišenjima?-vjerojatno da
Ako je malčirano onim rotacionim malčerom,mislim da nebi trebalo biti problema, razmišljam o kupovini istog.
Jos nesto važno kod ovoga nije svejedno zaoravat u 9 ili 10 mj.kad je friško pobrano ili sad kad je slegnuto,mokro-pomalo trulo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Oranje,oranje,oranje...

Zjockoo odlične slike :D

Kak su se pokazale špice na lemešima,jel se vidi razlika,jel se lakše vuče,plug bolje ide u zemlju?
Ova povišenja su jako upadljiva za oko :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Oranje,oranje,oranje...

markach kaže:
zjockoo kaže:
Oranje kod mene sa novim modifikacijama pluga. Kukuruz je obran s kombajnom na pola metra visine, zatim malčiran. Ranije se takva kukuruzovina jako štopala i bilo je nemoguće raditi bez paljenja njive. Pa, evo sad rezultata...


..jasno mi je da bez malčiranja ili lošeg sječkanja loše zaorava s neprikladnim plugom,ali kolko sam skužil trenutno ,dal se tebi štopa plug i nakon malčiranja? imaju li učinka ova povišenja nad povišenjima?-vjerojatno da
Ako je malčirano onim rotacionim malčerom,mislim da nebi trebalo biti problema, razmišljam o kupovini istog.
Jos nesto važno kod ovoga nije svejedno zaoravat u 9 ili 10 mj.kad je friško pobrano ili sad kad je slegnuto,mokro-pomalo trulo.

Ne štopa se otkak sam crtalo pomaknul prema naprijed i dodal povišenja do grede. Prije se štopal kad se kukuruzovina nakupila iznad daske do grede, e onda sam moral ići i van iz traktora da to maknem. Sad sve guta i lijepo okreće. Imal sam i predplužanjake, al od njih nikakve koristi kod ovakvog oranja, samo se masa namata oko njih. Vidiš po slikama kak je sad...
Špicama sam jako zadovoljan, plug mi puno bolje ulazi zemlju nego ranije, a i ne zatupljuju se te špice kao lemeš.
Zadovoljan sam :mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Oranje,oranje,oranje...

ajd reci koju i o tim povisenjima, nesto gotovo ili si dao raditi? super je stvar, gdje nabavit?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh