• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
tino ti trebaš orat kao i ovaj kad lako vučeš 2x12 samo ti treba 3 brazda i gas!!! :icon_biggrin:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=YdUGVMlu6lU[/YT]
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako to ide kod mene, prošle godine sam prvi puta radio s tim plavim plugom i nosio je u stranu, što se i vidi na snimci, za ovu godinu sam ga malo pomjerio i sada ide ravno, upravljač netreba ni držati......snimka je od prošle godine, i po meni najbolja kombinacija za fergusona 1x14......

http://www.youtube.com/watch?v=9D_dPZaT2SQ
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Imt 533 može bez ikakvih problema vuči 2x12 na 35 dubine... na lakšim tlima i dublje..... jedino je problem što se razočaraš kada se probudiš....
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ade ne baljezgajte gluposti..ja vam velim da dođete kod mene pa vidite...a to da je kod vas tvrdo to ja znam,vidio sam sliku tg 285 i 4 brazde plug

Kolega kad bi dosel na tu tablu puknul bi si u nogu od muke vjeruj mi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,212
Ovo je pljuska svima onima koji vele da IMT-ov hidraulik nevalja za oranje.
Izgleda da oni samo neznaju sa njim raditi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ore Ferkić dobro jedino je problem što ore sa krivom brzinom,ore sa 1 transportnom barem ovaj ,svaki ore samo je stvar u štelanju pluga i koliko može potegnuti,kada sam orao sa malim fercom uvijek 3 radna barem kod mene na mojim zemljama
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač zakaj imt hidroulik ne bi valjal naravno da valja ali za ono vrijeme kad je napravljen davno je mf odustal od njega !!!! Ajkula imam ija loših zemlji gdje mali imt jedva izađe sa šperom i plugom 2x12 ali podignutim !!!!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ako neide s 1 brzom onda nesto ne stima. Ili plug nije dobro postelan ili uvjeti na zemlji nisu najbolji. Kak neki kazu kad nemas bolje naucis i iz losijeg izvuci najbolje.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Ne znam da li je video već objavljen, ali ...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6gWQl6x9asY[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ako neide s 1 brzom onda nesto ne stima. Ili plug nije dobro postelan ili uvjeti na zemlji nisu najbolji. Kak neki kazu kad nemas bolje naucis i iz losijeg izvuci najbolje.
ima pojedinih komadićaka zemlje što radim da mi je sigurnije orati sa malim fercom i jednobraznim plugom nego sa Sonalikom 2x14,jjer toliko je nagnuto da gornji prednji kotač tjera zrak,sva sreća pa je to jako mala količina zemlje,uglavnom evo forumaši Kićo i ŠANANA znadu o čemu pričam
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To je pravi posel radiš i šparaš jednu prednju gumu ako ni je tajna gdje si na Bilogori ?:icon_pray:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja imam takve srece da su mi sve zemlje na ravnici i relativno lagane za obradu tak da ferđo radi bez neke velike muke.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Kaj IMT zna kaj je tesko.. samo kvaci i radi.. :icon_weed:
mada 539, 533 nebi uopce trebalo koristiti u oranju i spremanju zemlje na nekim vecim povrsinama.. nije da oni to ne mogu nego covjek to ne moze, ni psihicki ni fizicki.. znam iz iskustva..
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kad imas volju sve se moze. Ja uz posao obrađujem 15 jutara zemlje sa 533 i 539 nije neki komfor ko u novim strojevima ali se izdrži.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh