• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Danas dva jutra još poorano i posijano tri jutra!
Ovdje je bio kukuruz za silažu..
sqww.jpg
[/URL][/IMG]

Ja isto kukuruzovinu orem rano ujutro, po suncu skoči u zrak pa ju je teže orati..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ma evo vam pa gledajte! Ima kukuruzovina na njemu jer je bilo ostalo malo kukuruza pa je pobran, orano po suncu i zato je ima i na plugu..
q0xw.jpg
[/URL][/IMG]

ov3a.jpg
[/URL][/IMG]

3f12.jpg
[/URL][/IMG]
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Svaka cast majstore. Skolski primjer oranja. To je za jecam pretpostavljam. Dubina taman ne treba dublje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Lagan u 445 na zadnjem kraju a i vjerojatno imas ripne pri kraju jos ak je
trayal nemas se kaj cudit.:icon_axe::icon_fU:
Očito nisi skužil na kaj se je ovaj post odnosil.

Inače U-445 na zadnjem kraju je sve samo ne lagan:icon_thumright:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Da IMT 756 al neka kopija, dosta je slab plug i malo je višlji od standard IMT 756 pluga!

To sa slike je za zob bilo, a na drugoj strani, jedno 20-tak metara dalje je bilo za ječam.. Malo nije ravno odrezano, al poderana mi daska sa početka pa da crtalo ide malo više unutra rušila bi se zemlja u brazdu, pa onda mora biti ovako..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Opet klasicno prepucavanje koji traktor je bolji orac i koji su plugovi bolji ko ima sta s tim ore i ako je tak zadovoljan i ja sam bitno da se pore a kak je brazda slozena kad nesto posijes gore onda mi pokazite brazde kak su slozene a ako imate volju pokazat ko bolje ore dodite kod mene orat imam ja parcela po brdascima pa se natjecite jer ja ne stignem orat:(rofl)::(rofl):
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
ahh,neznaju oni kak je to orat po brdima s malim traktorima
lako je njima s dupljacima po ravnici
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni je moj dobar dok ne dode nesto jace i dubina oko 25cm koju sad dobivam oranjem s ovim traktorom i plugom ja zadovoljan pogotovo jer zemlja mi je teska za obradu!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
@bučo, stvar je u tome šta ima ljudi koji djele savjete kako i šta treba a ne znaju. Ako neznaš nemoj rađe ništa pisat, čitaj i uči od ljudi koji znaju i to primjeni na sebi a onda davaj savjete drugima. Da me nebi krivo shvatili, ne kažem da ti koji pišu nešto o čemu neznaju žele nekome zlo, barem ja nisam dobio takav utisak ali ako neznaš ili nisi siguran u nešto rađe nemoj ništa napisat. Upravo zbog toga dođe do rasprave tipa, moj traktor je bolji od tvoga i sl. Nadam se da ste me shvatili:icon_thumright:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ma nema prepirke, ja sam ovdje čisto da bi naučio nešto novo i družio se..Po meni ni dubina nije toliko važna što neki idu preko 35cm i to, meni je bitno da se zemlja ljepo okrene i da to bude što bolje poorano radi lakše pripremen za sjetvu, pa i radi što manjeg klimanja..

mane slažem se sa tobom skroz!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja mislim da je u brdima lakše orati nego na ravnici.:icon_fU: Kod mene ima 539 vražjeg posla s 2x10" na 25 cm dubine.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni uvijek bezvezne prepirke jer kad pores kasnije prodes jedan trag tanjuracom i vise nema kak je izgledala brazda dal ko knjiga ili ziva katastrofa isto i ko one vjecite prepirke ova marka traktora bolja od druge svako sta ima bitno da radi i da se ne kvari i dobar je a da imaju mana imaju isto kak i sve ostalo ja kad dijelim savijete kazem kak ja radim ako zna neko bolje i lakse nek objasni ja cu isto probat pa da bude i meni lakse!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Uvijek iste rasprave i isti ljudi uvučeni u njih. I uvijek počinju sa IMT 533 i Olt slavonac 2x12":icon_butt:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Bučo neće baš izgledati isto kada potanjuraš oranje koje je izgledalo katastrofa ili po knjigi!
Turopolec, lako je moguće da ga vuče i ja sam ga vidio da ore, nije baš duboko do koljena, ali ide na 20cm..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
normalno da raspravljamo kad svi znaju bolje od mene..pa hebemu...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@MrSima14 nam da nece izgledat bas isto al se vise nece vidit kak su bile slozene brazde ja sam to samo reko tak primjera radi!!
@dado6340 onda lijepo produzi do mene ja ti pokazem sta treba izorat kasnije gorivo namirim i pocastim te jelom i pilom jel dogovoreno??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh