• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
tolko o IMT i 2x12...
malo mojih videa pa da vidite da sam u pravu
i orem u 3. sporoj jer se guši u prvoj,zemlja je tvrda na tim parcelama,na nekim pak letim u prvoj direkt

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Mass8b1fFCk[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=w7nb9MhOSvA[/YT]
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
molim pomoc, ne mogu namjestit 2x10`` slavonac, kako god ga namjestim zadnja brazda je ili u zraku ili nisu jednake prednja I zadnja pa ako netko ima neki video ili tako nesto :icon_pray:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tino bez uvrede gledo sam tvoje snimke daleko si ti od onih 30-35cm kak si reko nemoj se ljutit al ako nisi mijerio metrom i da si siguran nemoj ni sa sigurnoscu tvrdit da ores tak duboko!!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
sad cu orat najvjerojatnije ovaj tjedan il sljedeci pa cu slikat...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa taj plug bi se nategnuo kao praćka da se utjera 35 cm u zemlju.
A i vidi se po snimku da zemlja niti ne "kipi" preko daske na takvom plugu,tako da to nije duboko.
Kad se ore 35 cm i preko,i "velika" IMT daska imas sto radit i zemlja ide preko daske.
ne vjerujem....

Vidi kako izgleda oranje 35 cm.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovo je pljuska svima onima koji vele da IMT-ov hidraulik nevalja za oranje.
Izgleda da oni samo neznaju sa njim raditi

Ako njegova hidraulika nevalja onda nevalja niti jedna na svijetu, pa to je opče poznato da ferac ima jednu od najpreciznijih hidraulika što postoje samo ju treba uredno održavati a ne imati ulje od Ferenc Jožefa nutra, nikad ništa kontrolirati i čistiti i onda se čude kaj picek glisti zakaj ne radi!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
molim pomoc, ne mogu namjestit 2x10`` slavonac, kako god ga namjestim zadnja brazda je ili u zraku ili nisu jednake prednja I zadnja pa ako netko ima neki video ili tako nesto :icon_pray:

Ako imaš onaj tanjur na kraju druge brazde uzmi ga dole i baci u smeče jer ti izbacuje van, a ako nemaš provjeri si lemeše jer ako su ti potrošeni slavonac neče u zemlju nema šanse!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam danas iso probat orat proso dva puta po njivi i doma premokro kod mene mozda subotu popodne ako ne onda sljedeci tjedan samo da nema kise:icon_e_sad::icon_e_sad:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa imt 560 plug imt 2x12 lijepo ore po ravnom a naročito u dol no u brijeg ide teško ponekad i sa šperom samo vrti i kad malo podignem plug ide u isti brijeg zetor 6945 bez uključene prednje vuče i špere ide bez problema možda neznam koristit hidrauluk na imt -u pa zato nejde radim da spustim obje ručice sa kockom odredim dubinu a kuglom dižem gore tak su i ostali kod mene radili sa imteom i kad nije išlo orali sa zetorima :(emo):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Pa sa kockom određuješ dubinu i ako ne ide, malo mrdneš kocku gore, a kuglu koristiš samo kada okrećeš, tj. kada trebaš plug dignuti da možeš okrenuti, dok je plug u brazdi kugla dolje, a kockicom biraš dubinu i to..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni je gornji rub kocke na nuli, srednjoj, jer ima 3 nule ili kružića označeno i tu zavrnem kocke, a drugom kockom određujem dubinu.......kugla samo diže i spušta.......negdje sam pisao, kako sam imao problem oko kocki na jednom traktoru, jer je blokirala poluga i nije dubina htjela reagirati, pa sam morao skidati poklopac hidraulika i onaj sa strane, gdje je šipka od ulja.......uglanom otišla je ona guma, gdje se kači toplink,i onda uđe voda unutra i blokira poluga, a to sam čuo od dosta ljudi da se dogodi, kada ode ta guma......
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Meni na 539 ta kocka nikada nije funkcjonirala u oranju, od kako je traktor kupit nov, to me nikada i nije opterećivalo jer taj traktor je svega max 10 jutara poorao što ga ja imam! Na 549 mi izvrsno ta kocka rada i sa 549 oranje ide samo tako, hidraulik izvrsno reagira..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
olt 2x10, nemam veći za njega, probano i sa IMT 2x12nk od jednog kolege pošto moj IMT 2x12vk ne može zakvačiti, kratak toplink i ne bi ga mogao dovoljno dići kada bi ga zakvačio..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sada kako orem, nekad sam, nekad idemo sa 2 fergusona........i radimo u firmi, ide mi to sporo, da neradim, da imam cjeli dan, nebi ni bio problem, a nemam puno, i budem sada dobio još zemlje, neznam kako ću stići......ako ne slijedeće, onda za 2 godine bi trebao uzeti nešto malo jače, da nosi barem 2x12......ima lijepih primjeraka od imt 558, kažu da je dobar u oranju......al je dosta star, a 549 su svi dosta skupi traktori.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par inserata iz dananjeg oranja...u akciji ja sa IMT 565 & 1x16" i ujak sa Same i 2x14"

Prvo je bilo 4 rali ovakve tvrde i jebene zemlje ugažene nakon sliranja i kombajniranja ostatka od siliranja. 565-ici je bila puna kapa jednobražnjaka na dubini oko 25-27 cm, a i Same je mumljao na mjestima sa 2x14" koliko je bilo tvrdo.










Pa smo prešli na puno laganiju zemlju i tu je išlo samo tako...










Ovo prvo bude za sjetvu ječma, a ovo drugo za sjetvu tritikale-a.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ihaaaaa,ŠANANA što ide gile,tamo na ovim prvima slikama bi trebali doći pojedinci što oru lovačke priće,danas sam popodne vidio dvojicu susjeda da oru ,mokro da nema brazde koja se lomi,samo se slažu kao kobasice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pošto se jedan dio orao u blizini vingrada i klijeti stali smo malo na okrijepu i naravno provjeriti da li mošt uredno vrije...:)







 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh