• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dado samo ti kreni polako do drugog tjedna stignes pa cu ti i ja pomoc orat s svojom skalamerijom pa cemo kasnije:icon_kidra::icon_pidu:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
eh,malo ste se sjebali,niko nije reko da ore najbolje nit ciji je traktor najbolji,samo sam reko da ja vucem 2x12 sa 533 na 30-35 cm...i stojim iza tog
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino ako ti tak kazes i ako tebi tak odgovara i meni odgovara jer ores sebi ne meni jer meni ova dubina od 35cm na mojoj zemlji ne odgovara!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Razni tipovi zemlje su, ono tvoje je dosta lageno i ide to, dođi kod mene na jednu parcelu pa spusti, ja ti vjerujem da tako oreš jer imaš taki tip zemlje, neki ljudi ne žele shvatiti da je kod nekoga drugačije.. Lakše, bolje i onda je taj tvoj posao nemoguć, izmišljen, čitao sam neke stvari kako ljudi govore da taj i taj traktor to ne može, a ja sam vidio da može i radi sasvim normalno..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
kod mene vrijedi ono,nema gazde bez duboke brazde,ima i kod mene mijesane zemlje,na nekim mjestima ga vucem u 3. sporoj na ravnici,negde na ravnici u 1. direkt,negdi orem prema dole u 3. sporoj,ima svega
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I vama dvojici za tu okladu nudim svoje parcele a kasnije se zna ja castim jelom i pilom:icon_thumright::icon_thumright:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo orem sa 540 /2x10 kukuruzište iza berača, mokro.Morao sam poskidat crtala , jer je s njima bilo nemoguće preći 10 m ,a da se ne zaštopa .Kad sam skinuo crtala ide nešto bolje.Stavio bih slike, al me sram.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nema srama. Znamo jako dobro da je to skoro pa nemoguća misija sa tim plugom. I sam sam se patil godinama s tim plugom.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kaj vi kolege znate,moj IMT ide najbolje i vucem sa njim 3 x16 cola hahah
sala mala :)
ajde kolega stavi da vidimo slike,nema te cega biti sramota,ipak smo tu da bi jedni drugima dali savjete i pripomogli lakšoj obradi i svemu u poljoprivredi..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
neam ja para za te igrice s jednom brazdom

Ne kuzim ovaj odgovor nikako.. koliko ono zemlje obradujes, 2, 3 rali? ako ja mogu poorati 15 jutara sa 1x16 zasto ti nebi mogao to svoje..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Sve prepiske oko oranja bi se dale u nedogled,tako da svatko zna što i kako je bolje na njegovoj zemlji ,evo jedan poznanik ore zemlju svome tastu,ta zemlja je sva blizu mene i ja mu sijem žito u jesen,ima jednobrazni plug iz kućne izrade ,on kada sada uzore zemlju iza kukuruza nema nikakve daljnje pripreme,samo sijaćica,sve se rasuje jer tu jednu brazdu kompenzira na brzini,žao mi što danas nisam imao nešto za poslikati,majstor oranja stavio pod zetora 80 ks 3x16 i ostavlja iza sebe brda I doline a poslije toga isto toliko vremena troši za roto drljaču,kod nas u Hrvatskoj je bez potrebno to natezanje oko oranja kad imamo u jednom selu razlike u zemlji nebo i zemlja,Slavonija i Zagorje se ne mogu sigurno usporediti,evo moja strana Bilogore i preko kod Šanane strava u razlici ali eto po tom se barem svi možemo natezati u nedogled
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Danas se malo vozao i vidim ihc 1455 parkiran uz cestu sa 5 braznim okretačom,da mi je vidit kako to ore :(grin):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh